Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

1 - Alkollü İçki İçmek ve Uyuşturucu Kullanmak. 2 Uyuşturucunun Zararları * Günümüzde gittikçe yaygınlaşan uyuşturucunun etkileri son derece yıkıcıdır.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "1 - Alkollü İçki İçmek ve Uyuşturucu Kullanmak. 2 Uyuşturucunun Zararları * Günümüzde gittikçe yaygınlaşan uyuşturucunun etkileri son derece yıkıcıdır."— Sunum transkripti:

1 1 - Alkollü İçki İçmek ve Uyuşturucu Kullanmak

2 2 Uyuşturucunun Zararları * Günümüzde gittikçe yaygınlaşan uyuşturucunun etkileri son derece yıkıcıdır. * Eroin, esrar, kokain, uçucu maddeler (tiner ve bali), keyif verici haplar ve bonzai en çok bilinen uyuşturuculardır. * Alınan uyuşturucu madde vücudu zehirler.

3 3 - Alkollü İçki İçmek ve Uyuşturucu Kullanmak * Mide, bağırsak, böbrek ve karaciğerde ağır tahribatlar meydana getirir. * Bir kere bile kullanmakla bağımlılık yapan uyuşturucular vardır ve bunlar kısa zamanda ölüme neden olurlar. * Akıl sağlığına sinir sistemine etki ederek şuur kaybına, hayaller görmeye, zekâ ve hafıza kaybına neden olur. Uyuşturucunun Zararları

4 4 - Alkollü İçki İçmek ve Uyuşturucu Kullanmak Sigaranın Zararları * Dünyada en yaygın zararlı alışkanlık olan sigara, ölümlere neden olan birçok hastalığın başlıca sebeplerindendir. * Bileşiminde nikotin ve 4 bine yakın zehir bulunur. * Akciğer, gırtlak ve dudak başta olmak üzere birçok kanser türünün birinci sebebidir. * Sigaranın içildiği bir evde bulunan diğer fertler pasif içici olarak sigaranın tüm zararlarına maruz kalırlar.

5 5 - Alkollü İçki İçmek ve Uyuşturucu Kullanmak * Sigara içen hem kendisine hem de çevresine zarar vermiş olur. * Nefes darlığı, astım, bronşit gibi solunum yolu hastalıklarına neden olur. * Vücudun bağışıklık sistemini zayıflatarak diğer hastalıklara kapı açar. * Dünyada her yıl 4 milyon ölüm sigaraya bağlı nedenlerdendir. Sigaranın Zararları

6 6 - Alkollü İçki İçmek ve Uyuşturucu Kullanmak  İçki, uyuşturucu ve sigara kullanımı ülkemizde ve dünyada artarak hem maddi hem de manevi kayıplara neden olmaktadır.  Kendimize, ailemize ve topluma hiçbir yararı olmayan, insanların yeteneklerinin ortaya çıkmasını engelleyen, iş verimini düşüren bu gibi zararlı maddelerden uzak durmalıyız.

7 7 - Alkollü İçki İçmek ve Uyuşturucu Kullanmak  Bütün zararlı alışkanlıklar merakla başlar.  Bu maddelerin zararlarını öğrenip onlardan kaçınalım.


"1 - Alkollü İçki İçmek ve Uyuşturucu Kullanmak. 2 Uyuşturucunun Zararları * Günümüzde gittikçe yaygınlaşan uyuşturucunun etkileri son derece yıkıcıdır." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları