Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

MÜZİK ALETLERİ Müzik âletleri üç bölüme ayrılırlar: 1 - Telli müzik âletleri: Bunların ses çıkarabilen bölümleri gergin tellerdir. Her tel belli bir.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "MÜZİK ALETLERİ Müzik âletleri üç bölüme ayrılırlar: 1 - Telli müzik âletleri: Bunların ses çıkarabilen bölümleri gergin tellerdir. Her tel belli bir."— Sunum transkripti:

1

2 MÜZİK ALETLERİ

3 Müzik âletleri üç bölüme ayrılırlar: 1 - Telli müzik âletleri: Bunların ses çıkarabilen bölümleri gergin tellerdir. Her tel belli bir nota çıkarır. Alto, bağlama, balalayka, banco, çello, gitar, harp, kanun, keman, kemence, kontrbas, kopuz, lavta, lir, mandolin, piyano, rübab, tanbur, ut, viyola, viyolonsel telli müzik âletleridir.

4

5 2- Nefesli müzik âletleri: Bunların bir ucundan doğrudan doğruya ya da uygun bir ağızlıkla üfleyerek borunun içindeki hava titreştirilir. Ses borularından çeşitli sesler elde etmek için boru boyunca dizilmiş bulunan delikler açılıp kapatılır. Akordeon, baso, flüt, gayda, klarnet, ney, obua, org, saksafon, trompet, zurna, nefesli müzik âletleridir.

6

7 3- Gergin zarlı müzik âletleri: Bir kasnak üzerine gerilmiş zarlardan meydana gelen âletlerdir. Gerginlikleri ve boyu değişmediği için verebildikleri nota çeşidi az olur. Davul, tef, dümbelek, gergin zarlı müzik âletleridir

8

9

10 Yukarıdaki enstrümanlardan hangisi kemandır?

11 TEBRİKLERR!!

12 TEKRAR DENE


"MÜZİK ALETLERİ Müzik âletleri üç bölüme ayrılırlar: 1 - Telli müzik âletleri: Bunların ses çıkarabilen bölümleri gergin tellerdir. Her tel belli bir." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları