Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

E-Posta Hesapları ve Anında Mesajlaşma Yazılımları.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "E-Posta Hesapları ve Anında Mesajlaşma Yazılımları."— Sunum transkripti:

1 E-Posta Hesapları ve Anında Mesajlaşma Yazılımları

2 E-Posta Nedir? E-posta; günlük yaşamdaki mektubun elektronik ortamdaki karşılı ğ ıdır. Daha çok İ ngilizce karşılı ğ ı olan “e-mail” olarak karşımıza çıkar.

3 E-Posta Adresi Nedir? Mektup adresimizin elektronik ortamdaki karşılı ğ ıdır. E-posta kullanıcı adı Hizmet veren kuruluş

4 @ işareti ne demek?

5 Nasıl E-Posta Adresi Alırım?

6

7

8 E-Posta Servisleri Windows Live Mail (Hotmail) (Outlook) Gmail Yahoo Mynet

9 E-Posta Hangi Amaçla Kullanılır? Bir kişiye veya gruba bilgi,haber veya istek göndermek; Resim, müzik, kısa video, belge veya farklı türde bir dosya göndermek Çeşitli kaynaklardan haber, reklam almak.(Örne ğ in;alışveriş sitelerinden ürün fırsatları hakkında bilgi alabiliriz)

10 E-Postanın Yararları nelerdir? E-PostaMektup Ücretsiz bir hizmettir.Mektup gönderimi veya gönderilecek içeri ğ e göre ücretlendirilir. Hızlıdır. Gönderilen kişilere anında iletilir. Alıcıya ulaşması için günler veya haftalar geçebilir. Kullanılması yer ve zamandan ba ğ ımsızdır. Mektup göndermek için postanelere gitmek gerekir. Ve postanelerin açık oldu ğ u saatlerde gönderilebilir. Çok geniş bir içerik gönderilebilir.Mektup içeri ğ i arttıkça ücreti de ğ işecektir. Güvenlidir. İ letilmemesi halinde anında bildirim verilir. Gönderilen iletinin bir kopyası giden kutusunda yer alır. Güvensizdir. Daha?

11 Anında Mesajlaşma Yazılımı nedir? Anında mesajlaşma yazılımları; aynı anda çevrimiçi (online) olan kişiler arasında eş zamanlı iletişim sa ğ layan, ses, dosya ve görüntü aktarımına olanak veren yazılımlardır. Günümüzde, akıllı telefon ve tabletlerde daha yaygın kullanılmaktadır. Windows Live Messenger (Artık yok) Skype, Facebook Messenger WhatsApp, Line

12 Anında Mesajlaşma Yazılımı nedir?

13 Anında mesajlaşma yazılımlarının faydaları nelerdir? Anında Mesajlaşma YazılımıE-Posta Her iki tarafta çevrimiçi oldu ğ u için ses ve görüntülü konuşma olana ğ ı sa ğ lar. Görüntülü/sesli konuşma imkanı yoktur. Dosya,resim veya video anında karşı tarafa do ğ rudan gönderilebilir/alınabilir. Dosya göndermek veya almak için e- posta hesabına giriş yapılması gerekir. İ leti almak ve göndermek zahmetsizdir.Anında mesajlaşma yazılımına göre ileti almak veya göndermek uzun sürebilir. Sadece sizin istedi ğ iniz kişilerle iletişime geçebilir veya sizinle iletişim kuracak kişileri belirleyebilirsiniz. Herkese e-posta gönderebilir veya herkesten e-posta alabilirsiniz. Daha?

14 Anında mesajlaşma yazılımlarının dezavantajları nelerdir? Anında Mesajlaşma YazılımıE-posta Dosya,görüntü veya ses aktarımı için kişilerin aynı anda çevrimiçi olması gerekir. Kişilerin aynı anda çevrimiçi olma şartı yoktur. Bir kişiyle iletişime geçmek için için o kişinin size izin vermesi gerekir. E-posta herkese gönderilebilir. Tek bir anda gönderebilece ğ iniz ileti metni uzunlu ğ u sınırlıdır. E-posta iletisinde sınır yoktur veya çok büyük iletilere izin verir. Konuşmalar kaydedilmiyorsa daha sonra sohbet içeriklerine ulaşılamaz. E-posta hesapları genellikle gelen ve giden iletileri saklarlar. Daha?

15 ddenemedir@gmail.com


"E-Posta Hesapları ve Anında Mesajlaşma Yazılımları." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları