Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Hazırlayanlar: Onat Özçelik, Alkım Naz Köroğlu, Sıla Günay, Meltem Tutar,Taha Can Bozoğlu.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "Hazırlayanlar: Onat Özçelik, Alkım Naz Köroğlu, Sıla Günay, Meltem Tutar,Taha Can Bozoğlu."— Sunum transkripti:

1 Hazırlayanlar: Onat Özçelik, Alkım Naz Köroğlu, Sıla Günay, Meltem Tutar,Taha Can Bozoğlu

2 Enerji Nedir?  Enerji, bir cisim ya da sistemin iş yapabilme yeteneği, " güç" anlamındadır. Doğrudan ölçülemeyen bir değer olup fiziksel bir sistemin durumunu değiştirmek için yapılması gereken iş yoluyla veya enerji türüne göre değişik hesaplamalar yoluyla bulunabilir

3 Nasıl Enerjiye Dönüşür?  Çeşitli madenlerden çıkan çeşitli mineraller santrallere gönderilir ve yakılarak elektrik enerjisine dönüştürülür.

4 Yer altı kaynaklarının üretim yerleri:

5 Sivil Toplum Kuruluşu  TEMA Vakfı, dünyada insan kaynaklı iklim değişikliğini ekolojik olarak sürdürülebilir seviyelere getirmeyi yaygınlaştırmak için hükümet, özel sektör ve birey bazında eylemleri desteklemek üzere çalışan İklim Eylem Ağı Avrupa - Climate Action Network Europe (CAN-E) Üyesi ilk Türk Sivil Toplum Kuruluşu oldu yılının Birleşmiş Milletler (BM) tarafından “İklim Değişikliği” yılı ilan edilmesiyle birlikte TEMA Vakfı’nın iklim ve enerji alanında çalışan Avrupa’nın lider ağı olan CAN-E’ye üye olması büyük önem kazandı.

6 Olumlu Ve Olumsuz Etkileri  Olumlu: İnsanlara enerji kaynakları olarak dönebilmesi  Olumsuz: İnsanların enerjiyi yeraltından çıkarırken zorluklar yaşaması

7 Bizim İçin Önemi  Enerji olmadan teknolojik aletlerin çalışması imkansızdır. Bu neden ile enerji hayatımızda çok önemli bir rol oynamaktadır.

8 Kaynakça   


"Hazırlayanlar: Onat Özçelik, Alkım Naz Köroğlu, Sıla Günay, Meltem Tutar,Taha Can Bozoğlu." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları