Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

HACETTEPE ÜNİVERSİTESİ KİCK BOKS VE MUAY THAI TOPLULUĞU

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "HACETTEPE ÜNİVERSİTESİ KİCK BOKS VE MUAY THAI TOPLULUĞU"— Sunum transkripti:

1 HACETTEPE ÜNİVERSİTESİ KİCK BOKS VE MUAY THAI TOPLULUĞU

2 KICK BOKS NEDİR? Kick boks, temel olarak yumruk ve tekmeye dayalı, Muay thai ve Batı boksu sporları baz alınarak geliştirilmiş, tarihi 2000 sene öncesine kadar dayan bir savunma sporudur. Ülkemizde Kick boks Federasyonu 2004 yılında kurulmuştur.

3 MUAY THAI NEDİR? Tayland’da ortaya çıkan; yumruk, diz, dirsek ve tekmelerin etkili biçimde kullanıldığı, başta Tayland olmak üzere Güneydoğu Asya’da yaygın olan bir savunma sporudur. Ülkemizde Muay Thai federasyonu 2006 yılında kurulmuş olup her yıl faal bir biçimde şampiyonalar düzenlemektedir.

4 HEDEFLERİMİZ Hacettepe Üniversitesi Kick Boks ve Muay Thai Topluluğu olarak; Kick boks ve Muay Thai savunma sporlarını ders dışı bir faaliyet olarak, sporla iç içe bir farkındalık ve bir disiplin anlayışı yaratmak amacıyla Hacettepe Üniversitesi öğrencilerine sunmak,

5 Üniversiteler arası Muay Thai şampiyonalarında ve bölgesel kick boks maçlarında üniversitemizi temsil edecek ve üniversitemiz ve ülkemiz adına başarılı olacak sporcular yetiştirmek öncelikli hedeflerimizdir.

6 TOPLULUK DANIŞMANIMIZ
Topluluğumuzun danışmanı, Otomotiv Mühendisliği Bölümü’nden Dr.Özgür Ünver’dir.

7 ANA ORGANLAR Genel Kurul Yönetim Kurulu Denetleme Kurulu

8 Genel Kurul Genel kurul topluluğun en yetkili karar organı olup yılda iki kez toplanma zorunluluğu vardır.

9 Genel kurul üyeleri: Hazal Kutluk, Otomotiv Mühendisliği Bölümü Selen Genç, İşletme Bölümü Feyza Aktaş, İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümü Ali Mert Övgün, Elektrik Elektronik Mühendisliği Bölümü Feti Ahmet Karabulut, Tıp Fakültesi

10 Yönetim Kurulu ve Görevleri
Yönetim kurulu, genel kurul toplantılarını düzenlemeye yardım eder, alınan kararları uygular ve topluluk üyelerine duyurur. Hacettepe Üniversitesi’nde faaliyet göstermekte olan diğer topluluklarla iş birliği yapar. Yönetim Kurulu karalarını salt çoğunlukla alır.

11 Yönetim Kurulu Üyeleri
Başkan’ın Görevleri; -Yönetim kuruluna başkanlık yapar. -Topluluğun amaç ve ilkelerine göre hareket etmek zorundadır. -Topluluğun organlarının iletişim içinde çalışmasını sağlar. - Topluluğu her alanda ve ortamda temsil yetkisine sahiptir.

12 - Başkan Yardımcısı’nın Görevleri;
Topluluk Başkanı’na Hacettepe Üniversitesi içinde ve dışında yapılacak etkinliklerde yardımcı olur. -Topluluğun amaç ve ilkelerine uygun karalar almasını sağlar. Topluluğun amaç ve ilkelerine göre hareket etmek zorundadır. - Topluluk Başkanı’na karşı sorumludur.

13 - Genel Sekreter’in Görevleri;
-Topluluğun iç ve dış yazışmalarını yapar. Topluluğun resmi evrak ve üye kayıtlarını tutar. Topluluğun amaç ve ilkelerine uygun kararlar almasını sağlar. Başkan’a karşı sorumludur.

14 Yönetim kurulu üyeleri:
Mehmet Mıstık, Beden Eğitimi Öğretmenliği (Başkan) Artur Aleshkevich, Otomotiv Mühendisliği Bölümü (Başkan Yardımcısı) Buse Kılıçarslan, Maliye Bölümü (Genel Sekreter) Ahmet Serdar Kavaklı, Okul Öncesi Öğretmenliği Bölümü (Sayman) Gizem Engüzel, Tarih Bölümü (Yazman)

15 Denetleme Kurulu Denetleme kurulu, yönetim kurulunu denetler ve topluluğa ters düşen faaliyetlerden dolayı uyarı raporları verir. Topluluk adına satın alınan demirbaşların müdürlük aracılığı ile Üniversite Ayniyat Saymanlığı’na kaydettirilmesini sağlar. Topluluğun bütçe ve hesap işlemleri ile ilgili belgeleri inceleyerek sonuç ve önerilerini yönetim kuruluna ve genel kurula sunar.

16 Denetleme kurulu üyeleri:
Murat Dimez, İngilizce Öğretmenliği Bölümü Emre Toy, Hukuk Fakültesi Kadir Koçak, Bilgisayar Öğretmenliği Bölümü Veli Pilavcı, Fransıca Mütercim Tercümanlığı Bölümü Süleyman Yasin Esetekin, Almanca Mütercim Tercümanlığı Bölümü

17 TOPLULUK LOGOMUZ

18 ANTRENMANLARIMIZ Topluluk olarak antrenmanlarımızı Spor Bilimleri ve Teknolojileri Yeni Bina Zemin Kat’ta gerçekleştiriyoruz. Antrenman gün ve saatlerimiz: Salı Perşembe Cumartesi

19 Antrenmanlarımız yaklaşık olarak iki saat sürmektedir
Antrenmanlarımız yaklaşık olarak iki saat sürmektedir. Bu iki saatin ilk yarım saati ısınma, esneme ve germe ile geçmekte, bir buçuk saatlik süre de teknik çalışmalar ve lapa çalışmaları ile devam etmektedir. Eğitmenimiz, aynı zamanda topluluk başkanımız olan milli sporcu Mehmet Mıstık’tır.

20

21

22

23

24

25

26 Topluluğumuz 2013 Nisan ayı itibariyle 150 üye sayısına sahip olup, topluluğa özellikle bayanların ilgisi yüksektir. Bunun yanısıra, topluluğumuzda bay-bayan milli sporcular bulunmakta, bu durum topluluğumuz için bir motivasyon kaynağı olmaktadır.

27

28

29

30

31 TOPLULUĞUMUZUN İHTİYAÇLARI
Salon ihtiyacımız Topluluğumuz antrenmanlarını tartan pist üzerinde gerçekleştirmekte olup, tartan pist antrenman koşullarımız için sağlıklı ve uygun değildir. Bu noktada çok ciddi bir ihtiyacımız olarak daha temiz, daha havadar, düz zemine sahip bir salon ortaya çıkmaktadır.

32 Üniversitemizde faaliyet göstemekte olan birçok mücadele sporu topluluğu bulunmaktadır ve bu toplulukların ortak sıkıntısı uygun bir salon sıkıntısıdır. Bu sebeple üniversitemiz mücadele sporu toplulukların kullanımına yönelik olarak kurulacak olan bir Mücadele Sporları Salonu ihtiyaçların karşılanmasında çok etkili olacaktır.

33 Böyle bir salonun oluşturulamayacak olması durumunda, antrenmanların daha verimli ve daha sağlıklı geçebilmesi adına tartan pist üzerine serebilmek için tatami (yer minderi) temini belli bir oranda ihtiyaç giderici bir görev görecektir.

34 Malzeme ihtiyacımız Antrenmanlarımızı daha güvenli ve daha verimli geçirebilmek, daha iyi sporcular yetiştirirken sağlığımızı da ön planda tutabilmek için özel kick boks malzemelerine ihtiyaç duymaktayız. Bu malzemeler, öncelikli olarak koruyucular, ellikler, lapalar ve kick boks torbasıdır.

35 BİZİ DİNLEDİĞİNİZ İÇİN TEŞEKKÜR EDERİZ.


"HACETTEPE ÜNİVERSİTESİ KİCK BOKS VE MUAY THAI TOPLULUĞU" indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları