Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

KABAK KEMANE  SU KABAĞININ TOHUMU EKİLİR.  OLGUNLAŞAN KABAKLAR BÜYÜKLÜKLERİNE GÖRE TOPLANIR.  KURUMAYA BIRAKILIR.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "KABAK KEMANE  SU KABAĞININ TOHUMU EKİLİR.  OLGUNLAŞAN KABAKLAR BÜYÜKLÜKLERİNE GÖRE TOPLANIR.  KURUMAYA BIRAKILIR."— Sunum transkripti:

1

2

3 KABAK KEMANE

4

5  SU KABAĞININ TOHUMU EKİLİR.  OLGUNLAŞAN KABAKLAR BÜYÜKLÜKLERİNE GÖRE TOPLANIR.  KURUMAYA BIRAKILIR.

6  KURUYAN KABAĞIN BAŞ KISMINDAN CM KADAR AĞZI KESİLİR.  KESİLEN KABAĞIN İÇİNDEKİ ÇEKİRDEKLER TEMİZLENİR.

7  İÇİ TEMİZLENEN KABAĞIN DERİ AŞAMASI BAŞLAR.  DERİ AŞAMASINDA KABAĞIMIZIN ÜST KISMI YÜREK ZARI İLE KAPLANIR.  TEKRAR KURUMAYA BIRAKILIR.

8  KURUMUŞ OLAN KABAĞIN SAP AŞAMASI BAŞLAR.  KABAK ÜZERİNDE İKİ OYUK AÇILIR VE SAP BU OYUKLARDAN GEÇİRİLEREK SABİTLENİR.

9  SAPI OLUŞTURULAN KABAK KEMANENİN TELLERİ TAKILIR.

10

11 BAĞLAMA USTASI (FATİH DOĞAN) BAĞLAMA YAPIMIBAĞLAMA ÇEŞİTLERİ BAĞLAMA

12  FATİH DOĞAN  AYDIN DOĞUMLU  BAĞLAMA USTASI

13  ARDIÇ, DUT GİBİ ÇEŞİTLİ AĞAÇLARDAN TEKNE OLUŞTURULUR.  TEKNEDEN SONRA SAP KISMI OLUŞTURULUR.  SAP KISMI KURT AĞZI OLARAK TEKNEMİZE SABİTLENEREK KURUMAYA BIRAKILIR.

14  TEKNEMİZİN GÖĞÜS TAHTASI DENİLEN KAPAĞI OLUŞTURULUR.  BAĞLAMANIN KLAVYE KISMI VE SAP UCU TAKILIYOR VE KURUMAYA BIRAKILIR.

15  BEKLETME AŞAMASINDAN SONRA SIRASIYLA KABA ZIMPARASI VE POLYESTER İŞLEMİ YAPILIR.  ZIMPARA İŞLEMİNDEN SONRA İSE PERDE VE TELLERİ TAKILIR.

16 BAĞLAMA ÇEŞİTLERİ 1-KISA SAP BAĞLAMA: Bugün en yaygın olarak kullanılan enstrüman kısa sap bağlamadır. Perde sayısı arasındadır. Tekne boyu 40 cm’dir. Sap kısmı ise 53 cm2dir. Çalımı daha kolaydır. 2-UZUN SAP BAĞLAMA: Kısa saptan sonra en çok kullanılan enstrümanlar arasındadır. Tekne boyu arasında değişir. Sap kısmı ise 106 cm’ dir.

17

18

19

20 SIRMALI EFE TÜRKÜSÜ

21

22

23

24


"KABAK KEMANE  SU KABAĞININ TOHUMU EKİLİR.  OLGUNLAŞAN KABAKLAR BÜYÜKLÜKLERİNE GÖRE TOPLANIR.  KURUMAYA BIRAKILIR." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları