Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Bu program, Microsoft Office programı yüklendiğinde otomatik olarak bilgisayarımıza yüklenir. Resimler üzerinde düzenleme(kırpma, boyutlandırma, netleştirme.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "Bu program, Microsoft Office programı yüklendiğinde otomatik olarak bilgisayarımıza yüklenir. Resimler üzerinde düzenleme(kırpma, boyutlandırma, netleştirme."— Sunum transkripti:

1 Bu program, Microsoft Office programı yüklendiğinde otomatik olarak bilgisayarımıza yüklenir. Resimler üzerinde düzenleme(kırpma, boyutlandırma, netleştirme vb.) yapılabilir. Programın kullanımı kullanıcı için kolaydır. Her programda olduğu gibi, programın bütün işlevleri araç çubuğundaki menülerde mevcuttur. Microsoft Office Picture Manager

2 Picture Manager Ana Ekranı

3 Programda Bulunan Özellikler Bir önceki slaytta bulunan resimdeki belirtilmiş numaraların açıklamaları ileriki slaytlardadır.

4 1.Bildiğimiz gibi her programda Araç Çubuğu vardır. Bu programda da gerekli olan her türlü menüye araç çubuğundan ulaşabiliriz.

5 2.Düzenleme yaparken resimlerin nasıl görüneceğini buradan belirleyebiliriz.

6 3.Burada kısayollar bulunmaktadır. Kesme, kopyalama, yapıştırma, silme gibi işlemleri bu menüden kolayca uygulayabiliriz.

7 4.Bu kısımda, resmi döndürme, resim düzenleme ve otomatik düzeltme bulunmaktadır. Resim düzenleme menüsü, butona tıkladığımızda sağda pencere açılır ve resim üzerinde oynamalar yapmamıza yarar.. Otomatik düzeltme ise resmi netleştirmeye yarar.

8 5.Bu kısımda karşılaştığımız sorun hakkında online olarak bilgi edinebiliriz.

9 6.Bu kısımda resmin bilgisayarda kayıtlı olan ismi görünür.

10 7.Bu butonlar sayesinde resim arası geçiş yapabiliriz.

11 8.Bu kısımda ise ortada bulunan butona tıklayıp sürükleyerek resmi yakınlaştırabilir veya uzaklaştırabiliriz.

12 9.Bu kısımda ise seçilen dosya miktarını ve toplam resim boyutunu görebiliriz. Miktar ve Boyut

13 Örnek Çalışmalar


"Bu program, Microsoft Office programı yüklendiğinde otomatik olarak bilgisayarımıza yüklenir. Resimler üzerinde düzenleme(kırpma, boyutlandırma, netleştirme." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları