Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

AVIVA SİGORTA. HAKKINDA •Aviva Sigorta A.Ş., Türkiye'de, 16 Aralık 1988 yılında faaliyete geçti ve kuruluşunun 5'inci yılında ilk on şirket arasına.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "AVIVA SİGORTA. HAKKINDA •Aviva Sigorta A.Ş., Türkiye'de, 16 Aralık 1988 yılında faaliyete geçti ve kuruluşunun 5'inci yılında ilk on şirket arasına."— Sunum transkripti:

1 AVIVA SİGORTA

2

3 HAKKINDA •Aviva Sigorta A.Ş., Türkiye'de, 16 Aralık 1988 yılında faaliyete geçti ve kuruluşunun 5'inci yılında ilk on şirket arasına girmeyi başardı. Ülkemizde sadece sanayi ve ticari kuruluşları hedefleyen ilk sigorta şirketi olarak kurulmuş olmasına rağmen, günümüzde geniş bireysel ürün yelpazesiyle tüketicilerin değişen ihtiyaçlarına yönelik gelişimci, dinamik, yenilikçi bir anlayışla hizmet vermektedir. •Aviva Sigorta A.Ş., Türkiye'de, 16 Aralık 1988 yılında faaliyete geçti ve kuruluşunun 5'inci yılında ilk on şirket arasına girmeyi başardı. Ülkemizde sadece sanayi ve ticari kuruluşları hedefleyen ilk sigorta şirketi olarak kurulmuş olmasına rağmen, günümüzde geniş bireysel ürün yelpazesiyle tüketicilerin değişen ihtiyaçlarına yönelik gelişimci, dinamik, yenilikçi bir anlayışla hizmet vermektedir.

4 •Genel Müdürlüğü İstanbul'da bulunmakta ve İstanbul Kurumsal Satış Müdürlüğü, İstanbul Acenteler Müdürlüğü, Brokerler Müdürlüğü, Ege, İç Anadolu, Güney Marmara, Güneydoğu Anadolu Bölge Müdürlükleri, Antalya, Denizli, Eskişehir, Zonguldak, Konya Temsilciliklerine bağlı 800 üzeri acente ile sigortalılarına hizmet vermektedir. Nitelikli, profesyonel ve deneyimli acente yapısı, prim üretiminin ağırlığını gerçekleştirmektedir.

5 Ayrıca Banka Sigortacılığı Birimi ile, HSBC, Denizbank, Tekstilbank, Albaraka Türk Katılım Bankası, Bank Pozitif ve Anadolubank'ın 700'ü aşan şubeleri kanalıyla da müşterilerinin hizmetindedir. Aviva Sigorta A.Ş.'nin ana hissedarı % 98.66 ile Aviva Grubu'dur. •. Ayrıca Banka Sigortacılığı Birimi ile, HSBC, Denizbank, Tekstilbank, Albaraka Türk Katılım Bankası, Bank Pozitif ve Anadolubank'ın 700'ü aşan şubeleri kanalıyla da müşterilerinin hizmetindedir. Aviva Sigorta A.Ş.'nin ana hissedarı % 98.66 ile Aviva Grubu'dur.

6 AVIVA DEĞERLERİ •Takım Çalışması İşlerindeki takım ruhu rekabet gücünü sürekli kılıyor. Güçlü bir takım çalışmasının iş yaşantısında başarı için tek yol olduğunu ve müşterilerine en iyi şekilde hizmet etme yolunun, onların tarafında olmak olduğunu bilmektedirler. •Aviva Sigorta, bağlı bulunduğu AVIVA grubunun temel değerlerine sıkı sıkıya bağlıdır. Güvenilirlik Yıllar içinde biriktirdiği uzmanlık değeriyle, sigortalılarına güvenilir ve tutarlı bir hizmet sunmaktadır. Yaptıkları her işte dürüstlük ve şeffaflıklarıyla ön plandadır. Performans 316 yıllık deneyim ile, kesintisiz bir performansa ve dinamizme dönüştürülmüştür. Gelecek için güçlü bir temel kurulmuştur. Sürekli Gelişim Geleceği hedeflemektedir. Sigortalılarının yararı için yeni teknoloji ve uygulamaları kullanmayı amaçlamaktadırlar. •Aviva Sigorta, bağlı bulunduğu AVIVA grubunun temel değerlerine sıkı sıkıya bağlıdır. Güvenilirlik Yıllar içinde biriktirdiği uzmanlık değeriyle, sigortalılarına güvenilir ve tutarlı bir hizmet sunmaktadır. Yaptıkları her işte dürüstlük ve şeffaflıklarıyla ön plandadır. Performans 316 yıllık deneyim ile, kesintisiz bir performansa ve dinamizme dönüştürülmüştür. Gelecek için güçlü bir temel kurulmuştur. Sürekli Gelişim Geleceği hedeflemektedir. Sigortalılarının yararı için yeni teknoloji ve uygulamaları kullanmayı amaçlamaktadırlar.

7 YÖNETİM KADROSU Yönetim Kurulu BaşkanıErtan FIRAT Yönetim Kurulu Baskan Vekili Adam Jacek Uszpolewicz Yönetim Kurulu ÜyesiLütfiye Yeşim Uçtum Yönetim Kurulu ÜyesiDavid Angulo Rubio Yönetim Kurulu ÜyesiJürg Weber Yönetim Kurulu ÜyesiAltuğ Acar

8 VİZYON : Sevilen ve tercih edilen bir güven ağı oluşturmak. Değişen ve gelişen birikim ve korunma ihtiyaçlarınıza etkin finansal çözümler üreten, güvenilir, yenilikçi ve kalıcı bir şirket olmak. MİSYON : Değişen ve gelişen birikim ve korunma ihtiyaçlarınıza etkin finansal çözümler üreten, güvenilir, yenilikçi ve kalıcı bir şirket olmak.

9 RAKİPLERİ

10 ÜRÜNLER ( BİREYSEL ÜRÜNLER) • Kaskolay Geniş kapsamlı işyeri sigortası Ferdi kaza sigortası Geniş kapsamlı ev sigortası kaskolight Yurt dışı seyahat sigortası Site sigortası

11 KURUMSAL ÜRÜNLER Akaryakıt istasyonları sigortası Asansör sigortası Elektronik cihaz sigortası Endüstriyel paket sigortası Montaj sigortası İşveren sorumluluk sigortası Makine kırılması sigortası Kobi sigorta paketi Nakliyat-emtea sigortası Otel paket sigortası İnşaat sigortası

12 KOBİ ÜRÜNLERİ

13 HİZMETLERİ •Kaskolay Yardım ve Ev Yardım asistans hizmetleri Risk yönetimi Hasar anında Estetik tamir hizmetleri Aviva Sigorta iletişim hattı ( 444 28 00 ) Anlaşmalı servisler

14 BASINDA AVİVA SİGORTA

15

16

17

18 KURUMSAL SOSYAL SORUMLULUK Şirketin bağlı bulunduğu AVIVA Grubu, “Kurumsal Sosyal Sorumluluk” programı çerçevesinde faaliyet gösterdiği ülkelerde toplumsal,kültürel,sanatsal çalışmalara ve spora destek vermektedir. Dünyanın beşinci büyük sigorta grubu olan AVIVA, dünya çapında pek çok sponsorluk anlaşması yapmakta, kamu yararına yatırımlarda ve yardım derneklerine destek çalışmalarında bulunmaktadır. Şirket, AVIVA Grubu’nun Kurumsal Sosyal Sorumluluk alanında yürüttüğü öncü çalışmaları baz alarak, çevre,eğitim,kültür,sanat,sağlık ve spor gibi alanlarda ülkemizde faaliyet gösteren çeşitli vakıf ve kuruluşlara destek olmaktadır. Ayrıca, şirket çalışanlarının gönüllü insan gücü desteği ile gerçekleştirilen çeşitli sosyal sorumluluk çalışmaları ile toplumsal hizmet görevini de yerine getirmektedir.

19 KURUMSAL SOSYAL SORUMLULUK PROJELERİ SOKAKTAN OKULA Aviva’nın dünya çapında gerçekleştirdiği “Sokaktan Okula” projesi sokakta yaşayan ve çalışan her bir çocuğun sahip olduğu potansiyeli hayata geçirebilmek için yeni fırsatlar hak ettiği inancıyla yola çıkıyor.Uzun süreli devam etmesi planlanan program kapsamında dünya çapında Aviva’nın faaliyette bulunduğu 28 ülkedeki sokak çocukları ile ilgili projeler desteklenecek. Dünya’nın her yerindeki Aviva şirketleri, ülkelerindeki sokaklarda yaşayan yada çalışan çocukların ihtiyaçlarını karşılamak içi yerel derneklerle işbirliği yapacaklar.Aviva Sigorta olarak çocukların sokaklardaki olumsuz koşullardan uzaklaştırılarak ailelerine dönüşlerini, eğitim süreçlerinden azami ölçüde yararlanmalarını sağlama konusunda Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu’nun çalışmalarına destek vererek yeni bir kurumsal sorumluluk projesi başlatıyoruz. Aviva’nın 12 Avrupa ülkesi arasında projenin pilot çalışmasını başlatıyoruz.

20 TRAFİKTE YAŞAMI SEÇ Türkiye’nin önde gelen hayatdışı sigorta kuruluşlarından Aviva Sigorta, 2008 yılında çok önemli bir sosyal sorumluluk projesinin tohumlarını attı. Aviva Sigorta trafik kazalarına engel olmaya yönelik farkındalık yaratmak amacıyla “Trafikte Yaşamı Seç” temalı bir kampanya başlattı. Ülkemizde her 55 dakikada 1 insan trafik kazalarında hayatını kaybediyor. Bu nedenle Aviva Sigorta olarak, “Trafikte Yaşamı Seç” sloganı ile bir sosyal sorumluluk projesi başlattı. Bu sebeple, bu yıl içinde bir dizi eğitim programı gerçekleştirerek toplumu bu konuda bilinçlendirmeyi planlamaktadırlar.

21 ALDIĞI ÖDÜLLER Yenilikçi Şirket Ödülü : Active Academy tarafından bu yıl ilki düzenlenen sigorta zirvesinde bu ödüle sahip oldu. İş ve Ekonomi Ödülü : Aviva Sigorta Ankara Gazi Üniversitesinin düzenlediği Kariyer Günleri’nde bu ödülü aldı. Gazi Üniversitesi Kariyer Yönlendirme Grubu tarafından düzenlenen sektörün en iyileri anketinde Aviva Sigorta birinci seçildi.

22 Kurumsal Sosyal Sorumluluk Ödülü : 2010 yılında Hindistan’da “Sokaktan Okula” sosyal sorumluluk projesi ile yakından, ayrıca başarılı iş stratejisi ile de bu ödülü almaya hak kazandı. Aviva, büyümek ve limited şirketi ile businessworld tarafından bu ödül ile tebrik edildi. İnsan Yönetimi Mükemmellik Bronz Ödülü : Aviva, büyümek ve limited şirketi ile businessworld tarafından bu ödül ile tebrik edildi.

23 AVİVA SİGORTA’NIN BUGÜNKÜ KONUMU Aviva Sigorta olarak, İngiliz sigorta grubu Aviva'nın bir üyesidir ve dünyada 316 yıllık bir deneyimle hizmet vermektedirler. Aviva Grubu'nun 2011 yılı itibarıyla prim üretimi 40.6 milyar Pound olup yönettiği varlık değerleri 337 milyar Pound'a ulaşmıştır. Tüm dünyada yaşanan belirsizliklere, sürekli düşen borsa değerlerine, azalan mali gelirlerin ve karlılığın büyük sigorta gruplarını etkilemesine ve piyasanın belli başlılarının reytinglerini düşürmesine rağmen, Aviva Grubu AA reytingini koruyarak gücünü vurgulamıştır. Aviva Grubu'nun dünya çapında 36,700 çalışanı ve 43 milyon müşterisi bulunmaktadır. Ayrıca Türkiye'ye de en çok yabancı sigorta yatırımını Aviva gerçekleştirmektedir.

24 İŞLETME 1.SINIF BURCU TÖZÜM


"AVIVA SİGORTA. HAKKINDA •Aviva Sigorta A.Ş., Türkiye'de, 16 Aralık 1988 yılında faaliyete geçti ve kuruluşunun 5'inci yılında ilk on şirket arasına." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları