Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

T.C. Kilis 7 Aralık Üniversitesi İlahiyat Fakültesi 2012-2016 Gelişim Planı.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "T.C. Kilis 7 Aralık Üniversitesi İlahiyat Fakültesi 2012-2016 Gelişim Planı."— Sunum transkripti:

1 T.C. Kilis 7 Aralık Üniversitesi İlahiyat Fakültesi 2012-2016 Gelişim Planı

2  MİSYON: Din bilimleri ile ilgili en üst seviyede bilgi üreten araştırmacı, katılımcı, paylaşımcı, özgün, etik ve estetik değerlere sahip, çağdaş bir eğitim-öğretim kültürü oluşturmak ve mesleki açıdan yetkin, toplumsal değerlere saygılı bireyler yetiştirmektir.  VİZYON: Uluslararası bilim dünyasında araştırma ve inceleme kalitesi ile Türkiye ve Dünyada tanınmış ve ilk sıralarda tercih edilen; grup çalışmasını teşvik eden, katılımcı ve paylaşımcı bir yönetime sahip; ülkemizin din eğitimi ve öğretimi ile ilgili sorunlarını çözmeye yönelik çalışmalar yapan, fakülte toplum işbirliğini sağlamada öncü; evrensel değerlere saygılı, toplam kalite yönetimi ilkelerini benimsemiş, sürekli gelişen bir fakülte olmaktır.

3 Fakültemiz 10.01.2012 tarihinde kurulmuş olup, şu anda aktif bulunan İlköğretim Din Kültürü ve Ahlâk Bilgisi Eğitimi Bölümü ile eğitim-öğretim faaliyetine devam etmektedir. Fakültemizde bulunan İlköğretim Din Kültürü ve Ahlâk Bilgisi Eğitimi Bölümü, daha önce Muallim Rıfat Eğitim Fakültesi bünyesinde açılarak, 2010- 2011 eğitim-öğretim yılında I. ve II. Öğretime 50’şer olmak üzere toplam 100 öğrenci ile eğitim ve öğretim faaliyetlerine başlamıştır.

4

5  Fakültemiz bünyesinde açılması planlanan yeni bölüm bulunmamaktadır.

6

7

8

9

10  Fakültemize bünyesinde laboratuvar ve atölye bulunmamaktadır.

11

12

13  2012 yılında fakültemiz adına yürütülen bir proje bulunmamaktadır.

14  9’u İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi bünyesindeki Merkezi Derslikler binasında, 2’si de Mühendislik-Mimarlık Fakültesi binasında olmak üzere fakültemize tahsis edilmiş olan 11 adet derslik bulunmaktadır.

15  Fakültemiz eğitim-öğretim faaliyetlerini İktisadî ve İdarî Bilimler Fakültesi’nin binasında, kendisine tahsis edilen kısımda sürdürmektedir.  Fakültemizde gerek İlahiyat Bölümü, gerekse de İlköğretim Din Kültürü ve Ahlâk Bilgisi Eğitimi Bölümü bünyesinde periyodik olarak öğrenci, akademik ve idari personel sayısında artışa gidilmesi planlanmaktadır. Bunun neticesinde tahsis edilen bina ve dersliklerin ileriki zamanda ihtiyaca karşılık veremeyeceği düşünüldüğünden Fakültemiz için acilen müstakil bir binaya ihtiyaç duyulmaktadır.

16 İlahiyat Bölümü için Arapça hazırlık sınıfı açmak Fakültemiz bünyesinde bir Fakülte Dergisi Çıkarmak İlahiyat Bölümü bünyesinde yer alan ana bilim dallarında yüksek lisans programı açmak Fakültemiz öğretim elemanı sayısını arttırmak

17 Fakülteye en az üç adet yabancı uyruklu öğretim elemanı almak Her öğretim elemanının yılda en az bir ulusal dergide makale yayınlamasını sağlamak Erasmus kapsamında her yıl Fakültenin en az 2 öğretim elemanını ders vermek/almak üzere yurt dışına göndermek


"T.C. Kilis 7 Aralık Üniversitesi İlahiyat Fakültesi 2012-2016 Gelişim Planı." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları