Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

ARAS MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "ARAS MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ"— Sunum transkripti:

1 ARAS MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ
Adres : Atatürk Mah. Karadağ Sokak No : 75 **Diğer Türlü tarif edecek olursak  Mehmet Çavuş Anıtına yaklaşık 75 metre. Besti Aydeniz Mesleki ve Teknik And. Lisesi İle MEV Anadolu Lisesinin arasındadır okulumuz. Tel :

2 Sevgili genç arkadaşlarım, okulumuzda Müdürümüzle beraber 5 Md. Yrd
Sevgili genç arkadaşlarım, okulumuzda Müdürümüzle beraber 5 Md. Yrd. 2 Rehber Öğretmen ve 45 öğretmen bulunmaktadır. Okulumuzun öğrenci mevcudu ise sizce kaçtır? Tamam söylüyorum 1100 öğrencimiz bulunmaktadır. Ayrıca bizim okulumuzda 3 bilgisayar Laboratuarı, 1 spor salonu (çok amaçlı salondur), çok sayıda derslik, 1 kantin ve onun geniş ferah oturma alanı bulunmaktadır. Ha unutmadan bir adet de halı sahamız vardır okul bahçesinde.

3 HEMEN SİZE OKULUMUZUN BİR KAÇ RESMİNİ GÖSTEREYİM ARKADAŞLAR

4 Spor Salonumuzda Beden Eğitimi Dersi İşlenirken ..

5 ÖĞRENCİLERİMİZ HALI SAHAMIZDA SENKRONİZE TOP SÜRME ÇALIŞMASINA HAZIRLANIYORLAR

6 PEKİİİ!! OKULUMUZDA HANGİ ALANLAR VAR BİLİYOR MUSUNUZ VE OKULUMUZU NEYE GÖRE TERCİH EDECEKSİNİZ HİÇ DÜŞÜNDÜNÜZ MÜ?

7 Okulumuzda Muhasebe ve Finansman Alanı ve Bilişim Teknolojileri Alanı olmak üzere iki alan bulunmaktadır. Bu alanlar 9. Sınıftan sonra seçilmektedir. Bu alanlardan Muhasebe ve Finansman Eşit Ağırlıklı Alan, Bilişim Teknolojileri Alanı ise Sayısal Alan içindedir. Ancak YGS _ LYS sisteminde hangi alanda olmanızdan daha ziyade gitmek istediğiniz bölümün puan türüne göre netler yapmanız daha önemlidir. Bu da liseye geçtiğinizde öğreneceğiniz bir konu şimdilik bu konu yerine gitmek istediğiniz lise ile ilgilenin .

8 Neye Göre ARAS M.T.A. Güzel yarınlarımızın ışığı genç arkadaşlarım! Bir liseyi tercih ederken düşünmeniz gereken en önemli şeylerden biri nasıl bir meslek sahibi olmak istediğiniz ve hangi iş yada işlerde çalışmak istediğinizdir. Okulumuzu tercih ederken şunları düşünmeniz yararlı olacaktır. Eğer ekonomi, bir işletmede mal girişi ve bu malın geliş fiyatı, bu malın satış fiyatı bundan edinilen kar, bu kar ile gelecek ayların planlanması ve bütün bu işlemlerin kaydı devlete verilecek vergilerin düzenlenmesi gibi konular sizin ilginizi çekiyorsa muhasebe ve finansman alanı, Bilgisayar programları ve ileri seviye kullanımını öğrenme, program yazmayı öğrenme ya da bilgisayarda meydana gelen aksaklıkları bozulmaları onarma – giderme, web tasarımı yapma(biraz daha profesyonel olarak) gibi konular ilginizi çekiyorsa ve bunları birazda olsa şimdiden yapabiliyorsanız Bilişim Teknolojileri alanı sizin için uygun alan olabilir. İşte bizim okulumuzu bu tür kriterleri değerlendirerek tercih edebilirsiniz.

9 MUHASEBE VE FİNANSMAN ALANI
Muhasebe ve Finansman Bölümü:  Muhasebecilik mesleğinin gerektirdiği, ticari işletmelerin faaliyetlerine ait belgelerin tasnif, kayıt, dosyalama ve arşivleme işlemlerini bilgisayar ortamında ve resmi evrak olarak yapma yeterliklerini kazandırmaya yönelik eğitim ve öğretim verilen bir alandır. Bu alanda okutulan derslerin bir kaçı aşağıdaki gibidir arkadaşlar: *Mesleki Gelişim, Genel Muhasebe 1, Genel Muhasebe 2, Şirketler Muhasebesi, Bilgisayarlı Muhasebe, Maliyet Muhasebesi, İnşaat Muhasebesi, Girişimcilik, Sermaye Piyasası vb.

10 MUHASEBE VE FİNANSMAN ALANI
Bu alanda Liseyi bitirdikten sonra sınavsız geçiş denilen bir hakkınız bulunmaktadır. Nedir bu peki? Üniversite sınavına gerek kalmadan, puansız alanınızla ilgili 2 yıllık bölümlere gidebilirsiniz. Ayrıca isterseniz sınava da girebilirsiniz ve aldığınız puan önemli değil yine de bu geçiş hakkını kullanabilirsiniz. Bu sınavsız geçiş bölümler şunlardır: Bankacılık ve Sigortacılık, Deniz ve Liman İşletmeciliği, Dış Ticaret, Emlak ve Emlak Yönetimi, Enerji Tesisleri İşletmeciliği, Hava Lojistiği, Havacılıkta Yer Hizmetleri Yönetimi, İnsan Kaynakları Yönetimi, İşletme Yönetimi, Kooperatifçilik, Lojistik, Marina İşletme, Marina ve Yat İşletmeciliği, Marka İletişimi, Menkul Kıymetler ve Sermaye Piyasası, Muhasebe ve Vergi Uygulamaları, Pazarlama, Perakende Satış ve Mağaza Yönetimi, Posta Hizmetleri, Sağlık Kurumları İşletmeciliği, Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği, Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri, Sosyal Güvenlik, Tarımsal İşletmecilik, Tarımsal Ürünler Muhafaza ve Depolama Teknolojisi, Turizm ve Seyahat Hizmetleri.

11 BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ ALANI
Bilişim Teknolojileri; bilgisayar sektöründeki gelişmelerin sonucunda ortaya çıkmış ve verileri saklamak, iletmek ve işlemek için kullanılan bilgisayar donanım ve yazılım teknolojilerini içeren bir alandır. Bu alanda okutulan derslerden bir kaçı aşağıdaki gibidir : Mesleki Gelişim, Temel Elektronik Ve Ölçme, Paket Programlar, Bilişim Teknik Resmi, Bilişim Teknolojilerinin Temelleri, Programlama Temelleri vb.

12 BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ ALANI
Arkadaşlar aynen Muhasebe ve Finansman Alanında olduğu gibi Bilişim Teknolojileri Alanında da sınavsız geçiş yapılabilecek bölümler ( 2 yıllık) bulunmaktadır. Bu bölümler şu şekildedir : *Basım ve Yayın Teknolojileri, Bilgi Güvenliği Teknolojisi, Bilgi Yönetimi, Bilgisayar Operatörlüğü, Bilgisayar Programcılığı, Bilgisayar Teknolojisi, Coğrafi Bilgi Sistemleri, Görsel İletişim, İnternet ve Ağ Teknolojileri, Mobil Teknolojileri, Pazarlama.

13 YANLIŞ ANLAŞILMASIN !! Okulumuzda sadece meslek dersleri değil, Fizik, Kimya, Biyoloji, Tarih, Coğrafya, Felsefe, Matematik, Edebiyat, Dil ve Anlatım, Resim, Sanat Tarihi vb. dersleri de okutulmaktadır.

14 BU KADAR ANLATIM YETER ŞİMDİ SİZLERİ OKULUMUZUN RESİMLERİYLE BAŞBAŞA BIRAKMAK İSTİYORUM.

15 Okulumuzun bina girişinin dıştan ve içten görünümü

16 KANTİNİMİZ

17 Bilgisayar Laboratuarında Öğretmen ve Öğrencilerimiz Ders İşlerken

18

19 KORİDORDAN BİR GÖRÜNÜM

20 ÖĞRETMENLER ODASI

21 NAÇİZANE REHBERLİK SERVİSİMİZ

22 BU DA RESİM ÖĞRETMENİMİZ TARAFINDAN RESMEDİLEN, SİZLERE HER DAİM VERMEK İSTEDİĞİMİZ MESAJIMIZ.


"ARAS MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ" indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları