Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

PLAKA TANIMA VE RAPORLAMA

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "PLAKA TANIMA VE RAPORLAMA"— Sunum transkripti:

1 PLAKA TANIMA VE RAPORLAMA
FİDELTUS İLERİ TEKNOLOJİ ÜRÜNLERİ A.Ş. PLAKA TANIMA VE RAPORLAMA

2 GELENEKSEL SİSTEMLER GELENEKSEL SİSTEMLER KULLANILAN BİR PLAKA OKUMA NOKTASINDA ANALOG VEYA IP TABANLI KAMERA DIŞ ORTAMLARDA ÇALIŞMAYA UYGUN ENDÜSTRİYEL BİLGİSAYAR ŞEHİR ŞEBEKE ENERJİSİ GÖRÜNTÜ İŞLEME KARTI PLAKA ÇÖZÜMLEME YAZILIMI MERKEZE AKTARMA İÇİN YÜKSEK BANT GENİŞLİĞİNE SAHİP HABERLEŞME ALTYAPISI GEREKMEKTEDİR.

3 PLAKA TANIMA SİSTEMİ ALIRKEN ÖNCE ARAŞTIRIN, SONRA KARAR VERİN.
PARANIZ BOŞA GİTMESİN! TATTILE DİĞER Saniyede kaç adet plaka tanıyabiliyor? 30 adet 10 adet IR aydınlatma ömrü nedir? saat sat IR aydınlatmada gain, shutter ve strobo değerleri plaka tanıma sistemi tarafından anlık değiştirilebiyor mu? EVET HAYIR Akıcı bir trafikdeki araç yakalama oranı nedir? %98 ? Gerçekte geçen araçla doğru okuma oranı nedir? %95 Endüstriyel PC olmadan plaka tanıyabiliyor mu? Endüstriyel PC lerin Aşırı sıcak ve soğukta çalışması ile ilgili arıza oranı nedir? % 0 Kolayca bir yerden başka bir yere montaj yapılabilir mi? Tek kamera ile 2 şerit kontrolü yapılabiliyor mu? Plakası tanınan aracın her şartta %100 tam görüntüsü renkli olarak alınabiliyor mu? RADAR Teknoloji ile hızı %100 doğrulukta ölçüp plaka ile eşleştirebiliyor mu? Kırmızı Işık İhlallerinde aracın kırmızı ışıkta geçtiğini kanıtlayan ihalden önce, ihlal sırasında ve ihlalden sonra kırmızı ışık lamba görüntüsünün de içinde olduğu en az 3-4 farklı fotoğraf çekerek otomatik raporlayabilyor mu? İstediğiniz araca 5 dk montaj yapıp sadece araç çakmak soketine fişini takarak aracınız ve araçlar hareketli iken plaka tanıma yapabiliyor mu? TÜM BU SORULARIN CEVABININ EVET OLDUĞU BAŞKA PLAKA TANIMA BİLİYORMUSUNUZ?

4 PLATAR PLAKA TANIMADA İSE
STANDART PLAKA TANIMA «VEGA»

5 VEGA ACCESS Plaka Çözümleme Kamerası Plaka Çözümleyici
Dahili IR Aydınlatma 1 Şerit, 6 Metre, 1280x960

6 VEGA Plaka Çözümleme Kamerası Plaka Çözümleyici Dahili IR Aydınlatma
1 Şerit, 20 Metre, 1024x768

7 VEGA PLUS Plaka Çözümleme Kamerası Plaka Çözümleyici
Dahili IR Aydınlatma 2 Şerit, 25 Metre, 1600x1200 16 GB Dahili Memory

8 VEGA 2H Plaka Çözümleme Kamerası Plaka Çözümleyici
Dahili IR Aydınlatma 16 GB Dahili Memory 2 Şerit, 25 Metre, 1400x1000 Renkli Context Kamera, Video Streaming H.264

9 VELOX Plaka Çözümleme Kamerası Plaka Çözümleyici Dahili IR Aydınlatma
16 GB Dahili Memory 1 Şerit, 25 Metre, 1400x1000 Renkli Context Kamera K-Band Radar Tech. Hız İhlal Tespiti

10 VELORED Plaka Çözümleme Kamerası Plaka Çözümleyici
Dahili IR Aydınlatma 16 GB Dahili Memory 2 Şerit, 25 Metre, 1600x1200 Renkli Context Kamera Kırmızı ve Sarı ışık ihlal tespiti, delillendirme için ihlalden önce, ihlal sırasında ve ihlalden sonra renkli fotoğraf çekme özellliği 2 şerit hız tespiti için Loop Detector

11 MOBILE İki adet Plaka Çözümleme Kamerası Plaka Çözümleyici
Dahili IR Aydınlatma 12 Volt DC ile çalışma Dahili Sata HDD Dahili GPS

12 DOĞRULUK ORANI YAPILAN TESTLERDE DOĞRU PLAKA OKUMA ORANI ORTALAMASI %95 İN ÜZERİNDEDİR.

13 EXTRA ÖZELLİKLER PLAKA TANINDIĞINDA SON 1, 6, 12 ve 24 SAAT İÇİNDE AYNI PLAKANIN PLAKA OKUMA NOKTALARINDAN MÜKERRER GEÇİŞLERİ RAPORLANMAKTADIR.

14 EXTRA ÖZELLİKLER OTOMATİK HEDEF TANIMLAMA SİSTEMİ
Farklı plaka tanıma noktalarından aynı araçların belirli bir zaman aralığında geçiş yapmasının tespit edilmesine yönelik bir sistemdir. 10. Plaka Okuma Noktası Sistem, Plaka okuma noktasından belirli bir zaman aralığında geçen, yine belirli bir zaman sonra başka bir plaka noktasından yine belirli bir zaman aralığında geçen araçların tespit edilerek hedef listesinde olmayan grupların hedef haline gelmesini sağlayabilmektedir. 1. Plaka Okuma Noktası

15 EXTRA ÖZELLİKLER ORTALAMA HIZ HESAPLAMA
A VE B noktası arasındaki mesafesi sabit olan iki plaka okuma noktası arasında seyir eden taşıt, B noktasındaki plaka okuma noktasından geçtiğinde ortalama hızı bulunarak değerlendirme yapılır.

16 SİSTEM MİMARİSİ Platar Sunucu File Server Web Server TCP Server
Kameralar Sunucu İzleme

17 MASAÜSTÜ İZLEME YAZILIMI

18 CEP BİLGİSAYARI İLE İZLEME

19 KAMERA TEKNİK DONANIMI

20 KAMERA ÖZELLİKLERİ Kameranın içinde bulunan OCR tanımlayıcı işlemcisi sayesinde, gerekli tüm tanımlamalar kamerada yapılmaktadır. Bu sayede çok sayıda kamera her hangi bir PC’ye gerek kalmadan çalışabilir. Kameranın bünyesinde bulunan IR(kızılötesi) ledler sayesinde, 0.00 lux aydınlatmada (karanlıkta) dahi plakaları tanıyabilmektedir.

21 KAMERA ÖZELLİKLERİ Düşük güç kullanımı sayesinde (8W – 20W), şebeke elektriği yerine, küçük bir güneş paneli kullanarak çalışmalarını kesintisiz sürdürebilir. IP tabanlı olması nedeniyle düşük bant genişliklerinde bile plakayı merkeze aktarabilir. Bir plaka görüntüsü ortalama 30 KB yer kaplamaktadır.

22 KAMERA ÖZELLİKLERİ TÜM MODELLERE AYNI ANDA 4 FARKLI ÜLKENİN PLAKASINI TANIYACAK KÜTÜPHANE YÜKLENEBİLMEKTEDİR.

23 KAMERA OLAYLARI Kamera, Ethernet Portu sayesinde İnternete veya bir ağa bağlanarak tanınan veya okunamayan plakaları gönderebilmektedir.

24 PLAKA TANIMA GÖRÜNTÜLERİ

25 PLAKA TANIMA GÖRÜNTÜLERİ

26 PLAKA TANIMA GÖRÜNTÜLERİ
IP Kamera olma özelliğine bağlı olarak, “Progressive” tarama yaparak Analog Kameralardan daha kaliteli görüntü oluşturarak, çok küçük alanı kaplayan plakaları bile rahatlıkla algılayabilir.

27

28 KIRMIZI IŞIK VE HIZ KAMERASI GÜNDÜZ GÖRÜNTÜSÜ

29 KIRMIZI IŞIK VE HIZ KAMERASI GECE GÖRÜNTÜSÜ

30 260 km/h hızla giden ferrari 5 kare fotoğrafla yakalandı ve plakası tespit edildi.

31 FİDELTUS İLERİ TEKNOLOJİ ÜRÜNLERİ A.Ş.
İ L E T İ Ş İ M FİDELTUS İLERİ TEKNOLOJİ ÜRÜNLERİ A.Ş. İstanbul Ofis Ankara Ofis Adres   :   Kültür Mah. Nispetiye Cd. E3 Blok Kat: 16 Etiler Akmerkez Ticaret Merkezi 34337 Beşiktas İSTANBUL      Ehlibeyt Mah. Ceyhun Atıf Kansu Cd Sk. No:114/42 Balgat Bayraktar Center A Blok Kat: 11 06520 Çankaya ANKARA Telefon   +90 (212) pbx +90 (312) pbx Fax +90 (212) +90 (312)


"PLAKA TANIMA VE RAPORLAMA" indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları