Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

E-Çukurova Çukurova Üniversitesi Uzaktan Eğitim Sistemi Akademik Bilişim 2007 Murat KARA, Emrah YENİLMEZ, Erkan KAYNAK, Esin ÜNAL, Yoldaş ERDOĞAN, Sırrı.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "E-Çukurova Çukurova Üniversitesi Uzaktan Eğitim Sistemi Akademik Bilişim 2007 Murat KARA, Emrah YENİLMEZ, Erkan KAYNAK, Esin ÜNAL, Yoldaş ERDOĞAN, Sırrı."— Sunum transkripti:

1 e-Çukurova Çukurova Üniversitesi Uzaktan Eğitim Sistemi Akademik Bilişim 2007 Murat KARA, Emrah YENİLMEZ, Erkan KAYNAK, Esin ÜNAL, Yoldaş ERDOĞAN, Sırrı KÜÇÜKARSLAN

2 Uzaktan Eğitim Eğitim-öğretim amaçlı bilginin; iletişim organları ile radyo, televizyon, bilgisayar, Internet ve benzeri araçlarla elektronik olarak istenilen mekana ulaştırılmasına uzaktan eğitim denilmektedir.

3 Günümüzde Uzaktan Eğitim Uzaktan eğitim günümüzde yoğun olarak İnternet üzerinden eğitim materyallerine erişilmesini ve kullanıcılarını bir araya getiren platformlar aracılığı ile yapılmaktadır. Ülkemizde üniversitelerimiz ya hazır platformları kullanmakta ya da kendi sistemlerini geliştirmektedir.

4 E-Çukurova Kendi kaynaklarımızla geliştirdiğimiz bir eğitim platformudur. Platform; 2001-2002 yılında geliştirilmeye başlanmıştır. Tamamen Çukurova Üniversitesi Enformatik & BBUAM programcı ve uzmanları tarafından geliştirilmiştir.

5 E-Çukurova Platform geliştirme sürecinde 10 kişilik bir ekip çalışmıştır. Ders içeriklerinin hazırlanmasında Adana MYO öğretim elemanları görev almıştır. Platform geliştirme ekibi de destek vermiştir. Toplam 35 Ders içeriği hazırlanıp platforma yerleştirilmiştir.

6 E-Çukurova 2003 yılında Adana MYO’da Bilgisayar Programcılığı Uzaktan Eğitim Programı açılması için YÖK’e başvurulmuştur. 2004-2005 eğitim-öğretim yılında ilk öğrencilerini alarak hizmetine başlamıştır. İlk yıl 54 öğrenci kaydolmuştur.

7 E-Çukurova YıllarÖğrenci Sayısı  200454  2005163  2006291  Mezun 36 (2004)

8 E-Çukurova Platformu http://e.cukurova.edu.tr

9 E-Çukurova Platformu Platform üç ana modülden oluşmaktadır. Yöneticiler Öğretim Üyeleri Öğrenciler

10 Yönetici Modülü Ders, Kullanıcı, Fakülte, Program eklemek, Forum işlemleri, Duyuru işlemleri, Diğer yönetsel işlemleri yapabilmektedir.

11 Öğretim Üyeleri Modülü Ders içeriği yönetimi, Ders duyuruları, Soru bankası ve sınav işlemleri, Öğrencilerle Sohbet, Öğrenci ve sınav sonuçları ile ilgili çeşitli istatistikler.

12 Öğrenci Modülü Ders takibi, Duyurular, Sınav ve test merkezi, Forumlar, Sohbet.

13 Zamanımız ? E-Çukurova Platform Detayları

14 Devam Eden Çalışmalar Yeni Bölümlerin açılması Platformun SCORM ve QTI gibi standartlara uyumlu olarak geliştirilmesi Ders içeriğinin yenilenmesi

15 Teşekkürler Dinlediğiniz için Teşekkür Ederiz. Soru ve Önerileriniz ! Ayrıntılı bilgi için; http://e.cukurova.edu.tr ecukurova@cukurova.edu.tr


"E-Çukurova Çukurova Üniversitesi Uzaktan Eğitim Sistemi Akademik Bilişim 2007 Murat KARA, Emrah YENİLMEZ, Erkan KAYNAK, Esin ÜNAL, Yoldaş ERDOĞAN, Sırrı." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları