Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

ADRES DEFTER İ M. Adres defteri nasıl olu Ş tururuz ? Tablolar : Veritabanının temel nesnesi tablolardır. Bilgilerin asıl tutulduğu yer tablodur. Diğer.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "ADRES DEFTER İ M. Adres defteri nasıl olu Ş tururuz ? Tablolar : Veritabanının temel nesnesi tablolardır. Bilgilerin asıl tutulduğu yer tablodur. Diğer."— Sunum transkripti:

1 ADRES DEFTER İ M

2 Adres defteri nasıl olu Ş tururuz ? Tablolar : Veritabanının temel nesnesi tablolardır. Bilgilerin asıl tutulduğu yer tablodur. Diğer veritabanı nesneleri tablolar esas alınarak oluşturulur. Bir veritabanında birden çok veritabanı bulunabilir. Formlar : Tablolara doğrudan bilgi girişi yapmak daha zor ve sıkıcı olabilir. Formlar tablolara bilgi girişini kolaylaştıran ve daha anlaşılır bir ekran görüntüsü ile çalışmayı sağlayan nesnelerdir. Paket programlardaki kullanıcı ara yüzü olarak düşünülebilir.

3 Alan Adı : Tabloya eklenmek istenen alan isimleri en fazla 64 karakter uzunluğunda olabilmektedir. Kısa ve veriyi temsil edecek nitelikte olması uygundur. Açıklama: Alan hakkında açıklayıcı bilgi yazılabilir. Veri Türleri : Metin: Rakam, harf veya işaretlerden oluşan 255 karakter genişliğinde alandır. Not: Metin alanı olmakla birlikte, 65535 karakter alabilir. Tarih/Saat: Seçime göre tarih veya saat tutan alandır. Para birimi : Para birimlerine ayırılan alandır. Otomatik Sayı: Otomatik olarak doldurulan alandır. Evet / Hayır: Mantıksal işlemler için kullanılır. Ole Nesnesi: Access tarafından bir başka nesnelere yer vermek için oluşturulmuştur. Köprü: Internet sitelerinde bulunan sayfaların URL adresi tutabilecek alandır.

4 TABLOYA B İ LG İ G İ R İŞİ

5 Form olu Ş turma

6 Olu Ş turdu Ğ umuz veritabanı


"ADRES DEFTER İ M. Adres defteri nasıl olu Ş tururuz ? Tablolar : Veritabanının temel nesnesi tablolardır. Bilgilerin asıl tutulduğu yer tablodur. Diğer." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları