Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Https://www.youtube.com/watch?v=Eedu MPxIMKM. Siber Zorbalık Nedir? Siber Zorbalık bir birey veya grubun bilgi ve iletişim teknolojilerini dğer bireyele.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "Https://www.youtube.com/watch?v=Eedu MPxIMKM. Siber Zorbalık Nedir? Siber Zorbalık bir birey veya grubun bilgi ve iletişim teknolojilerini dğer bireyele."— Sunum transkripti:

1 https://www.youtube.com/watch?v=Eedu MPxIMKM

2 Siber Zorbalık Nedir? Siber Zorbalık bir birey veya grubun bilgi ve iletişim teknolojilerini dğer bireyele zarar vermek amacıyla ve tekrarlayan biçimde kullanmasıdır.

3

4

5  Başkalarının e-postalarını okuma, kişisel şifre ve resimlerini kullanma,  Bunları alıp başkalarına gönderme,  Web-cam'lerden mahrem resimler çekme ve bunları yayma,  Şifre kırarak güvenlik bilgilerini ele geçirme eylemlerini kapsıyor  Ölüm tehdidi, hakaret küfür

6

7  Birinin MSN, Facebook, Twitter veya elektronik posta hesabının şifresini çalmanın ya da gerçek kişilerin bilgilerini izinsiz kullanarak sahte profiller oluşturmanın 1 yıla kadar,  İnternet sitesini hack´leyerek çalışmaz hale getirmenin 1 yıldan 5 yıla kadar,  Sahteciliğin ve bu yolla yapılan suçların ise 4 yıldan 8 yıla kadar hapis cezası var.

8  Sosyal medyada paylaştığın bilgilere dikkat etmelisin..  Koyduğun resim videolar farketmeden kişisel bir bilgi veriyor olabilirsin.  Profilini bloğunu herkese açık hale getirme, seçici davran  Sadece kendini korumak değil, diğerlerine nasıl davrandığına da dikkat  İnternetten tanıştığın kimselerle görüşmemelisin.


"Https://www.youtube.com/watch?v=Eedu MPxIMKM. Siber Zorbalık Nedir? Siber Zorbalık bir birey veya grubun bilgi ve iletişim teknolojilerini dğer bireyele." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları