Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

 Sevgili Öğrenciler;  İnsan yaşamı boyunca sürekli bir gelişim ve değişim içindedir. Ergenlik  dönemi, belki de bu gelişim sürecinin en önemli evresini.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: " Sevgili Öğrenciler;  İnsan yaşamı boyunca sürekli bir gelişim ve değişim içindedir. Ergenlik  dönemi, belki de bu gelişim sürecinin en önemli evresini."— Sunum transkripti:

1

2

3  Sevgili Öğrenciler;  İnsan yaşamı boyunca sürekli bir gelişim ve değişim içindedir. Ergenlik  dönemi, belki de bu gelişim sürecinin en önemli evresini oluşturur.  Çocukluktan erişkinliğe geçiş olan ergenlik dönemi, bireyde  gözlenebilen sürekli bir hızlı gelişimini kapsamaktadır. İçinde  bulunduğunuz bu dönemin özellikleri konusunda daha sağlıklı  bilgilerinizin olması gerektiğini düşünüyoruz

4  Bu sunu, biyolojik, psikolojik ve sosyal anlamda önemli değişiklikler yaşadığınız ergenlik dönemi ile ilgili aklınıza takılabilecek çeşitli soruların hiç olmazsa bir kısmına yanıt bulmanızı sağlayacaktır. Biliyoruz ki bu soruları sizlerle aynı konumda olan ve bu konuda yeterince bilgi sahibi olmayan arkadaşlarınızla- akranlarınızla paylaşıyor ve belki de eksik yanlış bilgiler alıyorsunuz ve abartılı beklentilere giriyorsunuz bu da sizleri korkutuyor.

5

6

7

8

9

10

11

12 Sevgili öğrenciler, gelişmeniz arkadaşlarınıza göre gecikmiş olabilir. Bu eksiklik değildir ve bu sizde güvensizliğe neden olmamalıdır.

13

14 DUYGULAR ÇABUK İNİŞ ÇIKIŞ GÖSTERİR

15 DERSLERE İLGİ AZALIR,ÇALIŞMA DÜZENİ BOZULUR

16 BENCİLLEŞİR,İSTEK LERİ ARTAR,KANUN YASAKLARI SAÇMA,KENDİNE TANINAN HAKLARI YETERSİZ BULUR

17 EVDEKİ KURALLARIN ÇOKLUĞUNDAN VE SIKLIĞINDAN YAKINIR

18 ÇABUK ÜZÜLÜR. Çabuk Sinirlenir. OLUR OLMAZ HERŞEYİ SORUN YAPAR.

19 GENÇLİK ÇAĞI BAĞIMSIZLIK ÇAĞIDIR. GENÇ EVDEN KOPAR,ÇEVREYE YÖNELİR

20 GENÇ BİR YANDAN BÜYÜMEK İÇİN SABIRSIZLANIR ANCAK ÇOCUKSU DAVRANIŞLARDAN BİRDEN SIYRILAMAZ

21 ERKEKLER KIZLARDAN AÇIKTAN,KIZLAR İSE ERKEKLERDEN GİZLİDEN İLGİLENMEYE BAŞLAR

22 ZAYIFLIK, ŞİŞMANLIK, UZUN BOY, KISA BOY SORUN OLMAYA BAŞLAR

23 İLGİLERİ ARTMIŞ, GEL GEÇ HEVESLERİ ÇOĞALMIŞTIR

24 DAĞINIK VE SAVRUK OLUR

25 EVDE DURMAK İSTEMEZ, DÖNÜŞ SAATLERİNE ALDIRMAZ,YEMEĞE GEÇ GELİR,GECE SOKAĞA ÇIKMAK İSTER

26 ANA BABANIN UYARILARINA BİRDEN TEPKİ GÖSTERİR, KABALAŞIR,TERS YANITLAR VERİR

27 GENÇLİK YALNIZ OLUMSUZLUKLARIN TOPLANDIĞI BİR ÇAĞ DEĞİLDİR TTTTatlı hayallerin TTTTutkular ve ideallerin filizlendiği SSSSıkı arkadaşlıkların İİİİlk sevgilerin KKKKendini kanıtlama KKKKimliğini arayıp bulmanın yoğunlaştığı bir dönemdir.

28 BENİ DİNLEDİĞİNİZ İÇİN TEŞEKKÜRLER REHBER ÖĞRETMEN GÜLSÜM SOLMAZGÜL


" Sevgili Öğrenciler;  İnsan yaşamı boyunca sürekli bir gelişim ve değişim içindedir. Ergenlik  dönemi, belki de bu gelişim sürecinin en önemli evresini." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları