Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

BİLGİSAYARIN SERÜVENİ

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "BİLGİSAYARIN SERÜVENİ"— Sunum transkripti:

1 BİLGİSAYARIN SERÜVENİ
SENA NUR KARAKAŞ 5-A SINIFI NO:242 ÖZEL ÇIRAĞAN İLKÖĞRETİM OKULU

2 BİLGİSAYARIN İLK HALİ Bilgisayarın atası olarak kabul edilen icat abaküstür. Abaküs, Çinliler tarafından lü yıllarda bulundu.Bu icadı araştıran filozof Hebiniz Pascal toplama-çıkarma yapan aritmetre adlı bir makine icat etti.Bu aletin içine daha sonra çarpma ve bölme işlem- leri eklendi.

3 1830 yılında Charles Booboge önce fark makinasını icat etti
1830 yılında Charles Booboge önce fark makinasını icat etti. Bu makine buharla otomatik olarak çalışıyordu ve diğer bilgisayardan farklı fonksiyonları vardı; ayrıca işlem birimi, depolama birimi ve giriş çıkış üniteleri de bulunuyordu.Adolo- ve Louse ,analitik makine ile ilgili çalışma- lar yaptı ve Bernolli sayılarını hesaplayan bir program yazdı.

4 Bu, dünyanın ilk programıdır
Bu, dünyanın ilk programıdır.Daha sonra 1850 yılında Charles Boole sadece 0 ve 1 sayılarının kullanıldığı ikilik sayı sistemini buldu yılında Mark 1 adında gelişmiş bir bilgisayar yapıldı ve bilgisayar Amerika’daki nüfus sayımında kullanıldı. 2. Dünya Savaşına gelindiğinde daha yüksek hız, daha küçük hacim ve daha az maliyet gibi arayışlar arttı, araştırmalar hızlandı. Elektronik teknolojisindeki gelişmelerle 1975 yılında 8800 isimli bir bilgisayar devresi ortaya çıktı yılında piyasaya sürülen bilgisayarlarda ise monitör ve klavye yerini aldı.

5 Bilgisayarın ilk hali

6 Bilgisayarın ilerleyen zamanlardaki hali


"BİLGİSAYARIN SERÜVENİ" indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları