Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Kuantum geometrisi nedir ? Kuantum geometrisi son yıllarda yeni keşfedilmiş bir alandır.Bu alan yaşamımızın her alanında etkisi vardır.Bu alan, kuantum.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "Kuantum geometrisi nedir ? Kuantum geometrisi son yıllarda yeni keşfedilmiş bir alandır.Bu alan yaşamımızın her alanında etkisi vardır.Bu alan, kuantum."— Sunum transkripti:

1

2 Kuantum geometrisi nedir ? Kuantum geometrisi son yıllarda yeni keşfedilmiş bir alandır.Bu alan yaşamımızın her alanında etkisi vardır.Bu alan, kuantum mekaniği fiziği üzerinde derin bir etkiye sahiptir.

3

4

5

6 ROCHE GOMETRİSİ

7 Bizler roche geometrisi sayesinde gezegenler arası yolculuğu tasarruflu bir şekilde gidebiliriz.Eğerki Uzaydaki Sistemlerin zamanlamaya baglı Olarak fırlatıldığı takdirde yakıt tasarrufu yapılabileceğini gösterdi.

8

9

10 NANO TEKNOLOJİ

11 Türkçe 'ye 'moleküler üretim' diye çevrilen nanoteknoloji kavramı, son yıllarda, çokça adından söz ettirmektedir. Bu kavramı ilk defa dile getiren Amerika Birleşik Devletin'den Eric Drexler'dir. 21. yüzyıla damgasını vuracağına inanıyorlar. Türkçe 'ye 'moleküler üretim' diye çevrilen nanoteknoloji kavramı, son yıllarda, çokça adından söz ettirmektedir. Bu kavramı ilk defa dile getiren Amerika Birleşik Devletin'den Eric Drexler'dir. 21. yüzyıla damgasını vuracağına inanıyorlar.

12 Nano teknoloji ile kullanılan ürünler

13

14 FRAKTAL GEOMETRİ

15 Fraktal Nedir? İlk 1975′de Polonya asıllı matematikçi Benoit Mandelbrot tarafından ortaya atıldığı varsayılır. Kendini sürekli olarak tekrar ederek küçülen şekilleri, kendine benzer bir cisimde cismi oluşturan parçalar ya da bileşenler cismin bütününü inceler.

16


"Kuantum geometrisi nedir ? Kuantum geometrisi son yıllarda yeni keşfedilmiş bir alandır.Bu alan yaşamımızın her alanında etkisi vardır.Bu alan, kuantum." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları