Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Post-transplantasyon rehabilitasyonunda, hastaya verilecek olan egzersiz programının amacı; Post-transplantasyon rehabilitasyonunda, hastaya verilecek.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "Post-transplantasyon rehabilitasyonunda, hastaya verilecek olan egzersiz programının amacı; Post-transplantasyon rehabilitasyonunda, hastaya verilecek."— Sunum transkripti:

1 Post-transplantasyon rehabilitasyonunda, hastaya verilecek olan egzersiz programının amacı; Post-transplantasyon rehabilitasyonunda, hastaya verilecek olan egzersiz programının amacı; hastayı günlük yaşam aktivitelerinde bağımsızlaştırarak, hastayı günlük yaşam aktivitelerinde bağımsızlaştırarak, normal yaşantısına geri dönmesini sağlamaktır. normal yaşantısına geri dönmesini sağlamaktır. bu egzersizler hastaların yaşam kalitesinin arttırarak, bu egzersizler hastaların yaşam kalitesinin arttırarak, hipertansiyonu, hipertansiyonu, insüline duyarlılığı, insüline duyarlılığı, kardiyak hastalık riskini, kardiyak hastalık riskini, depresyon ve gerginliği azaltır. depresyon ve gerginliği azaltır. Uyku düzenini ayarlayıp, Uyku düzenini ayarlayıp, morali düzeltir. morali düzeltir.

2 Bu amaçla operasyondan sonraki ilk 12 haftalık dönemde tıpkı preoperatif dönemde uygulandığı gibi germe, kuvvetlendirme, endurans ve korunmaya yönelik bir program izlenir. Egzersizler yapılırken dikkat edilmesi gerekenler: Bu amaçla operasyondan sonraki ilk 12 haftalık dönemde tıpkı preoperatif dönemde uygulandığı gibi germe, kuvvetlendirme, endurans ve korunmaya yönelik bir program izlenir. Egzersizler yapılırken dikkat edilmesi gerekenler: Egzersiz yapacak kasların ısınmasını sağlamak, Egzersiz yapacak kasların ısınmasını sağlamak, Kasları en rahat pozisyonlarında çalıştırıp çok zorlamamak, Kasları en rahat pozisyonlarında çalıştırıp çok zorlamamak, Ağrı sınırına kadar germe yapmak, Ağrı sınırına kadar germe yapmak, Egzersizlerin hiçbir bölümünde nefesi tutmamak, Egzersizlerin hiçbir bölümünde nefesi tutmamak, Egzersizleri başlangıç için 3-5 tekrarlı yapmaktır. Egzersizleri başlangıç için 3-5 tekrarlı yapmaktır.

3 Operasyon sonrası ilk 12 haftada yapılabilecek egzersizler

4 İlk 12 haftadan sonra yapılabilecek egzersizler:

5 Karaciğer ve Görevleri Karaciğer ve Görevleri Akut ve Kronik Karaciğer Yetmezliği Akut ve Kronik Karaciğer Yetmezliği Karaciğer Transplantasyon Endikasyonları Karaciğer Transplantasyon Endikasyonları Karaciğer Transplantasyon Kontraendikasyonları Karaciğer Transplantasyon Kontraendikasyonları Son Dönem Karaciğer Hastalığında Sistemik Değişiklikler Son Dönem Karaciğer Hastalığında Sistemik Değişiklikler Karaciğer Transplantasyonu Karaciğer Transplantasyonu Karaciğer Transplantasyon Aşamaları Karaciğer Transplantasyon Aşamaları Karaciğer Transplantasyonlarında Yoğun Bakım Karaciğer Transplantasyonlarında Yoğun Bakım Karaciğer Transplantasyonları Sonrası Enfeksiyonlar Karaciğer Transplantasyonları Sonrası Enfeksiyonlar Karaciğer Transplantasyonu Sonrası Biliyer Komplikasyonlar Karaciğer Transplantasyonu Sonrası Biliyer Komplikasyonlar Karaciğer Transplantasyonu sonrasında Red Karaciğer Transplantasyonu sonrasında Red Karaciğer Transplantasyonunda İmmunosupresif Tedavi Karaciğer Transplantasyonunda İmmunosupresif Tedavi Karaciğer Transplantasyonunda Preoperatif Rehabilitasyon Karaciğer Transplantasyonunda Preoperatif Rehabilitasyon Karaciğer Transplantasyonunda Postoperatif Rehabilitasyon Karaciğer Transplantasyonunda Postoperatif Rehabilitasyon Transplantasyon Sonrası Yaşamla İlgili Değişiklik ve Öneriler Transplantasyon Sonrası Yaşamla İlgili Değişiklik ve Öneriler


"Post-transplantasyon rehabilitasyonunda, hastaya verilecek olan egzersiz programının amacı; Post-transplantasyon rehabilitasyonunda, hastaya verilecek." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları