Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

PARFÜM Kuaförlük ve Güzellik Bilgisi Eğitmeni Aylin GÜLEÇ.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "PARFÜM Kuaförlük ve Güzellik Bilgisi Eğitmeni Aylin GÜLEÇ."— Sunum transkripti:

1 PARFÜM Kuaförlük ve Güzellik Bilgisi Eğitmeni Aylin GÜLEÇ

2 KOKUYU NASIL ALGILARIM*

3  Her nefes aldığımızda ve trilyonlarca molekülden oluşan gaz karışımı, burun deliklerinden içeri girer.  küçük olan koku tanecikleri de bu karışımın içinde yer alır.  İçeri giren havanın bir kısmı, türbin kemikler tarafından koku alıcı bölgeye yönlendirilir.  Böylece koku molekülleri burun koku algılayıcı bölgeye ulaşır. Bu bölgedeki algılayıcılar, kendilerine gelen moleküllerle ilgili bilgiyi beyne aktarırlar)

4 PARFÜM İÇERİĞİ  Parfüm, %78 ile %95 oranında etil alkolden ve temel yağlardan yapılır. En pahalı parfümlerde aromatik yağ oranı yaklaşık %22’dir. WWW.NTVMSNBC.COM 10.04.2006 WWW.NTVMSNBC.COM

5 KOKU SERİLERİ  PARFÜM  EAU DE PARFÜM  EAU DE TOILETTE  EAU DE COLOGNE  SOLID PERFUME  FRAGRANT POWDER  PERFUMED SOAP

6 PEKİ AMA ARASINDAKİ FARK NE?

7 İÇERİSİNDEKİ PARFÜM KONSANTARASYONLARI  PARFÜM%15-30  EAU DE PARFUM%7-15  EAU DE TOILETTE%5-10  EAU DE COLOGNE%2-5  SOLID PERFUME%5-10  FRAGRANT POWDER %1-2  PERFUMED SOAP% 1,5-4

8 NEDEN HER TENDE FARKLISIN

9 MAJÖR KOKU GRUPLARI  MEYVE (tazelik)  AĞAÇ(yeşil,doğal,otumsu)  TEK ÇİÇEK (saflık)  ÇİÇEK DEMETİ (Zariflik)  ALDEHİT (romantik)  ŞİPRE (kadınsı)  ÇİÇEĞİMSİ (Sıcak)  ORYANTAL (Seksi)

10  MeyveTaze ve hafif kokulardır. Temel notaları bergamot, limon, portakal, mandalina, greyfurt, portakal çiçeğidir. Bunlara genellikle çiçek ve şipre notaları eşlik eder.  MeyveTaze ve hafif kokulardır. Temel notaları bergamot, limon, portakal, mandalina, greyfurt, portakal çiçeğidir. Bunlara genellikle çiçek ve şipre notaları eşlik eder.

11  Şipre Kuvvetli esansların karışımından oluşurlar, kalıcı ve zengin içeriklidirler. Olgun bayanların tercih ettiği kokulardır. Bergamot,misk,yasemin,gül,ağaç kokularıdır.

12  OryantalSıcak ve şehvet uyandırıcı esansların karışımıdır. Temel notaları misk, vanilya, amber, değerli ağaçlardır. Bunlara genellikle egzotik çiçek ve baharat notaları eşlik eder.  OryantalSıcak ve şehvet uyandırıcı esansların karışımıdır. Temel notaları misk, vanilya, amber, değerli ağaçlardır. Bunlara genellikle egzotik çiçek ve baharat notaları eşlik eder.

13  TAZE,(DOĞAL): Çimen kokulu parmaklarla ya da sümbülün tazelik notasıyla ovuluyormuş hissi verir.doğallığı ağaçsı kokuyu yakalarsınız.

14  ÇİÇEĞİMSİ: çiçek kokuları ile beraber oryantal kokunun etkisini arttırır.

15  ALDEHİT. Zarif ve hissedilir bir yumuşaklıkla romantik bir his arasında hoş bir duygu verir.

16 VÜCUDUN NOTALARI  BAŞ NOTA  ORTA NOTA  DİP NOTA

17 ALT NOTALAR  Meyve  Aldehit  Pudralı  Ağaç  Yosun  Baharat  Tütün  Tatlı (balsam)  hayvanımsı)

18 KULLANIRKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER  Parfümü vücudunuzun nabız noktalarına sürmelisiniz,  Bileklerinize parfüm sıktıktan sonra kesinlikle ovuşturmayın  Odanın içine biraz parfüm sıkıp yürüyebilirsiniz  Bir parfümün diğer ürünlerini de kullanın

19  parfüm alırken acele karar vermeyin  Duş almadan kullanılan parfüm hiç istemediğiniz sonuçlar doğurabilir . Vücut kimyasıyla parfümün uyuşması çok önemlidir  Aynı anda en fazla 3 koku deneyin.


"PARFÜM Kuaförlük ve Güzellik Bilgisi Eğitmeni Aylin GÜLEÇ." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları