Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Kurşun Kalem Kağıt Tahta Çekiç İp Çivi Kırmızı Kalem Hotana mota hugo muga turta çemberta glum, glu Türkçesi Bana bir balon verdiler ve üstünde yazanları.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "Kurşun Kalem Kağıt Tahta Çekiç İp Çivi Kırmızı Kalem Hotana mota hugo muga turta çemberta glum, glu Türkçesi Bana bir balon verdiler ve üstünde yazanları."— Sunum transkripti:

1

2 Kurşun Kalem Kağıt Tahta Çekiç İp Çivi Kırmızı Kalem Hotana mota hugo muga turta çemberta glum, glu Türkçesi Bana bir balon verdiler ve üstünde yazanları kullanarak çember diye bir şey çizmemi istediler. İyi de ben ne yazanları ne de çemberin ne olduğunu bilmiyorum ki. Bana yardım eder misiniz?

3 ÇEMBER VE DAİRE O Çember düzlemsel bir bölgeyi 3 bölüme ayırır. Merkez olarak alınan bir noktaya eşit uzaklıkta bulunan tüm noktaların oluşturduğu küme bir çemberdir. N M L K P R O M ve N çemberin dış bölgesindedir. O,K ve L çemberin iç bölgesindedir. P ve R çemberin üzerindedir. Çember ve çemberin iç bölgesi birlikte alındığında buna çembersel bölge denir. Çembersel bölgeye özel olarak DAİRE denmektedir.

4 O A B [AB] merkezden geçen doğru parçasıdır. Buna çap denir. [OA] çapın yarısı uzunluğundadır ve bu çemberin yarıçapıdır.


"Kurşun Kalem Kağıt Tahta Çekiç İp Çivi Kırmızı Kalem Hotana mota hugo muga turta çemberta glum, glu Türkçesi Bana bir balon verdiler ve üstünde yazanları." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları