Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

1 Sorular ve Cevaplar. 2 A-Gıda Fabrikası B-Tarım İşletmesi C-Atık Fabrikası D-Akü Fabrikası Aşağıdakilerden hangisi biyolojik riskli işyerlerinden değildir?

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "1 Sorular ve Cevaplar. 2 A-Gıda Fabrikası B-Tarım İşletmesi C-Atık Fabrikası D-Akü Fabrikası Aşağıdakilerden hangisi biyolojik riskli işyerlerinden değildir?"— Sunum transkripti:

1 1 Sorular ve Cevaplar

2 2 A-Gıda Fabrikası B-Tarım İşletmesi C-Atık Fabrikası D-Akü Fabrikası Aşağıdakilerden hangisi biyolojik riskli işyerlerinden değildir?

3 3 A-Kimyasal etkenler B-Biyolojik etkenler C-Psikolojik etkenler D-Fiziksel etkenler Doku,salgı,dışkı,solunan hava ya da bunların kombinasyonundaki madde yada metabolitlerde görülen ve birtakım hastalıklara neden olan maruziyet ve etkenler hangi gruba girerler?

4 4 A-1 B-2 C-3 D-4 Biyolojik etken kategorisi kaç tanedir?

5 5 A-Şarbon B-Brusellozis C-Salmonella D-Silikozis Aşağıdakilerden hangisi biyolojik faktörlere bağlı meslek hastalığı sayılmaz?

6 6 A-Laboratuarda yemek,içmek ve sigara içmek önlenmelidir B-Pipetler ağızla kullanılmalıdır C-Özeler kullanılmadan önce soğutulmalıdır D-Santrifüj işlemi iyi havalandırılmış odada yapılmalıdır Aşağıdaki biyolojik tıbbi laboratuarlarda alınması gerekli önlemlerden hangisi yanlıştır?

7 7 A-3 gün B-15 gün C-20 gün D-30 gün 4.Grup biyolojik etkenlere neden olacak maddelerin ilk kez kullanımında Ç. Ve S.G. Bakanlığına işin balamasından önce kaç gün içinde bildirimde bulunulmalıdır?

8 8 A-1 grup biyolojik etkenler B-2 grup biyolojik etkenler C- 3 grup biyolojik etkenler D-4 grup biyolojik etkenler İnsanda ağır hastalıklara neden olan,çalışanlar için ciddi tehlike oluşturan,topluma yayılma riski yüksek olan ancak etkili korunma ve tedavi yöntemi bulunmayan biyolojik etkenler hangi risk grubuna girer?

9 9 A-Tarım B-Makine C-Enerji D-Metalürji Aşağıdakilerden hangisi mesleki biyolojik risklere maruz kalınan iş koludur?

10 10 I-Grup 1 biyolojik etkenler II-Grup 2 biyolojik etkenler III- Grup 3 biyolojik etkenler IV-Grup 4 biyolojik etkenler A-I-II-III-IV B-II-III-IV C-I-II-III D-I-III-IV Aşağıda belirtilen biyolojik etkenlerin hangisinin ilk kez kullanımında Bakanlığa ön bildirimde bulunulur?

11 11 A-10 B-20 C-30 D-40 Biyolojik Etkenlere Maruziyet Risklerinin Önlenmesi Hakkında Yönetmelik gereği Sağlık gözetiminin yapıldığı,kişisel tıbbi kayıtlar,maruziyetin son bulmasından sonra en az kaç yıl süre ile saklanır?


"1 Sorular ve Cevaplar. 2 A-Gıda Fabrikası B-Tarım İşletmesi C-Atık Fabrikası D-Akü Fabrikası Aşağıdakilerden hangisi biyolojik riskli işyerlerinden değildir?" indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları