Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

BAHÇELİEVLER MÜFTÜLÜĞÜ KUTLU DOĞUM PROGRAMINA HOŞ GELDİNİZ

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "BAHÇELİEVLER MÜFTÜLÜĞÜ KUTLU DOĞUM PROGRAMINA HOŞ GELDİNİZ"— Sunum transkripti:

1 BAHÇELİEVLER MÜFTÜLÜĞÜ KUTLU DOĞUM PROGRAMINA HOŞ GELDİNİZ
T.C. BAHÇELİEVLER MÜFTÜLÜĞÜ KUTLU DOĞUM PROGRAMINA HOŞ GELDİNİZ

2 Kur’ân-I Kerîm Okuyan : HafIZ NURETTİN OKUMUŞ KOCATEPE CAMİİ MÜEZZİNİ
ÂL-İ İMRÂN

3 Rahmân ve Rahîm Olan ALLÂH’In adIyla…

4 Âl-i İmrân 32. Ayet De ki: "Allah'ı seviyorsanız bana uyun. Allah da sizi sevsin ve günahlarınızı bağışlasın. Allah affeder ve merhamet eder".

5 Âl-i İmrân 33. Ayet De ki: "Allah'a ve Peygambere itaat edin". Yüz çevirirlerse bilsinler ki, Allah inkar edenleri sevmez.

6 Kur’ân-I Kerîm ENBİYA SURESİ

7 Enbiyâ 105. Ayet And olsun ki, Tevrat'tan sonra Zebur'da da yeryüzüne ancak iyi kullarımın mirasçı olduğunu yazmıştık.

8 Enbiyâ Ayetler Doğrusu bu Kuran'da, kulluk eden kimselere bildiri vardır. Biz seni ancak alemlere rahmet olarak gönderdik.

9 Enbiyâ 108. Ayet De ki: "Doğrusu tanrınızın tek bir Tanrı olduğu bana şüphesiz vahyolundu. Artık müslüman olacak mısınız?“

10 Eğer yüz çevirirlerse, de ki:
Enbiyâ 109. Ayet Eğer yüz çevirirlerse, de ki: "Size düpedüz açıkladım; tehdit olunduğunuz şeyin yakın mı uzak mı olduğunu bilmem.“

11 Enbiyâ Ayetler “Doğrusu O, açığa vurulan sözü de bilir, gizlediklerinizi de bilir. Bilmem; belki bu gecikme sizi denemek ve bir süreye kadar geçindirmek içindir.”

12 Enbiyâ 112. Ayet Peygamber: "Rabbim! Aramızda gerçekle hükmet, anlattıklarınıza karşı ancak Rahman olan Rabbimizden yardım istenir" dedi.*

13 Kur’ân-I Kerîm AHZAB

14 Ahzâb 40. Ayet Muhammed, sizin erkeklerinizden hiçbirinin babası değildir. Fakat o, Allah’ın Resûlü ve nebîlerin sonuncusudur. Allah, her şeyi hakkıyla bilendir.

15 Ey iman edenler! Allah’ı çokça zikredin. O’nu sabah akşam tespih edin.
Ahzâb Ayet Ey iman edenler! Allah’ı çokça zikredin. O’nu sabah akşam tespih edin.

16 Ahzâb 43. Ayet O, sizi karanlıklardan aydınlığa çıkarmak için size merhamet eden; melekleri de sizin için bağışlanma dileyendir. Allah, mü’minlere çok merhamet edendir.

17 Ahzâb 44. Ayet Allah’a kavuşacakları gün mü’minlere yönelik esenlik dileği “Selâm”dır. Allah, onlara bol bir mükâfat hazırlamıştır. Ihr Gruß an dem Tage, da sie Ihm begegnen, wird sein «Frieden!» Und Er hat für sie einen ehrenvollen Lohn bereitet.

18 Ahzâb Ayetler Ey Peygamber! Biz seni bir şahit, bir müjdeleyici, bir uyarıcı; Allah’ın izniyle kendi yoluna çağıran bir davetçi ve aydınlatıcı bir kandil olarak gönderdik.

19 Mü’minlere kendileri için Allah’tan büyük bir lütuf olduğunu müjdele.
Ahzâb 47. Ayet Mü’minlere kendileri için Allah’tan büyük bir lütuf olduğunu müjdele.

20 Ahzâb 48. Ayet Kâfirlere ve münafıklara itaat etme! Onların eziyetlerine aldırma ve Allah’a tevekkül et. Vekil olarak Allah yeter.

21 Kur’ân-I Kerîm BEYYİNE SURESİ 7-8

22 Beyyine 7. Ayet Şüphesiz, iman edip, salih ameller işleyenler var ya; işte onlar yaratıkların en hayırlısıdırlar.

23 Beyyine 8. Ayet Rableri katında onların mükâfatı, içlerinden ırmaklar akan, içlerinde ebedî kalacakları Adn cennetleridir. Allah onlardan razı olmuştur, onlar da Allah’tan razı olmuşlardır. İşte bu mükâfat Rablerine derin saygı duyanlara mahsustur.

24 BAHÇELİEVLER MÜFTÜLÜĞÜ KUTLU DOĞUM PROgRAMINA HOŞ GELDİNİZ
T.C. BAHÇELİEVLER MÜFTÜLÜĞÜ KUTLU DOĞUM PROgRAMINA HOŞ GELDİNİZ

25


"BAHÇELİEVLER MÜFTÜLÜĞÜ KUTLU DOĞUM PROGRAMINA HOŞ GELDİNİZ" indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları