Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

ÂL-İ İMRÂN 31-32 Âl-i İmrân 32. Ayet De ki: "Allah'ı seviyorsanız bana uyun. Allah da sizi sevsin ve günahlarınızı bağışlasın. Allah affeder ve merhamet.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "ÂL-İ İMRÂN 31-32 Âl-i İmrân 32. Ayet De ki: "Allah'ı seviyorsanız bana uyun. Allah da sizi sevsin ve günahlarınızı bağışlasın. Allah affeder ve merhamet."— Sunum transkripti:

1

2 ÂL-İ İMRÂN 31-32

3

4 Âl-i İmrân 32. Ayet De ki: "Allah'ı seviyorsanız bana uyun. Allah da sizi sevsin ve günahlarınızı bağışlasın. Allah affeder ve merhamet eder".

5 Âl-i İmrân 33. Ayet De ki: "Allah'a ve Peygambere itaat edin". Yüz çevirirlerse bilsinler ki, Allah inkar edenleri sevmez.

6 ENBİYA SURESİ 105-112

7 Enbiyâ 105. Ayet And olsun ki, Tevrat'tan sonra Zebur'da da yeryüzüne ancak iyi kullarımın mirasçı olduğunu yazmıştık.

8 Enbiyâ 106-107. Ayetler Doğrusu bu Kuran'da, kulluk eden kimselere bildiri vardır. Biz seni ancak alemlere rahmet olarak gönderdik.

9 Enbiyâ 108. Ayet De ki: "Doğrusu tanrınızın tek bir Tanrı olduğu bana şüphesiz vahyolundu. Artık müslüman olacak mısınız?“

10 Enbiyâ 109. Ayet Eğer yüz çevirirlerse, de ki: "Size düpedüz açıkladım; tehdit olunduğunuz şeyin yakın mı uzak mı olduğunu bilmem.“

11 Enbiyâ 110-111. Ayetler “Doğrusu O, açığa vurulan sözü de bilir, gizlediklerinizi de bilir. Bilmem; belki bu gecikme sizi denemek ve bir süreye kadar geçindirmek içindir.”

12 Enbiyâ 112. Ayet Peygamber: "Rabbim! Aramızda gerçekle hükmet, anlattıklarınıza karşı ancak Rahman olan Rabbimizden yardım istenir" dedi.*

13 AHZAB 40-48

14 Ahzâb 40. Ayet Muhammed, sizin erkeklerinizden hiçbirinin babası değildir. Fakat o, Allah’ın Resûlü ve nebîlerin sonuncusudur. Allah, her şeyi hakkıyla bilendir.

15 Ahzâb 41-42. Ayet Ey iman edenler! Allah’ı çokça zikredin. O’nu sabah akşam tespih edin.

16 Ahzâb 43. Ayet O, sizi karanlıklardan aydınlığa çıkarmak için size merhamet eden; melekleri de sizin için bağışlanma dileyendir. Allah, mü’minlere çok merhamet edendir.

17 Ahzâb 44. Ayet Allah’a kavuşacakları gün mü’minlere yönelik esenlik dileği “Selâm”dır. Allah, onlara bol bir mükâfat hazırlamıştır. Ihr Gruß an dem Tage, da sie Ihm begegnen, wird sein «Frieden!» Und Er hat für sie einen ehrenvollen Lohn bereitet.

18 Ahzâb 45-46. Ayetler Ey Peygamber! Biz seni bir şahit, bir müjdeleyici, bir uyarıcı; Allah’ın izniyle kendi yoluna çağıran bir davetçi ve aydınlatıcı bir kandil olarak gönderdik.

19 Ahzâb 47. Ayet Mü’minlere kendileri için Allah’tan büyük bir lütuf olduğunu müjdele.

20 Ahzâb 48. Ayet Kâfirlere ve münafıklara itaat etme! Onların eziyetlerine aldırma ve Allah’a tevekkül et. Vekil olarak Allah yeter.

21 BEYYİNE SURESİ 7-8

22 Beyyine 7. Ayet Şüphesiz, iman edip, salih ameller işleyenler var ya; işte onlar yaratıkların en hayırlısıdırlar.

23 Beyyine 8. Ayet Rableri katında onların mükâfatı, içlerinden ırmaklar akan, içlerinde ebedî kalacakları Adn cennetleridir. Allah onlardan razı olmuştur, onlar da Allah’tan razı olmuşlardır. İşte bu mükâfat Rablerine derin saygı duyanlara mahsustur.

24

25 www.salimselvi.net


"ÂL-İ İMRÂN 31-32 Âl-i İmrân 32. Ayet De ki: "Allah'ı seviyorsanız bana uyun. Allah da sizi sevsin ve günahlarınızı bağışlasın. Allah affeder ve merhamet." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları