Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Bu Hayat Bizim u.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "Bu Hayat Bizim u."— Sunum transkripti:

1 Bu Hayat Bizim u

2 SAĞLIKLI YAŞAMAK İÇİN Mükemmel sağlığın ve iyi yaşlanmanın anlamını merak edenlere Doğan Kitap tarafından yayınlanan “100 Yıl Yaşamanın Sırları” isimli güzel kitabı öneriyorum, bulabilirseniz mutlaka okuyun... Kitabın yazarı Dr. Maoshing Ni, bu kitapta “100 yıl yaşamanın sırları”nı anlatıyor.Bunu yaparken de 100 yaşını geçmiş yüzlerce insanın yaşam tarzı, sağlık anlayışları ve hayata bakışlarını tek tek gözden geçiriyor.

3 DR. Nİ BİZE NE ÖNERİYOR? Dr.Ni sağlıklı ve uzun ömür isteyenlere kalp dostu zeytinyağını,kanser savaşçısı domatesi,doğal antibiyotik balığı,enerji verici elma sirkesini, bağışıklık güçlendirici ve kolesterol azaltıcı yulafı daha fazla yemeyi öneriyor. Ona göre günde 1 elma,1 bardak şarap kalbe,zencefil sindirim problemlerine,çay vücudu paslandıran toksinlere iyi geliyor. Buraya kadar saydıklarımı biliyor olabilirsiniz ama bence bundan sonrası daha bir önemli...

4 NE YEDİĞİN KADAR, NE SÖYLEDİĞİN DE ÖNEMLİDİR!
Dr. Ni’nin ilgi çekici önerileri var. Ona göre 100 yıl yaşamayı çok istiyorsanız, sadece ağzınızdan giren şeylere değil, ağzınızdan çıkan sözlere de dikkat etmeniz gerekiyor. “Sözcükler ağzınızdan dökülmeden önce düşüncelerinizi süzgeçten geçirin. Duygularınızı ifade ederken dürüst olun. Birini veya bir şeyi eleştirirken nazik olmaya özen gösterin. Görüşlerinizi dile getirirken olumlu kalmaya, eleştirilere karşı anlayışlı durmaya, erdemlerinizi ifade ederken alçak gönüllü kalmaya çalışın” diyor.

5 ÖFKE, KORKU, ENDİŞE ZARARLI...
Dr. Ni, ‘’Uzun yaşamak istiyorsanız, her zaman doğruyu söyleyin” diyor. Yeryüzünde daha uzun süre var olmayı değil, uzun yıllar ve çok çok daha mutlu var olmayı hedeflemenizi öneriyor. İyi ve kaliteli bir hayat için sadece tuzdan, şekerden değil, duygusal aşırılıklardan da kaçınmanızı istiyor. Duyguların iç organlara müthiş bir etkisi olduğunu, aşırı yaşanan duyguların organ-sistem dengelerini bozduğunu belirtiyor. Ona göre öfke karaciğeri, üzüntü kalın bağırsakları, karamsarlık mideyi,korku ve güvensizlik böbrek ve mesaneyi hasta ediyor!

6 100 YIL YAŞAMANIN SIRLARI NELERDİR
1-Toksinlerden arınmak isteyenler için nane,karahindiba, tarçın tohumu, alıç mükemmel seçimler. 2-Bedeni gençleştiren doğal büyüme hormonu salgısını (Growth Hormone) artırmak istiyorsanız teke dikeninden (Lycium) daha fazla yararlanın. 3-DNA’nızı onarmak için daha fazla ıspanak, balık, buğday kepekli bulgur ve kuşkonmaz yiyin. 4-Panax Ginseng bilinen en eski gençlik ağacıdır. Kadın, erkek herkese iyi geliyor. Panax her derde deva anlamına geliyor.

7 5-DNA’nızı onarmak için daha fazla ıspanak, balık, buğday (kepekli bulgur!) ve kuşkonmaz yiyin.
6-Panax Ginseng bilinen en eski gençlik ağacıdır. Kadın, erkek herkese iyi geliyor. Panax “her derde deva” anlamına geliyor. 7-Omega-3 ve Ginkgo özleri belleğe güç veriyor.

8 8-Mutlu bir evlilik, gençleştirici etki yapıyor.
Sağlıklı bir kalp için daha az kaygı gerekiyor. 9-Müzik dinlemek ömrü uzatıyor. Prof.Dr.Osman Müftüoğlu’nun Yaşasın Hayat adlı yazı dizisinden özetidir.

9 İnsanlar yaşadıkça yaşlandıklarını sanırlar,halbuki yaşamadıkça yaşlanırlar.
Gençlik bir hayat devresi değil, bir akıl halidir. Yıllar cildi buruşturabilir, Ancak heyecanların bitişiyle ruh buruşur. İnsan kendine olan güveni kadar genç, Kuşkusu kadar yaşlı, Cesareti kadar genç, Korkuları kadar yaşlı, Umudu kadar genç, Bezginliği kadar yaşlıdır. .

10 ZUHAL IŞIKDAĞ SUNUM 10.04.2017 Web: http://zisikdag.weebly.com


"Bu Hayat Bizim u." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları