Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

ORTAÖĞRETİME GEÇİŞ SİSTEMİ SBS SEVİYE BELİRLEME SINAVI.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "ORTAÖĞRETİME GEÇİŞ SİSTEMİ SBS SEVİYE BELİRLEME SINAVI."— Sunum transkripti:

1 ORTAÖĞRETİME GEÇİŞ SİSTEMİ SBS SEVİYE BELİRLEME SINAVI

2 SBS  BU GEÇİŞ YENİ MÜFREDATLA PEKİŞTİRİLEN BİR MODELDİR.  ÖĞRENCİYİ OKULA BAĞLAMAYA YÖNELİK BİR MODELDİR.  İLKÖĞRETİM BAŞARI NOTU ORTAÖĞETİME GİRİŞTE ETKİLİ OLACAKTIR.  DAVRANIŞ NOTU VERİLECEKTİR.  TEK BİR PUAN HESAPLANACAKTIR.

3 SBS %25 YIL SONU BAŞARI PUANI (YBP) %5 DAVRANIŞ PUANI (DP) %70 SINAV PUANI SBS PUANI

4 YIL SONU BAŞARI PUANI (YBP)  İLKÖĞRETİMİN 6,7 VE 8. SINIFLARDA ÖĞRENCİNİN O YIL DERSLERDEN ALDIĞI YIL SONU PUANLARININ  HAFTALIK DERS SAATİ İLE ÇARPILARAK ELDE EDİLEN AĞIRLIKLI PUAN TOPLAMININ,  HAFTALIK DERS SAATİ TOPLAMINA BÖLÜMÜ İLE HESAPLANAN PUANDIR. (AĞIRLIKLI YIL SONU BAŞARI ORTALAMASI)

5 DAVRANIŞ PUANI(DP)  İLKÖĞRETİM OKULLARINDA ÖĞRENCİLERİN  TAVIR, DAVRANIŞ VE YETENEKLERİ İLE İLGİLİ OLARAK BELİRLENEN KRİTERLERE GÖRE  DERSLERİNE FİİLEN GİREN ÖĞRETMENLERİN AYRI AYRI VERECEKLERİ PUANLARIN  ARİTMETİK ORTALMASINDAN ELDE EDİLEN BİR PUAN TÜRÜ.  HER ÖĞRETMEN 100 ÜZERİNDEN PUANLAMA YAPACAKTIR.

6 ORTAÖĞRETİM GEÇİŞ PUANI(OGP) 6.SINIF SBS’nın % 25 7.SINIF SBS’nin % 35 8.SINIF SBS’nin % 40

7 SBS SORU DAĞILIMI DERSLER6.SINIF7.SINIF8.SINIF TÜRKÇE MATEMATİK FEN BİLGİSİ SOSYAL BİLGİLER YABANCI DİL TOPLAM

8 SBSTESTLER AĞIRLIK KAT SAYILARI TÜRKÇE4 MATEMATİK4 FEN BİLGİSİ 3 SOSYAL BİLGİLER 3 YABANCI DİL 1

9 7.SINIF ÖĞRENCİLERİ-SBS 7.SINIF SBS’NİN % 40 8.SINIF SBS’NİN %60

10 6.SINIF ÖĞRENCİLERİ  6.SINIFTA SBS ‘YE GİRMEDİYSE : BU SINAVIN TEKRARI OLMAYACAK.  GİRMEDİĞİ SINAV İÇİN EN DÜŞÜK SBS PUANI VERİLECEK.  SBS ZORUNLU BİR SINAV DEĞİLDİR.  BU YIL 6. VE 7. SINIFLARA SENEYE 6.7. VE 8. SINIFLARA UYGULANACAKTIR.

11 SBS  6.SINIFLARA 21 HAZİRAN 2008’DE  7.SINIFLARA 22 HAZİRAN 2008’DE YAPILACAKTIR.  SORULAR ÖĞRENİM GÖRDÜĞÜ YILA AİT OLACAK VE GEÇMİŞ YILLARI KAPSAMAYACAK.  OKULUN GENEL BAŞARISI SBS SONUÇLARINA SBS SONUÇLARINA YANSIMAYACAKTIR. YANSIMAYACAKTIR.

12 SBS  ÖĞRENCİNİN DERSTE GÖRDÜĞÜ KONULARDAN  TEMEL DÜZEYDE VE ZOR OLMAYAN VE ZOR OLMAYAN SORULARDAN SORULARDAN OLUŞMAKTADIR. OLUŞMAKTADIR.  MÜFREDAT DIŞI SORU SORULMAYACAĞINDAN DERSLERLE SORULAR BİRBİRİYLE ÖRTÜŞECEKTİR.

13 YERLEŞTİRME  LİSELERE YERLEŞTİRME ORTAÖĞRETİM YERLEŞTİRME PUANINA GÖRE EĞİTİM TEKNOLJİLERİ GENEL MÜDÜRLĞÜ TARAFINDAN 8. SINIFIN SONUNDA TERCİH BAŞVURULARI ALARAK PUAN ÜSTÜNLÜĞÜNE DAYALI BELİRLENEN KONTENJANLARA GÖRE YAPILACAK.

14 YERLEŞTİRME  FEN LİSELERİ, ANAD.LİSELERİ, SOS.BİLİMLER LİSELERİ, AND. ÖĞR. LİSELERİ : ÖĞRENCİLERİN OYP BAKANLIĞIN BELİRLEDİĞİ BARAJ DÜZEYİNİ GEÇMİŞ OLMALARI ŞARTI VE TERCİH SIRALAMALARINA GÖRE YAPILACAK. ÖĞRENCİLERİN OYP BAKANLIĞIN BELİRLEDİĞİ BARAJ DÜZEYİNİ GEÇMİŞ OLMALARI ŞARTI VE TERCİH SIRALAMALARINA GÖRE YAPILACAK.

15 FEN LİSESİ SOSYAL BİLİMLER LİSESİ ANADOLU LİSESİ ANADOLU MESLEK LİSESİ ANADOLU ÖĞRETMEN LİSESİ ANADOLU TEKNİK LİSESİ ANADOLU SAĞLIK MESLEK LİSESİ POLİS KOLEJİ DEVLET PARASIZ YATILILIK VE BURSLULUK ANADOLU TARIM VE TARIM MESLEK LİSESİ ANADOLU TAPU VE KADASTRO MESLEK LİSESİ ÖZEL OKULLAR FEN LİSESİ DEVLET PARASIZ YATILILIK VE BURSLULUK ÖZEL OKULLAR

16 Çanakkale Fen Lisesi MF MP.Anadolu Lisesi (İng) TM Ayvacık Anadolu Öğr.Lisesi TM Gökçeada Anadolu Öğr.Lisesi TM İ.Bodur Anadolu Lisesi TM MP.Anadolu Lisesi (Alm) TM Biga Atatürk Anadolu Lisesi TM Çan İ.Bodur Anadolu Lisesi TM Gelibolu Anadolu Lisesi TM Ç.kale Sağ.Mes. Lisesi Hemşirelik MF Ezine Anadolu Lisesi TM Lapseki MAE Anadolu Lisesi TM Bayramiç Anadolu Lisesi TM Ç.kale Sağ.Mes. Lisesi Acil Tıp MF İMKB Anadolu Meslek Lisesi TM Gelibolu Ar. Y.Aksoy And.Den.Mes.Lisesi TM Ç.Kale And. Meslek Lisesi Elek- Elektro TM MAE Anadolu Ticaret Meslek Lisesi TM And.Turizm ve Otelcilik Meslek Lisesi TM Nedime Hanım And.Kız Meslek Lisesi TM Ç.kale And.İmam Hatip Lisesi TM TABANTAVANGENEL BAŞARI SIRASI

17 ÖZEL YETENEKLE ALAN LİSELER  SPOR VE GÜZEL SANATLAR LİSELERİ ÖĞRENCİ ALIMI AYNEN ESKİDEN OLDUĞU GİBİ YAPILACAKTIR.

18 DPY-B  6. VE 7. SINIF ÖĞRENCİLERİNİN DPY-B SINAVI SBS İLE BİRLİKTE 21 HAZİRAN 2008 DE 8. SINIFLARIN DPY-B SINAVI OKS İLE BİRLİKTE YAPILACAKTIR. 5. SINIFLARIN 04 MAYIS 2008 DE YAPILACAK.

19 BAŞVURULAR  ADAY BANKAYA SINAV ÜCRETİNİ YATIRDIKTAN SONRA e-okul SİSTEMİNDE KAYITLI OLDUĞU İÇİN OTAMATİK OLARAK BAŞVURUSU YAPILMIŞ OLACAKTIR.  SINAV ÜCRETİ 10 YTL. OLARAK BELİRLENMİŞ.  BAŞVURU TARİHLERİ DAHA SONRA DUYURULACAK.  ve //oges.meb.gov.tr adreslerinden bilgi alabilirsiniz.

20 TEV İNANÇ TÜRKEŞ ÖZEL LİSESİ TARİHÇE  TEVİTÖL, ülkemizdeki üstün zekâ ve özel yetenekli çocuklara, ihtiyaç duydukları özel eğitimi lise düzeyindeki yaş grubuna, karma ve yatılı olarak veren tek kurumdur.  Üstün yetenekli çocuklar, yaşıtlarından daha erken gelişir, daha çabuk ve daha etkin öğrenirler. Bu tür yetenekleri olan çocuklar, bütün gelişmiş ülkelerde özel eğitim görürler. TEVİTÖL bu amaçla 1993 yılında, Sezai Türkeş tarafından eşi İnanç Türkeş’in anısını yaşatmak için kurulmuştur yılından bu yana, okul eğitim-öğretim etkinliklerini Türk Eğitim Vakfı bünyesinde sürdürmektedir.  Başvurular 10 Nisan’a kadar yapılacak.Sınav 20 Nisan 2008 ‘de.

21


"ORTAÖĞRETİME GEÇİŞ SİSTEMİ SBS SEVİYE BELİRLEME SINAVI." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları