Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

6. , 7. ve 8. Sınıflar için ENGLISH FOR SUCCESS ANKARA 2011.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "6. , 7. ve 8. Sınıflar için ENGLISH FOR SUCCESS ANKARA 2011."— Sunum transkripti:

1 6. , 7. ve 8. Sınıflar için ENGLISH FOR SUCCESS ANKARA 2011

2 ENGLISH FOR SUCCESS English for success 6,7 ve 8. sınıflardaki öğrenciler için özel olarak geliştirilmiş, temel eğitim müfredatını destekleyen bir çoklu-ortam yazılımıdır. Matematik, fen ve tarih gibi ders konularında öğrencinin anadilinde sahip olduğu temel bilgilerden faydalanarak öğrencileri okulda İngilizce dilini kullanmaya hazırlar.

3 ENGLISH FOR SUCCESS 7 üniteden oluşan English for Success yazılımında 1 ve 2. üniteler 6. sınıf, 3,4 ve 5. üniteler 7. sınıf, 6 ve 7. üniteler de 8. sınıf düzeyinde dil eğitimi içeriğine sahiptir. Yazılımın her ünitesi kısa bir konu anlatımı ve ardından anlama sorularını içeren dinleme çalışması ile başlar ve ardından dilbilgisi,akıcı konuşma ve yazma becerilerinin geliştirildiği çeşitli çalışmalar gelir. Öğrenciler yeterli çalışmaları tamamladıktan sonra beceri sınavları ile test edilir.

4 ENGLISH FOR SUCCESS Yazılım, genel amaçlı İngilizce dili kullanımı için gerekli cümle yapıları ve kelimeleri öğretmenin yanısıra öğrencilerin ders proğramları, ödevleri ve etkinlikleri hakkında konuşabilmeleri için gereken İngilizce altyapısını hazırlar. Çalışmalar sırasında rakamlar ve işlemler, kesirler, basit geometrik şekiller, maddenin farklı halleri, hareket, güç, yerçekimi, dünya coğrafyası, nicel kıyaslamalar ve tarihi kişilerin yaşamları gibi konular işlenir.

5 ENGLISH FOR SUCCESS English for Success yazılımının her ünitesi beş ayrı bölümden oluşmaktadır. 1- Warming Up ( Ön Çalışma ) 2- School Life ( Okul Yaşamı ) 3- School Subjects ( Ders Konuları ) 4- World Talk Cards ( Dünya Konuşma Kartları ) 5- Speaking Up ( Konuşma )

6 1- Warming Up ( Ön Çalışma )
ENGLISH FOR SUCCESS 1- Warming Up ( Ön Çalışma ) - Günlük hayatta kullanılan kelime ve dilbilgisini pekiştirir. - Örnek konular arasında mevsimler, hava, ulaşım, kişi ve nesne tanımları ve meslekler yer alır.

7 2- School Life ( Okul Yaşamı )
ENGLISH FOR SUCCESS 2- School Life ( Okul Yaşamı ) - Okulda ve çevresinde kullanılan İngilizce konuşma becerilerini geliştirir. - Aynı zamanda bazı dersler, okuldaki yemek menüsü, okul haritası ve sınıf çizelgeleri gibi ilginç konuları da işler.

8 3- School Subjects ( Ders Konuları )
ENGLISH FOR SUCCESS 3- School Subjects ( Ders Konuları ) - Matematik, fen, tarih, İngilizce gibi farklı müfredat konularında kullanılan İngilizce bilgisini pekiştirir. - Konular ile ilgili kelime bilgisi, dilbilgisi ve dil kullanım becerilerini, örnekleme, sınıflandırma, kıyaslama, numaralandırma ve soru sorma çalışmaları ile pekiştirir.

9 4- World Talk Cards (Dünya Konuşma Kartları)
ENGLISH FOR SUCCESS 4- World Talk Cards (Dünya Konuşma Kartları) - Meslekler, hava ve iş dünyası gibi genel konularda İngilizce dilbilgisini geliştirir. - İngilizce dili, oyun benzeri bir sistem çerçevesinde soru-cevap yöntemi ile öğretilir ve yoğun dilbilgisi alıştırmaları yaptırılır.

10 5- Speaking Up ( Konuşma )
ENGLISH FOR SUCCESS 5- Speaking Up ( Konuşma ) - Öğrencilerin Ses Tanıma teknolojisini kullanarak alıştırma yaptıkları ve kendilerini dinleyerek ana dili İngilizce olan konuşmacılarla karşılaştırdıkları bölümdür. - Bu alıştırmalar sayesinde kelime bilgisi, dilbilgisi ve cümleler tekrarlanarak kullanımda akıcılık sağlanır.

11 Teşekkürler...


"6. , 7. ve 8. Sınıflar için ENGLISH FOR SUCCESS ANKARA 2011." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları