Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

 İNTERNET: Bilgisayarların ağ sistemi ile birbirine bağlanmasına denir. İnternet tarafından kullanılan bu ağ çok büyük bir ağ yapısı olup bütün dünya.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: " İNTERNET: Bilgisayarların ağ sistemi ile birbirine bağlanmasına denir. İnternet tarafından kullanılan bu ağ çok büyük bir ağ yapısı olup bütün dünya."— Sunum transkripti:

1

2  İNTERNET: Bilgisayarların ağ sistemi ile birbirine bağlanmasına denir. İnternet tarafından kullanılan bu ağ çok büyük bir ağ yapısı olup bütün dünya ülkelerini kapsamaktadır.

3  Google Chrome  Firefox  Internet Explorer  Yandex  Opera  Apple Safari  Netscape  Avant

4 1 7 2 3 4 5 6 8 9 10 11

5 ADRES ÇUBUĞU: Açmak istediğimiz sitenin adresini buraya yazarız.

6 Açık olan sitelerin sekmeleri

7 Aktif olan sayfayı yeniler yani yeniden açar

8 Yapılan işlemi iptal eder, durdurur.

9 Bir önceki sayfayı açar

10 Bir sonraki sayfayı açar

11 Komutların bulunduğu menüler

12 SIK KULLANILANLAR listesine eklenmiş olan siteleri gösterir

13 Yeni sekmede yeni bir site açmamızı sağlar

14 Araçlar menüsünden İnternet Seçenekleri komutuna tıklayıp Internet Explorer açıldığında ilk açılmasını istediğiniz sitenin adresini buraya yazmalıyız

15 Kayıtlı olan siteler içerinde arama yapmak için kullanılır Resim Arama Video Arama

16 Çeviri Yapmak için kullanılır

17

18

19 Bir sayfanın adresine URL(ağ adresi) denir. Bir sunucuda bulunan metin,resim,ses ya da sayısal bilgileri içeren web sayfalarıdır. Servis Adı Sayfanın adı Uzantısı Ülke Kodu

20 gov: Hükümet Kurumları (goverment kelimesinden geliyor..) edu: Eğitim Kurumları (education kelimesinden geliyor..) org:Ticari Olmayan Kuruluşlar (organization kelimesinden geliyor..) com: Ticari Kuruluşlar (company kelimesinden geliyor..) mil: Askeri Kurumlar (military kelimesinden geliyor..) net: Servis Sunucular (network kelimesinden geliyor..)

21  WEB SİTESİ UZANTILARINDAN 5 TANESİNİ SIK KULLANILANLARA EKLEYİNİZ.  İNTERNET EXPLORER ANASAYFASINI www.meb.gov.tr olarak değiştiriniz.  GOOGLE DA İZMİR İLE İLGİLİ 5 ADET RESİM BULUP KENDİ KLASÖRÜNÜZDE RESİM KLASÖRÜ OLUŞTURUP RESİMLERİ KAYDEDİNİZ.  http nedir?  @ nedir?  Word programında bir dosya açıp http ve @ kavramlarının anlamlarını yazınız.


" İNTERNET: Bilgisayarların ağ sistemi ile birbirine bağlanmasına denir. İnternet tarafından kullanılan bu ağ çok büyük bir ağ yapısı olup bütün dünya." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları