Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sercan DEĞERLİ Mithat ÜNAL Serkan Efe SEVİNİR Oğuzkaan Özçelik Sercan DEĞERLİ Mithat ÜNAL Serkan Efe SEVİNİR Oğuzkaan Özçelik Hava Hatları ve Kabloların.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "Sercan DEĞERLİ Mithat ÜNAL Serkan Efe SEVİNİR Oğuzkaan Özçelik Sercan DEĞERLİ Mithat ÜNAL Serkan Efe SEVİNİR Oğuzkaan Özçelik Hava Hatları ve Kabloların."— Sunum transkripti:

1 Sercan DEĞERLİ Mithat ÜNAL Serkan Efe SEVİNİR Oğuzkaan Özçelik Sercan DEĞERLİ Mithat ÜNAL Serkan Efe SEVİNİR Oğuzkaan Özçelik Hava Hatları ve Kabloların Tanıtılması İncelenmesi ve Seçiminin Yapılması

2 .. Günümüzde en kullanışlı ve ekonomik enerji türü şüphesiz elektrik enerjisidir. Bu durum enerjinin taşınma gereksinimi de doğurmuştur. Bu yüzden enerji iletim hatları kullanılmıştır. Biz de elektriği nakleden bu araçları anlatacağız.

3 BAKIR İLETKENLER ALÜMİNYUM İLETKENLER ÇELİK ÖZLÜ ALÜMİNYUM İLETKENLER

4  ALÇAK GERİLİM İLETKENLERİ (1 Volt – 1000 Volt)  ORTA GERİLİM İLETKENLERİ (1kV – 36 kV)  YÜKSEK GERİLİM İLETKENLERİ ( 36kV – 154 kV)  ÇOK YÜKSEK GERİLİM İLETKENLERİ ( 154 kV yüksek)

5  İLETKENLİK  KORONAYA KARŞI DAYANIKLILIK  ÇAP  ÖZGÜL AĞIRLIK  SEHİM ( SALGI )  ISIYA KARŞI DAYANIKLILIK

6  BİZİ DİNLEDİĞİNİZ İÇİN TEŞEKKÜRLER BİZİ DİNLEDİĞİNİZ İÇİN TEŞEKKÜRLER


"Sercan DEĞERLİ Mithat ÜNAL Serkan Efe SEVİNİR Oğuzkaan Özçelik Sercan DEĞERLİ Mithat ÜNAL Serkan Efe SEVİNİR Oğuzkaan Özçelik Hava Hatları ve Kabloların." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları