Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Carrefour, merkezi Fransa'da olan uluslararası bir süpermarketler zinciridir. Wal-Mart'tan sonra dünyanın en büyük cirosuna sahip mağazacılık şirketidir.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "Carrefour, merkezi Fransa'da olan uluslararası bir süpermarketler zinciridir. Wal-Mart'tan sonra dünyanın en büyük cirosuna sahip mağazacılık şirketidir."— Sunum transkripti:

1

2 Carrefour, merkezi Fransa'da olan uluslararası bir süpermarketler zinciridir. Wal-Mart'tan sonra dünyanın en büyük cirosuna sahip mağazacılık şirketidir. Ağırlıklı olarak Avrupa Birliği, Brezilya ve Arjantin'de faaliyet göstermekle birlikte Kuzey Afrika ve Asya'da da mağazalara sahiptir. Şirket isminin Fransızca sözcük anlamı "yol" ya da "dörtyol ağzı"dır.

3 Şirketimiz tarihinde Hacı Ömer Sabancı Holding A.Ş. ile imzalanan Hissedarlık Sözleşmesi uyarınca Sabancı Holding ile bir ortak girişim haline gelerek Türkiye Ticaret Sicili Gazetesi’nin tarihli ve 4217 sayılı nüshasında CarrefourSA ünvan değişikliği ve sair ana sözleşme tadilleri neşr ve ilan olunmuştur.

4

5 Misyonumuz, kaliteli ürünlerden oluşan geniş bir ürün yelpazesini, mümkün olan en iyi fiyatlarla ve üstün kalitede hizmet anlayışı ile sunmaktır. Vizyonumuz, müşterilerilerimizin değişen yaşam şekilleri ve gereksinimlerine uyum sağlayan hizmet ve uygulamalar geliştirerek en yüksek katma değeri yaratmak, ek hizmetlerle Hipermarket ve süpermarket alışverişini gerçek bir zevk haline dönüştürmek ve müşterilerimiz için rahat, cazip ve sıcak bir alışveriş ortamı sunmaktır.

6 Sosyal Sorumluluk CarrefourSA, bulunduğu çevredeki rolünü ve kent yaşamındaki yükümlülüğünü göz önünde bulundurur. Carrefour’un bulunduğu ülkenin ekonomik ve sosyal yapısıyla bütünleşmesine yardımcı olur. CarrefourSA kendi sosyal kurallarının, kendine mal sağlayan firmalar tarafından da benimsenip uygulanmasını sağlar.

7 Dünya bebeklerinin sağlıklı ve mutlu gelişimini sağlamayı amaç edinen Prima'nın, UNICEF işbirliğinde, tüm dünyada gerçekleştirdiği "1 Paket=Hayat Kurtaran 1 Aşı" kampanyasına destek veren CarrefourSA, Clinton Küresel İnisiyatifi tarafından ödüllendirildi.

8 Ortaklık Yapısı ve İştirakler Ortaklar (%) 30 Eylül 2008(%)31 Aralık 2007 Carrefour Nederland BV 58, , Hacı Ömer Sabancı Holding A.Ş 38, , Halka açık kısım 2, , Diğer0, , Nominal sermaye 100, ,

9 Yönetim Kurulu Zeynel Korhan BilekBaşkan Pierre Jean Jérome SivignonÜye Thomas Martin HübnerÜye Franck Emile TassanÜye Guillaume Jacques Edgard Laffont de Colonges Üye Kutay KartallıoğluÜye Merter ÖzayÜye Şerafettin KarakışÜye

10 Ülkeİlk mağazaMağaza sayısı Hipermarketle r Süpermarketl er İndirim Mağazaları Convenience Stores Cash & Carry * Azerbaycan Belçika Fransa19601, Yunanistan İtalyaİtalya Polonya Portekiz Romanya İspanya19732, ,899-- İsviçre Türkiye Avrupa19605, ,3603,

11

12


"Carrefour, merkezi Fransa'da olan uluslararası bir süpermarketler zinciridir. Wal-Mart'tan sonra dünyanın en büyük cirosuna sahip mağazacılık şirketidir." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları