Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

DOĞAL AFETLER VE KORUNMA YOLLARI Hikmet Sırma Doğal Afetler DepremDeprem SelSel YangınYangın Toprak kaymasıToprak kayması.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "DOĞAL AFETLER VE KORUNMA YOLLARI Hikmet Sırma Doğal Afetler DepremDeprem SelSel YangınYangın Toprak kaymasıToprak kayması."— Sunum transkripti:

1

2 DOĞAL AFETLER VE KORUNMA YOLLARI Hikmet Sırma

3 Doğal Afetler DepremDeprem SelSel YangınYangın Toprak kaymasıToprak kayması

4 Deprem DepremlerDepremler yeryüzünün ani ve şiddetli sallanmasıyla meydana gelir.

5 Depremden Korunma Yolları Binalar sağlam zeminlere yapılmalıdır.Binalar sağlam zeminlere yapılmalıdır.

6 Depremden Korunma Yolları İnşaatlarda kaliteli malzeme kullanılmalıdır.İnşaatlarda kaliteli malzeme kullanılmalıdır.

7 Sel Baskınlarını Ve Toprak Kaymalarını Önlemek İçin: Sel baskını olabilecek yerlere ev ve işyerleri yapılmamalıdır.Sel baskını olabilecek yerlere ev ve işyerleri yapılmamalıdır. Barajlar yapılmalıdır.Barajlar yapılmalıdır. Ormanlar korunmalı ve ormanlık alanlar çoğaltılmalıdır.Ormanlar korunmalı ve ormanlık alanlar çoğaltılmalıdır.

8 Yangınlardan Korunmak İçin: –Rasgele –Rasgele yerlerde ateş yakmamalıyız. –Piknikte –Piknikte yanan ateşi iyice söndürmeliyiz. –Yanıcı –Yanıcı parlayıcı maddelerle oynamamalıyız.

9 Yangınla Karşılaşırsak: YangınıYangını itfaiyeye haber vermeliyiz. TelaşaTelaşa kapılmadan büyüklerimize haber vermeliyiz. İtfaiyeninİtfaiyenin telefon numarası olan 110’nu unutmamalıyız.

10 Toprak Kayması ToprakToprak kayması olabilecek yerler bina yapmamalıyız.

11 Çığ ÇığÇığ düşebilecek Yerlere bina inşa etmemeliyiz.


"DOĞAL AFETLER VE KORUNMA YOLLARI Hikmet Sırma Doğal Afetler DepremDeprem SelSel YangınYangın Toprak kaymasıToprak kayması." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları