Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Bana yapılan hoşgörüsüzlüğü hep unutmaya çalıştım. Benim yaptıklarımı hiçbir zaman.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "Bana yapılan hoşgörüsüzlüğü hep unutmaya çalıştım. Benim yaptıklarımı hiçbir zaman."— Sunum transkripti:

1

2 Bana yapılan hoşgörüsüzlüğü hep unutmaya çalıştım. Benim yaptıklarımı hiçbir zaman.

3 Hoşgörü insanların toplum içinde beraberce yaşayabilmesi için vazgeçilmez bir kavramdır. Toplumda beraber,huzur ve barış içerisinde yaşayabilmek için insanların birbirine karşı hoşgörülü davranması gerekir.

4 . Günümüz dünyasında en çok dile getirilen birkaç sözcükten birinin de HOŞGÖRÜ olduğunu düşünüyorum. İşin başında kolaymış gibi görünen bu kavram, meğerse çetin bir cevizmiş.

5 Hoşgörünün eksik olduğu birey ve toplumlarda, yaşamın sürekli çatışma ve kargaşa içinde sürdüğünü görüyoruz. Hoşgörüyü kavramak, yaşamak ve yaşatmak için bilgi, sevgi ve çaba gerekir. Çünkü hoşgörü bireyin kendini psikolojik, sosyal ve felsefi olarak bilinçli bir şekilde kavrayabildiği oranda oluşabilir.

6 Dar anlamıyla hoşgörü, karşımızda bulunan insan ya da topluluğun düşünce ve davranışlarındaki bizce görülen yanlışlığı, ilk baştan tepki göstermeyerek bunların nedenlerini düşünüp, çabuk ve kesin yargılardan ya da eylemlerden kaçınma bilincidir. Hoşgörünün bilimsel açıdan ve derinlemesine ele alındığında bir çok hoşgörü kavramlarıyla karşılaşırız. Bu ayırım hem konunun incelenmesini kolaylaştırır, hem de kavramdaki kargaşalığı önler.

7 Irklar arası hoşgörü…

8 İŞTE ÖRNEK BİR HOŞGÖRÜ RESMİ

9 Dinler arası hoşgörü…

10 Kültürler arası hoşgörü…


"Bana yapılan hoşgörüsüzlüğü hep unutmaya çalıştım. Benim yaptıklarımı hiçbir zaman." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları