Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Doğal Afet: Doğal Afet: İnsanların etkisi olmadan kendiliğinden olan doğa olaylarına denir. İnsanların etkisi olmadan kendiliğinden olan doğa olaylarına.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "Doğal Afet: Doğal Afet: İnsanların etkisi olmadan kendiliğinden olan doğa olaylarına denir. İnsanların etkisi olmadan kendiliğinden olan doğa olaylarına."— Sunum transkripti:

1

2 Doğal Afet: Doğal Afet: İnsanların etkisi olmadan kendiliğinden olan doğa olaylarına denir. İnsanların etkisi olmadan kendiliğinden olan doğa olaylarına denir.

3 Doğal Afetler Deprem Deprem Sel Sel Yangın Yangın Toprak kayması Toprak kayması Çığ Çığ

4 Deprem Depremler Depremler yeryüzünün ani ve şiddetli sallanmasıyla meydana gelir.

5 Depremden Korunma Yolları Binalar sağlam zeminlere yapılmalıdır. Binalar sağlam zeminlere yapılmalıdır.

6 Depremden Korunma Yolları İnşaatlarda kaliteli malzeme kullanılmalıdır. İnşaatlarda kaliteli malzeme kullanılmalıdır.

7 Sel Baskınlarını Ve Toprak Kaymalarını Önlemek İçin: Sel baskını olabilecek yerlere ev ve işyerleri yapılmamalıdır. Sel baskını olabilecek yerlere ev ve işyerleri yapılmamalıdır. Barajlar yapılmalıdır. Barajlar yapılmalıdır. Ormanlar korunmalı ve ormanlık alanlar çoğaltılmalıdır. Ormanlar korunmalı ve ormanlık alanlar çoğaltılmalıdır.

8 Yangınlardan Korunmak İçin: Yangınlardan korunmak için: 1-Rasgele yerlerde ateş yakmamalıyız. 2-Piknikte yanan ateşi iyice söndürmeliyiz. 3-Yanıcı parlayıcı maddelerle oynamamalıyız.

9 Yangınla Karşılaşırsak: 4-Yangını itfaiyeye haber vermeliyiz. 5-Telaşa kapılmadan büyüklerimize haber vermeliyiz. 6-İtfaiyenin telefon numarası olan 110’nu unutmamalıyız.

10 ÇIĞ Çığ:Farklı nedenlerden dolayı yükseklerden aşağıya doğru inen kar kütlesidir. Gürültü yapmak,bağırmak,korna çalmak çığa neden olabilir.

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23


"Doğal Afet: Doğal Afet: İnsanların etkisi olmadan kendiliğinden olan doğa olaylarına denir. İnsanların etkisi olmadan kendiliğinden olan doğa olaylarına." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları