Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Www.sunuindir.com Anneler günü Mayısın 2.Haftası.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "Www.sunuindir.com Anneler günü Mayısın 2.Haftası."— Sunum transkripti:

1 www.sunuindir.com Anneler günü Mayısın 2.Haftası

2 www.sunuindir.com ANNELER GÜNÜ NE ZAMAN DIR ? Anneler günü ülkemizde her yıl mayıs ayının 2. ci haftasına gelen pazar günü kutlanmaktadır. Anneler günü her ülkede mayıs ayında farklı tarihlerde kutlanmaktadır. Ülkemiz ve oldukça çoğu ülkede mayıs ayının ilk 2.ci pazarı anneler günü olarak kutlanmakta ve anneleri şereflendiren gün olmaktadır. Anneler bu günde çeşitli hediyeler almaktadır. Küçük bir demet çiçek ten paha biçilemeyen pırlantalara kadar her türlü hediye annelere anneler gününde sunulmaktadır. Anneler günü babalar gününü destekleyen ve tamamlayan bir unsur olarak gözükmektedir.

3 www.sunuindir.com Çıkma sebepleri ! Anneler gününün çıkma sebeplerine bakıldığında çok farklı rivayetler ortaya atılmaktadır. Annesi ölen küçük bir kız çocuğunun ölüm yıldönümünde annesini anması ile başlayıp geliştiği söylenmektedir. Daha eskilere baktığımızda anneler günü çıkma sebeplerinde eski tarihlerdeki bayram gününün tarihi olduğu, Yunanistan da en büyük tanrıça anneye ait olan bir gün, Anadolu da yaşayan milletlerde bahar bayramı günü, Romalılarda ise annelere ait bir günün oluşması ile hediyeler alımı ile başladığı kaynaklarda gösterilmektedir.

4 www.sunuindir.com Niçin Kutlanır ? anne öyle bir varlıktır ki, yanında olduğunu bilmeniz size tarifi mümkün olmayan bir huzur verir. Sizi dokuz ay karnında taşıyan, 9 ay boyunca çift canlı gezen ve sizi 9 ay boyunca unutması gibi bir imkanı olmayan o yüce varlık anne … Her insanda olduğu gibi annede de hatırlanmak duygusu gerçekten çok güzel bir şeydir. Hatırlanma ki değerli olduğunu anlamak gerçekten ona huzur verecektir. Ona vereceğiniz bir çiçek, bir şiir kim bilir belki de daha büyük bir hediye onun için hayatta aldığı en değerli hediye oluverecektir.

5 www.sunuindir.com anneler günü hediyeleri … Kendi içinden gelen bir resim …

6 www.sunuindir.com SEVGİNİ VERMEK

7 www.sunuindir.com İçinden gelen bir şiir …. ÖNCELİKLE CANIMDAN ÇOK SEVDİĞİM, ŞU YALAN DÜNYADAKİ TEK GERÇEĞİM, SESSİZLİKLER İÇİNDE TEK SESİM OLAN BİRİCİK ANNEMİN ANNELER GÜNÜNÜ KUTLARIM...

8 www.sunuindir.com Bir Demet Çiçek…

9 www.sunuindir.com Takılar ….

10 www.sunuindir.com VB.BİRÇOK HEDİYELER…

11 www.sunuindir.com DÜNYANIN ENDEĞERLİ HAZİNESİ

12 EN SICAK SEVGİ

13 www.sunuindir.com SEN OLMASANDA “ ANNEN “ HEP SENLE BİRLİKTE…..

14 SANA OLAN SEVGİM ANNE…

15 ANNE

16 www.sunuindir.com ANNELER GÜNÜ KUTLU OLSUN ANNE


"Www.sunuindir.com Anneler günü Mayısın 2.Haftası." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları