Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

GERİLİM TRANSFORMATÖRLERİ. GERİLİM TRANSFORMATÖRÜNÜN İŞLEVİ Yüksek gerilimi belli bir oran dahilinde düşüren ve primerle sekonder gerilimleri arasındaki.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "GERİLİM TRANSFORMATÖRLERİ. GERİLİM TRANSFORMATÖRÜNÜN İŞLEVİ Yüksek gerilimi belli bir oran dahilinde düşüren ve primerle sekonder gerilimleri arasındaki."— Sunum transkripti:

1 GERİLİM TRANSFORMATÖRLERİ

2 GERİLİM TRANSFORMATÖRÜNÜN İŞLEVİ Yüksek gerilimi belli bir oran dahilinde düşüren ve primerle sekonder gerilimleri arasındaki faz farkı yaklaşık sıfır derece olan bir transformatördür. Röle ve ölçü aletlerinin düşük gerilimle çalışmasını sağlar.

3 GERİLİM TRANSFORMATÖRLERİ

4 GERİLİM TRANSFORMATÖRLERİNİN ŞEMASI

5 GERİLİM TRANSFORMATÖRLERİNİN DÖNÜŞTÜRME ORANI

6 PRİMER ve SEKONDER ANMA GERİLİM DEĞERLERİ Primer anma gerilimi : 3,3-6,3-10,5-15,8- 31,5-34,5-154-380 kV Sekonder anma gerilimi: 100-110-115-120 volt veya bunların bölümüdür.

7 GERİLİM TRANSFORMATÖRLERİNİN TİPLERİ - Faz Toprak gerilim transformatörü ( Bir buşingli) ( Genelde 154 ve 380 kV sistemlerde kullanılır.) - Faz Faz gerilim transformatörü ( İki buşingli) ( 35 kV ta kadar imal edilirler.)

8 GERİLİM TRANSFORMATÖRLERİNİN SEMBOLLERİ

9 GERİLİM TRANSFORMATÖRLERİNİN HATA SINIFI 3P ve 6P koruma amaçlı gerilim trafoları içindir

10 GERİLİM TRANSFORMATÖRLERİNİN ETİKET DEĞERLERİ

11 FAZ – FAZ GERİLİM TRANSFORMATÖRÜNÜN DEVREYE BAĞLANMASI

12 GERİLİM TRANSFORMATÖRÜ POLARİTE TESTİ

13 SON


"GERİLİM TRANSFORMATÖRLERİ. GERİLİM TRANSFORMATÖRÜNÜN İŞLEVİ Yüksek gerilimi belli bir oran dahilinde düşüren ve primerle sekonder gerilimleri arasındaki." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları