Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Şu ana kadar cevapladığınız sorular. Güneşsiz bir dünya nasıl olurdu? Bunlar güneşi çalışırken araştırdığımız uzun süreli sorulardır. Güneş milyonlarca.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "Şu ana kadar cevapladığınız sorular. Güneşsiz bir dünya nasıl olurdu? Bunlar güneşi çalışırken araştırdığımız uzun süreli sorulardır. Güneş milyonlarca."— Sunum transkripti:

1

2 Şu ana kadar cevapladığınız sorular. Güneşsiz bir dünya nasıl olurdu? Bunlar güneşi çalışırken araştırdığımız uzun süreli sorulardır. Güneş milyonlarca kilometrelik uzayı geçerek dünyayı nasıl ısıtır?

3 Uluslar arası hayatta kalma şirketinde çalışan bir mühendissiniz. Göreviniz güneş enerjisini kendilerini hayatta kalma mücadelesinin ortasında bulan insanların kullanabileceği bir araç geliştirmektir. Modeliniz güneşin gücünün fosil yakıtların yerine kullanılabileceği yeni bir devrimin başlangıcı olabilir. Bu çalışmaya başlamak için diğer soruları da cevaplamalıyız.

4 Güneş ısısı transferini kısıtlayan etmenler nelerdir? Dünyanın ekseni etrafında dönmesi ve güneşin konumu dünyadaki ısı ve sıcaklığı nasıl etkiler? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? Güneş enerjisinin açık ve koyu renkteki materyaller üzerindeki etkisi nedir ve bu etkiden nasıl yararlanabiliriz? Güneş enerjisinin cam, plastik ve metal gibi farklı materyaller üzerindeki etkisi nedir ?

5 Tasarım Deneyi! Bir yumurta pişirecek güneş enerjili bir ocak geliştirin! Çalışmaya Başlayın: Bir güneş enerjili ocak tasarımını değerlendirin ve seçin. Günlük sorularını cevaplamak için ayrıntılı düşünün. Projenizi bilgisayar ortamında sunun. Güneş enerjisini araştırın. Güneş enerjili ocağınızı yaparken takım olarak çalışın.

6 Sununuzda Olması Gerekenler: Tasarımınızın açıklaması; parçaları ve nasıl çalıştıkları Dijital yada taranmış fotoğraflar Ocak sıcaklığını zaman içinde gösteren bir grafik ve bu grafiği yorumlayan bir yazı Tartışma—giriş, tasarım süreci, aksaklıkları giderme, deney sonuçları ve en son düşünceler Fosil yakıtlar yerine güneş enerjisini kullanmanın sebepleri Tasarım ve diğer araştırmaların alıntıları


"Şu ana kadar cevapladığınız sorular. Güneşsiz bir dünya nasıl olurdu? Bunlar güneşi çalışırken araştırdığımız uzun süreli sorulardır. Güneş milyonlarca." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları