Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Konu: Kemal SUNAL kimdir?

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "Konu: Kemal SUNAL kimdir?"— Sunum transkripti:

1 Konu: Kemal SUNAL kimdir?
Öğrencinin Adı: Hasan Ufuk Soyadı: AYAR Sınıfı: 5/A Numara: 441 İmza: Konu: Kemal SUNAL kimdir? Öğretmen: Yusuf Ziya KINACI Ders:Bilişim Teknoloji

2 3 Temmuz 2000 (55 yaşında) İstanbul
Kemal Sunal Genel bilgiler Doğum adı Ali Kemal Sunal Doğum 11 Kasım 1944( ) İstanbul Ölüm 3 Temmuz 2000 (55 yaşında) İstanbul Uyruk Türk Evlilik(ler)i Gül Sunal ( ) Çocukları Ali Sunal Ezo Sunal Meslek(ler) Sinema ve tiyatro oyuncusu Etkin yıllar Altın Portakal Ödülleri En İyi Erkek Oyuncu 1977 Kapıcılar Kralı Yaşam Boyu Onur Ödülü 1998

3 Kemal SUNAL’ı tanıyalım.
11 Kasım 1944 de, İstanbul’da doğmuştur.Türk sineması'nın büyük komedi oyuncusu ve sinema oyuncularından biri olarak kabul edilen Kemal Sunal, oynadığı rollerle Türk sinemasına yeni bir soluk getirdi. Çevirdiği filmlerde genellikle saf, şanslı, iyi yürekli karakterleri canlandırmıştır. Filmlerinin ilk gösterimlerinden yıllar sonra bile hala büyük bir ilgiyle izlenmesi olgusunu, yazmış olduğu bilimsel yüksek lisans tezinde sosyolojik olarak irdelemiştir. Oynadığı filmlerin çoğu izlenme rekoru kırmıştır.

4 Kemal SULAN’IN ailesi. İstanbul Küçük pazar semtinde doğan oyuncunun babası Malatya doğumlu Migros'tan emekli Mustafa Sunal; annesi Saime Sunal'dır. Kemal Sunal'ın, Cemil Sunal ve Cengiz Sunal adında iki kardeşi vardır. Sanatçı, ilkokulu Mimar Sinan İlkokulu'nda okudu, Vefa Lisesi'nden mezun oldu. Yüksek tahsiline Marmara Üniversitesi Gazetecilik bölümünde başladı. Öğrenimi sırasında Emayetaş Fabrikasında çalışmış, ayrıca elektrikçide çıraklık yapmıştır. Vefa Lisesindeki felsefe hocası Belkıs Balkır'ın sanatçıyı Müşfik Kenter ile tanıştırmasının, Kemal Sunal'ın kariyerinde önemli yeri vardır.

5 Kemal Sunal, 1974 yapımı Hababam Sınıfı filmindeki İnek Şaban rolünde
1980 yapımı Devlet Kuşu filmindeki Mustafa karakterinin odasında asılı olan ve Kemal Sunal'ın Belmondo'ya benzediği fotoğraf.

6 Slaytımı izlediğinizden dolayı teşekkürler.
Hasan yapım


"Konu: Kemal SUNAL kimdir?" indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları