Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

  1. Tek Hat Şeması  Uygulama planları tesisatçıya yapacağı işin detayını vermesi yönünden önemlidir. Tesisat yapıldıktan sonra şehir şebekesinden.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "  1. Tek Hat Şeması  Uygulama planları tesisatçıya yapacağı işin detayını vermesi yönünden önemlidir. Tesisat yapıldıktan sonra şehir şebekesinden."— Sunum transkripti:

1

2   1. Tek Hat Şeması  Uygulama planları tesisatçıya yapacağı işin detayını vermesi yönünden önemlidir. Tesisat yapıldıktan sonra şehir şebekesinden enerji alacak bağlantının yapılması gerekir. Elektrik enerjisini satan müessese yetkilileri yapılmakta olan tesisatın özellik ve değerlerini bilmek zorundadır. Tesisatın belli standartlarda yapılması demek o standartlara uygun bir projelendirme demektir. Bu nedenle uygulama projeleri hazırlanırken tesisatın tek hat şeması ve tesisatın yükleme cetveli de projeye ilave olarak hazırlanır. TEK HAT

3

4   Şekil 1.3: Direk tipi trafo (160 KVA) tek hat şema  16  Tek hat şeması tesisatın elektrik özetini, yükleme cetveli de fazların yüklenme değerlerini linye linye açıklamaktadır. İşletme yetkilileri böylece bölgelerindeki enerji dağıtımını daha düzenli ve dengeli olarak yapabilecektir. Bu iki konuyla birlikte gerilim düşümü değeri de kendilerine yardımcı olmaktadır. Şebeke geriliminin sabit tutulması ve abonelerin sağlıklı bir ömür kazanmaları bu itina ve düzenle korunmuş olmaktadır.

5

6  BİNA TİPİ TRAFO TEK HAT ŞEMASI

7  BİZİ DİNLEDİĞİNİZ İÇİN TEŞEKKÜRLER :*


"  1. Tek Hat Şeması  Uygulama planları tesisatçıya yapacağı işin detayını vermesi yönünden önemlidir. Tesisat yapıldıktan sonra şehir şebekesinden." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları