Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

T.C. Karlsruhe Başkonsolosluğu Eğitim Ataşeliği Werkrealschule’yi Tanıyalım.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "T.C. Karlsruhe Başkonsolosluğu Eğitim Ataşeliği Werkrealschule’yi Tanıyalım."— Sunum transkripti:

1 T.C. Karlsruhe Başkonsolosluğu Eğitim Ataşeliği Werkrealschule’yi Tanıyalım

2 T.C. Karlsruhe Başkonsolosluğu Eğitim Ataşeliği 5. sınıfta: Öğretmenimle birlikte Matematik ve Almanca derslerinden bilgi seviyemi tespit ediyoruz. Okulum tarafından benim bilgi seviyeme ve durumuma uygun bir plan geliştirilecek. Okul, beni bu plana göre destekleyip teşvik edecek.

3 T.C. Karlsruhe Başkonsolosluğu Eğitim Ataşeliği 6. sınıfta : Öğretmenimle birlikte Almanca ve Matematik derslerinden ne öğrendiğimi gözden geçiriyoruz.

4 T.C. Karlsruhe Başkonsolosluğu Eğitim Ataşeliği 7. sınıfta :  Neyi iyi biliyorum, hangi konulara daha fazla çalışmalıyım?  Öğretmenim ilgi alanlarımı ve güçlü yönlerimi keşfetmeme yardımcı oluyor.

5 T.C. Karlsruhe Başkonsolosluğu Eğitim Ataşeliği 8. sınıfta : 8. ve 9. sınıfta üç zorunlu seçmeli dersden birini seçerim.

6 T.C. Karlsruhe Başkonsolosluğu Eğitim Ataşeliği 9. sınıfta : 9. sınıfta iken birinci yarıyılda veya yıl sonunda 10. sınıfa devam etmem için tavsiye kararı (Bildungsempfehlung) alırım.

7 T.C. Karlsruhe Başkonsolosluğu Eğitim Ataşeliği 10. sınıfta : 10. sınıfta haftanın üç günü Werkrealschuleye haftanın iki günü Berufsfachschuleye giderim.

8 T.C. Karlsruhe Başkonsolosluğu Eğitim Ataşeliği 8. ve 9. sınıfta üç zorunlu seçmeli ders vardır: Doğa ve Teknoloji Ekonomi ve Bilgi Teknolojileri Sağlık ve Sosyal Hizmetler

9 T.C. Karlsruhe Başkonsolosluğu Eğitim Ataşeliği Bu üç zorunlu seçmeli dersten seçtiğim birini 8. ve 9. sınıfta okuyacağım.

10 T.C. Karlsruhe Başkonsolosluğu Eğitim Ataşeliği Onuncu sınıfa geçebilmem için 9. sınıfta birinci yarıyılın veya Hauptschule bitirme sınavlarının (Hauptschuleabschlussprüfung) sonunda: Almanca, Matematik, İngilizce ve zorunlu seçmeli derslerden aldığım notların ortalamasının en az 3,0 olması, Ve bu notlardan hiç birinin 4.0 den düşük olmaması gerekmektedir.

11 T.C. Karlsruhe Başkonsolosluğu Eğitim Ataşeliği Gereken not ortalamasını tutturamasam bile, sınıf ö ğretmenler kurulu (Klassenkonferenz) benim i ç in bir istisna yaparak 10.sınıfa gitmemi tavsiye edebilir. Gereken not ortalamasını tutturamasam bile, sınıf ö ğretmenler kurulu (Klassenkonferenz) benim i ç in bir istisna yaparak 10.sınıfa gitmemi tavsiye edebilir.

12 T.C. Karlsruhe Başkonsolosluğu Eğitim Ataşeliği Onuncu sınıfta yeni bir uygulama Haftanın üç g ü n ü Werkrealschuleye, haftanın iki g ü n ü Berufsfachschulenin birinci sınıfına devam edeceğim.

13 T.C. Karlsruhe Başkonsolosluğu Eğitim Ataşeliği Ticari-Teknik Alan: 1.Metal Tekniği 2.Elektroteknik 3.Yapı Tekniği 4.Ağaç İşleri Tekniği 5.Motorlu Araçlar Tekniği 6.Boya Teknolojisi ve iç Tasarım

14 T.C. Karlsruhe Başkonsolosluğu Eğitim Ataşeliği Beslenme ve Sağlık Alanı: Ev Ekonomisi ve Beslenme Ev Ekonomisi ve Beslenme Sağlık ve Bakım Sağlık ve Bakım Beslenme ve Gastronomi Beslenme ve Gastronomi

15 T.C. Karlsruhe Başkonsolosluğu Eğitim Ataşeliği Ticaret Alanı : Ekonomi ve YönetimEkonomi ve Yönetim

16 T.C. Karlsruhe Başkonsolosluğu Eğitim Ataşeliği Berufsfachschulenin meslek alanlarıyla zorunlu seçmeli dersler birbiriyle iyi bir uyum oluşturmaktadır.

17 T.C. Karlsruhe Başkonsolosluğu Eğitim Ataşeliği Bitirme sınavlarını Werkreakschule ile Berufsfachschulede yapacağım.

18 T.C. Karlsruhe Başkonsolosluğu Eğitim Ataşeliği Werkrealschule Diploması Aldıktan Sonra Önüm Açık

19 T.C. Karlsruhe Başkonsolosluğu Eğitim Ataşeliği Werkrealschule’nin 8. ve 9. sınıflarında okuduğum seçmeli ders ile Berufsfachschule birinci sınıfında seçtiğim bölüm sayesinde bir mesleki eğitim yeri (Ausbildungsplatz) bulmam zor olmayacaktır.

20 T.C. Karlsruhe Başkonsolosluğu Eğitim Ataşeliği İnsan kaynakları müdürünü (Personalleiter) görüşmedeki performansımla ikna etmeyi başardım. Firmasında mesleki eğitim (Ausbildungsplatz) yapmamı önerdi.

21 T.C. Karlsruhe Başkonsolosluğu Eğitim Ataşeliği Werkrealschule hakkında daha fazla ve ayrıntılı bilgi için sitemizdeki Yeni Okul Türü Werkrealschule’yi Tanıyalım bağlantısını tıklayınız. Werkrealschule hakkında daha fazla ve ayrıntılı bilgi için sitemizdeki Yeni Okul Türü Werkrealschule’yi Tanıyalım bağlantısını tıklayınız. T.C.Karlsruhe Başkonsolosluğu 11.05.2010 Eğitim Ateşeliği http://karlsruhe-meb.de/


"T.C. Karlsruhe Başkonsolosluğu Eğitim Ataşeliği Werkrealschule’yi Tanıyalım." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları