Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

14 Haziran 2013 DenizBank Güncel Haber Bülteni. YEPYENİ TASARIMI VE TÜM DETAYLARIYLA iOS 7! Apple’ın gerçekleştirdiği.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "14 Haziran 2013 DenizBank Güncel Haber Bülteni. YEPYENİ TASARIMI VE TÜM DETAYLARIYLA iOS 7! Apple’ın gerçekleştirdiği."— Sunum transkripti:

1 14 Haziran 2013 DenizBank Güncel Haber Bülteni

2 http://www.webrazzi.com/2013/06/10/ios7/ YEPYENİ TASARIMI VE TÜM DETAYLARIYLA iOS 7! Apple’ın gerçekleştirdiği WWDC etkinliğinde iOS 7 işletim sistemi tanıtıldı. Yeni işletim sisteminin tanıtılmasından hemen önce iOS ile ilgili bazı rakamlar da paylaşıldı. Rakamlara göre, iPhone kullanıcıları, Android sahiplerine oranla ortalama yüzde 50 daha fazla kullanım yapıyorlar. Ayrıca, iOS kullanıcıları kendilerini ürünlerinden daha memnun hissediyor ve daha fazla para harcıyorlar. iOS kullanıcılarının yüzde 93′ü iOS 6 kullanıyor, iOS 5 kullanan yüzde 6′lık kısmı ile birlikte, iOS kullanıcılarının neredeyse tamamı güncel kalmayı başarıyor. iOS 7, temel logolarda, tasarımda ve tipografide çok radikal değişiklikler yapmış.

3 http://www.haberler.com/samsung-galaxy-mega-turkiye-de-satisa-sunuluyor-4723834-haberi/ SAMSUNG GALAXY MEGA, TÜRKİYE'DE SATIŞA SUNULUYOR Samsung, yeni mobil cihazı Galaxy Mega'yı duyurdu. Galaxy ailesinin şimdilik en yeni üyesi olan cihaz, büyük ekranı ve kullanışlı yapısıyla dikkat çekiyor. 6.3 inç değerindeki ekranı, özellikle internet gezintileri ve izlenecek videolar için kullanıcılara kolaylık sağlıyor. Aynı zamanda cihaz, tek elle kullanılabiliyor ve ince olması sebebiyle cepte de rahatlıkla taşınabiliyor. Android 4.2 işletim sistemiyle gelen cihaz; arkada 8MP, önde de 1.9MP değerde kameralara sahip. Çift çekirdekli işlemcisi ve dahili hafızaya ek olarak 64GB'a kadar yükseltilebilir hafıza desteğiyle (microSD) teknolojiseverlerin dikkatini çekeceğe benziyor. Ayrıca cihaz, Samsung'un yeni servisleri Samsung WatchON, Group Play, Samsung Link, ChatOn, Hikaye Albümü ve S Travel gibi seçenekleri de sunuyor. Firmadan gelen açıklama, Galaxy Mega'nın bu ayın ikinci yarısında Türkiye'de satışa sunulacağı yönünde.

4 http://www.webrazzi.com/2013/06/11/yandex-ios-7-mavericks/ YANDEX, iOS 7 VE MAVERICKS’DE VARSAYILAN ARAMA MOTORU SEÇENEKLERİ ARASINDA YER ALACAK Geçtiğimiz günlerde WWDC’de sunulan iOS 7 ve Mac OS Mavericks ile birlikte, yeni işletim sistemlerinin detayları da yavaş yavaş ortaya çıkmaya başladı. Geliştiricilere açılan sürümleri inceleyen kullanıcılar, bazı detayları da keşfetmeye başladı. Bu detaylardan birisi de, Apple’ın internet tarayıcısı Safari’de, seçilebilecek olan arama motoru seçenekleri. Buna göre artık Yandex, Rusya, Ukrayna ve Türkiye’de varsayılan arama motoru olarak tercih edilebilecek. Yandex ile birlikte, geçmişte olduğu gibi Google, Yahoo ve Bing arama motorları da varsayılan arama motoru olarak tayin edilebilecek.

5 http://www.webrazzi.com/2013/06/12/turkiye-akilli-cihaz-sayisi/ TÜRKİYE İNTERNETE BAĞLI AKILLI CİHAZ SAYISINDA YÜZDE 200′DEN FAZLA BÜYÜDÜ Flurry‘nin gerçekleştirdiği araştırmaya göre Türkiye, 2012 Nisan ile 2013 Nisan arası dönemde internete bağlı akıllı cihaz sayısında yüzde 200‘den fazla büyüme yakaladı. Yüzde 200 ile yüzde 299 arası büyüme yakalayan grupta bulunan diğer ülkeler arasında mobil ve teknoloji konusunda gelişmekte bulunan ülkeler bulunuyor. Örneğin; Yemen, Özbekistan, Pakistan ve Ukrayna gibi ülkelerle Türkiye aynı grupta bulunuyor. İnternete bağlı akıllı cihaz sayısında en fazla artış sağlayan ülkeler yüzde 300‘den fazla büyüyen grup bulunuyor. Bu ülkeler arasında Kazakistan, Irak, Tacikistan, Paraguay, Kazakistan ve Kırgızistan başta olmak üzere 12 ülke bulunuyor.

6 http://www.webrazzi.com/2013/06/11/twitter-instagram-vine/ VINE ARTIK TWITTER’DA INSTAGRAM’DAN DAHA POPÜLER Geçen sene tartışmalarla Twitter’dan desteğini çeken Instagram, Twitter kullanıcıları arasında da popülerliğini kaybetmeye başlıyor. Kazanan isim ise geçen sene Twitter tarafından satın alınan ve geçen hafta Android kullanıcılarının desteğini de alan Vine olmaya başlıyor. Ücretsiz analitik servisi sunan Topsy’nin verilerine göre 8 Haziran itibariyle Vine, Twitter’da paylaşılan içeriklere göre ilk kez Instagram’ı sollamayı başardı. Söz konusu tarihte Twitter’da 2.9 milyon Vine videosu paylaşılırken, bu rakam Instagram’da 2.2 milyonda kaldı. Vine, kullanıcı sayısı bakımından Instagram’ın oldukça gerisinde bulunuyor. Instagram’ın Şubat ayında paylaşılan rakamlara göre 100 milyon aktif kullanıcısı bulunuyor. Bu rakam Vine’da ise 13 milyon civarında.

7 http://www.campaigntr.com/2013/06/10/45358/facebook-sundugu-reklam-urunlerini-yariya-indiriyor/ FACEBOOK, SUNDUĞU REKLAM ÜRÜNLERİNİ YARIYA İNDİRİYOR Facebook pazarlamacıların sadeleştirme talep etmesi üzerine, sunduğu reklam ürünlerinin sayısını yarıya indiriyor. Sosyal ağ şu an sayısı 27 olan reklam ünitelerini altı ay içerisinde yarı yarıya azaltacak. Bunu yapmasının temel sebebi bu ünitelerin çoğunun aynı görevi görmesi. “Sponsored stories (sponsorlu)”, “questions (sorular)” ve “offers (teklifler)” gitmesi şimdiden kararlaştırılmış olan ürünler arasında. Artık pazarlamacılar bir sayfa iletisi olarak otomatik bir şekilde sosyal içeriğe eklenen fotoğraflı bir reklam paylaşabilecekler ve böylelikle sponsorlu reklam yaratmak için ekstra ödeme ve yapım sürecini yaşamayacaklar.

8 http://shiftdelete.net/facebookta-hashtag-donemi-basliyor-45224.html?ref=promo Facebook dün yayınladığı basın bülteninde, hashtag döneminin başladığını duyurdu. Kullanıcıların belirli bir konu hakkında paylaştıkları fotoğraf veya yazıları bir grup altında toplanmasına olanak sağlayan hashtag sistemi, bugünden itibaren Facebook'ta da kullanılabilecek. Twitter'ın belki de kısa sürede popülerleşmesini sağlayan hashtag'ler, Instagram, Tumblr ve Pinterest gibi birçok sosyal medya platformlarında da kullanıyordu. Facebook'ta; arama çubuğuna ilgilendiğiniz konuyu "#" işareti ile aratıp, o konu hakkındaki kullanıcıların yazıklarını okuyabilir ve konu hakkında fotoğraf veya yazı paylaşabilirsiniz. Ayrıca, arkadaşlarınızın veya beğendiğiniz sayfaların paylaşmış olduğu gönderilerdeki hashtag'lere de artık tıklayabileceksiniz. FACEBOOK'TA HASHTAG DÖNEMİ BAŞLIYOR

9 http://www.warc.com/LatestNews/News/EmailNews.news?ID=31522&Origin=WARCNewsEmail LONDRA TAKSİLERİ YENİ BİR DİJİTAL REKLAM ALANINA SAHİP Londra'da hedef tüketiciyi amaçlayan markalar yakında dijital reklamlarına, simgesel siyah taksilerinin üstlerinde yer verecekler. Londra için ulaşım; taksilerin üstündeki dijital reklamlar kentin ulaşım yetkilisi tarafından onaylandı ve bu taxicast ürünüyle Brightmove Media pazarda yenilikçi bir yer edindi. Piers Mummery, Wall street Journal’daki röportajında iki hafta içinde 25 taksiyle başlayacaklarını belirtti ve bununla birlikte reklam verecek müşterilerinin hazır olduğunu söyledi. Taksinin üzerinde bulunan paneller merkezi kontrol edilebiliyor ve bu sayede reklamcılar mekan ve zamana göre müşterilerini hedefleyebiliyorlar. 400×48 çözünürlüğündeki ekranlar internete 3G aracılığıyla bağlanıyorlar. Bulunan mekan, zaman ve hava durumu takip edilebiliyor. Böylelikle reklamlar daha iyi bir şekilde hedeflenebiliyor. Örneğin; hava 25 dereceden sıcakken dondurma reklamı gösterilebilecek veya taksi bir mağazanın önünden geçerken o mağaza kendi reklamını verebilecek. Eyetease Media bu mecrada Brightmove Media ‘ a daha büyük ekranlarla rakip olarak kendini gösterecek. Mummery ilk 3 ay içerisinde iki milyon reklam göstereceklerini düşünüyor.

10 http://www.warc.com/LatestNews/News/EmailNews.news?ID=31520&Origin=WARCNewsEmail ONLINE VİDEO, TELEVİZYONA MEYDAN OKUYABİLİR Pazarlamacılar online reklamcılığa gittikçe daha fazla ilgi gösteriyor. Çünkü televizyon reklamcılığına kıyasla daha fazla farkındalık yaratacağına inanıyorlar. Marketing Charts cited, AOL’ un 772 tane önde gelen firmayla yaptığı araştırmadan bahsetti. Bu firmaların %58’i televizyona kıyasla aynı para karşılığında daha çok alaka sağlanacağına, % 15’i ise aynı derecede alaka sağlanacağını belirtti. Katılımcılar, farkındalık konusunda daha muhafazakarlardı. % 47’si daha fazla farkındalık yaratacağına inanırken %24’ü aynı şekilde kalacağını düşündü. Pazarlamacıların bu bulguları gerçek verilerle de örtüşüyor. Katılımcıların %73’ü son bir sene içerisinde online video bütçelerini arttırdılar bu yüzden televizyon reklam bütçelerini kıstılar. Digiday ve Adap.tv ’nin yaptığı araştırma da bu verileri doğruluyor. Alıcıların %80 ‘inin online videonun reklamda önemli bir parça olduğunu düşünüyorlar ve online videoya adapte olmak televizyon reklamına olan adaptasyondan daha hızlı olacağını söylüyorlar.

11 http://www.webrazzi.com/2013/06/12/dunya-capinda-cevrimici-oyuncu-sayisi-671-milyon/ DÜNYA ÇAPINDA ÇEVRİMİÇİ OYUNCU SAYISI 671 MİLYON Yeni nesil çevrimiçi oyunlarla büyüyor ve çevrim içi oyuncu kitlesi günden güne artıyor. comScore‘un rakamlarına göre dünya çapında çevrimiçi oyuncu sayısı 671 milyon. En çok çevrimiçi oyuncu Asya- Pasifik bölgesinde, en aktif oyuncular ise Kuzey Amerika’da. 15 yaş üzeri internet kullanıcılarını dikkate alan comScore MMX verilerine göre Nisan 2013′te masaüstü veya dizüstü bilgisayar üzerinden oyun oynayan kişi sayısı 671 milyon. Günlük oyuncu sayısı ise 145 milyon. Bölgesel olarak günlük çevrimiçi oyuncu sayılarına bakıldığında Uzak Doğu ülkelerini içinde barındıran Asya Pasifik 47.9 milyon oyuncuyla ilk sırada geliyor.

12 http://www.mynet.com/teknoloji/haber/turkiye-app-store-top-10-702220/ TÜRKİYE APP STORE TOP 10 Türkiye App Store'da iPhone ve iPad için bu hafta ilk ona giren uygulamalar; En çok indirilen ücretli iPhone uygulamaları 1. WhatsApp Messenger 2. Canlı Medya 3. Zello+ Walkie Talkie 4. Pou 5. Traffic Racer 6. Temple Run: Oz 7. Kingdom Rush Frontiers 8. Kim Milyoner Olmak İster? 9. Ekranını Süsle 10. FIFA 13 by EA SPORTS En çok indirilen ücretli iPad uygulamaları 1.Canlı Medya 2. Minecraft – Pocket Edition 3. Pou 4. Kingdom Rush Frontiers HD 5. FIFA 13 by EA SPORTS 6. Survivalcraft 7. Temple Run: Oz 8. Grand Theft Auto: Vice City 9. Plants vs. Zombies HD 10. Puffin Web Browser En çok indirilen ücretsiz iPhone uygulamaları 1. Zello Walkie Talkie 2. Twitter 3. Stomach Surgery 4. CarX demo - racing and drifting simulator 5. Facebook 6. UNO ™ & Friends – Klasik Kart Oyunu Sosyalleşiyor! 7. Trucker Parking 3D 8. Candy Crush Saga ® 9. YouTube 10. İngilizce Türkçe Sözlük Ücretsiz En çok indirilen ücretsiz iPad uygulamaları 1.UNO ™ & Friends – Klasik Kart Oyunu Sosyalleşiyor! 2. Crazy Dentist - Fun games 3. Trucker: Parking Simulator - Realistic 3D Monster Truck and Lorry 'Driving Test' Free Racing Game 4. Dock Yacht 5. Bird Zapper! 6. Princess Salon™ 7. Trucker Parking 3D 8. Snoopy Coaster 9. Candy Crush Saga ® 10. Action Candy Swap HD Pro

13 http://www.campaigntr.com/2013/06/10/45341/mayis-ayinda-youtubeda-en-cok-izlenen-reklamlar/ MAYIS AYINDA EN ÇOK İZLENEN REKLAMLAR 1. Call of Duty: Ghosts Masked Warriors Teaser Trailer http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=SQEbPn36m1c 2. Sony PlayStation 4 Teaser http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=QjXU1anoC5Y 3. Old Spice “Baby” http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=EWoXQUSI65I 4. Audi “The Challenge” http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=WPkByAkAdZs 5. Xbox One Unveil Video http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=TP_E6Bn6fWM 6. Kmart “Big Gas Savings” http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=m1yir-p68xM 7. Windows 8 “Less Talking, More Doing” http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=86JMcy5OqZA 8. Cruzan Rum “Welcome to the Don’t Hurry” http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=4UCrynuJ__s 9. Old Spice “Shave” http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=UpKd1WQAscA 10. Samsung Monitors “Buddy The Dog” http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=5E-ntGyUJAE Mayıs ayı içerisinde YouTube’da reklam olarak işaretlenen videolardan en çok izlenen 10 tanesi yukarıdaki listede yer alıyor. Oyun videoları listede egemenliği ele geçirirken Old Spice ve Kmart reklamları da izlenmeye devam ediyor.

14 İyi Çalışmalar


"14 Haziran 2013 DenizBank Güncel Haber Bülteni. YEPYENİ TASARIMI VE TÜM DETAYLARIYLA iOS 7! Apple’ın gerçekleştirdiği." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları