Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

MİCROSOFT WORD 97. (2) Bu Derste Neler Öğreneceksiniz ?  Sözcük işlem programlarının temel özellikleri  Microsoft Word’ü başlatmak,  Belge penceresindeki.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "MİCROSOFT WORD 97. (2) Bu Derste Neler Öğreneceksiniz ?  Sözcük işlem programlarının temel özellikleri  Microsoft Word’ü başlatmak,  Belge penceresindeki."— Sunum transkripti:

1 MİCROSOFT WORD 97

2 (2) Bu Derste Neler Öğreneceksiniz ?  Sözcük işlem programlarının temel özellikleri  Microsoft Word’ü başlatmak,  Belge penceresindeki araç çubuklarını tanımak,  Metin yazmak,  Yazım hatalarını düzeltmek,  Metin ekleme, silme ve değiştirme,  Belgenizi kaydetmek

3 (3) Sözcük İşlem Programlarının Temel Özellikleri (1)  Word bir sözcük işlem programıdır.  Sözcük işlem programı;  Mektuplar  Notlar ya da raporlar gibi belgelerin oluşturulması için kullanılır. Yazdığınız metin ekranda görüntülenir. Bilgisayarınızın geçici bir elektronik saklama alanı olan belleğinde depolanır.

4 (4)  Belgenizdeki değişiklikleri yeniden yazmadan kolayca yapabilirsiniz.  Belgeniz büyüdükçe onu kaydedebilirsiniz.  Belgenizde biçimlendirme işlemi yapılabilir. (Enter, TAB, CAPS LOCK tuşları)  Yazım ve dilbilgisi hatalarının otomatik düzeltme araçlarına sahiptir. Sözcük İşlem Programlarının Temel Özellikleri (2)

5 (5) MİCROSOFT WORD’ü Başlatmak ve WORD Penceresini Tanıma  Başlat-Programlar -WORD Başlık çubuğu Menü çubuğu Standart araç çubuğu Biçimlendirme araç çubuğu Cetvel Ekleme noktası Durum çubuğu

6 (6) Word Belge Penceresinde Çalışma  Belge penceresi, metin yazmak için kullandığınız dosya kağıdı gibidir.  Temel işlemleri gerçekleştirmek için araç çubuklarını kullanabildiğimiz gibi  Menüleri de kullanırız.

7 (7) Araç Çubuklarını Tanıma (1)

8 (8) Araç Çubuklarını Tanıma (2)

9 (9) Menülerle Çalışma

10 (10) Belgelerin Oluşturulması ve Açılması Word’de ;  Yeni ve boş bir belge içinde,  Var olan bir belgeyi açarak çalışmaya başlayabilirsiniz.

11 (11) Metin Yazmak (1) Yazdığımız bir metinde ;  Yazım hatalarını (görebilir ve) düzeltebilir.  Paragraf imleri ve özel karakterleri görüntüleyebilir.  Otomatik metin girdilerini ekleyebilir.  Metin ekleme veya silme yapabilir.  Yaptığımız değişiklikleri geri alabilir.  Tarih ekleyebilir ve  Metni bir diske kaydedebiliriz.

12 (12) Metin Yazmak (2)  Mektup sihirbazı ile mektup yazma  Var olan bir belgeyi yeni bir adla kaydetme  Belgenin görünümü değiştirme  Metni sürükleyerek taşıma ve kopyalama,  Bir belgeyi özetleme, işlemleri yapılabilir.


"MİCROSOFT WORD 97. (2) Bu Derste Neler Öğreneceksiniz ?  Sözcük işlem programlarının temel özellikleri  Microsoft Word’ü başlatmak,  Belge penceresindeki." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları