Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Öğretim yöntemlerinden Balık Kılçığı Tekniği.  Problem çözme tekniklerinden biri olan bu teknik, öğrencilerin düşüncelerini organize etmeye yardım eder;

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "Öğretim yöntemlerinden Balık Kılçığı Tekniği.  Problem çözme tekniklerinden biri olan bu teknik, öğrencilerin düşüncelerini organize etmeye yardım eder;"— Sunum transkripti:

1 Öğretim yöntemlerinden Balık Kılçığı Tekniği

2  Problem çözme tekniklerinden biri olan bu teknik, öğrencilerin düşüncelerini organize etmeye yardım eder; ancak, problem için çözümler sağlamaz. Balık Kılçığı Tekniği Nedir?

3  Bu teknik; birlikte çalışmayı, gerçeği aramayı, değişik görüşlere açık olmayı ve karşıt görüşlerin ortaya çıkmasını sağlar. Balık Kılçığı Tekniği Nedir?

4 1)Problemin belirlenmesi  Ele alınacak problem hakkında kısa bilgiler verilir. 2)Tekniğin kullanımı hakkındaki bilgilerin verilmesi NASIL UYGULANIR ?

5 3)Nedenler üretme:  Yapılandırılmamış beyin fırtınası tekniği kullanılarak probleme neden olan temel faktörler saptanır. NASIL UYGULANIR ?

6 4) Yapılandırılmış beyin fırtınası tekniğini kullanma  Probleme neden olan temel faktörlerin detaylandırılması NASIL UYGULANIR ?

7 Balık Kılçığı Diyagramı Oluşturma

8

9

10

11

12

13

14  Aktif bir yöntemdir.  İletişimi kuvvetlendirir.  Bilgilenme sağlar.  Bilimsel yaklaşım sağlar.  Tüm sorunlara uygulanabilir. BALIK KILÇIĞI TEKNİĞİNİN YARARLARI


"Öğretim yöntemlerinden Balık Kılçığı Tekniği.  Problem çözme tekniklerinden biri olan bu teknik, öğrencilerin düşüncelerini organize etmeye yardım eder;" indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları