Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

BİLGİ VE İLETİŞİM ÇALIŞMALARIMIZ Sunum : Şaban EKCAN Orman Mühendisi.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "BİLGİ VE İLETİŞİM ÇALIŞMALARIMIZ Sunum : Şaban EKCAN Orman Mühendisi."— Sunum transkripti:

1 BİLGİ VE İLETİŞİM ÇALIŞMALARIMIZ Sunum : Şaban EKCAN Orman Mühendisi

2 ORMAN BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜMÜZ 1967 yılında kurulmuştur. Sınırları içerisinde, Çanakkale İlinin tamamı, Edirne ve Tekirdağ İllerinin bir kısmı bulunmaktadır. Toplam alanı 1.807.702 ha. dır.

3 ORMAN BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜMÜZ 8 Orman İşletme Müdürlüğü, 39 Orman İşletme Şefliği, 2 Amenajman Başmühendisliği, 2 Kadastro Komisyonu’nu bünyesinde bulundurmaktadır. 39 Orman İşletme Şefliğinin 15’i İşletme Merkezleri dışındadır.

4 ALTYAPI ÇALIŞMALARIMIZ 6534 sayılı Bilgi ve İletişim Teknolojileri Tamiminin yürürlüğe girmesi ile Bölge Müdürlüğümüzün Kurumsal Yazılımlar ve Altyapı, CBS ve Web sitesi sorumluları belirlenmiş, ayrıca her İşletmeden bir personel BİT sorumlusu olarak görevlendirilmiştir.

5 ALTYAPI ÇALIŞMALARIMIZ Bölge Müdürlüğümüz merkezi ile İşletme Müdürlüklerimizde mevcut bilgisayarların kullanıcı bazında tüm donanımları tespit edilerek bir veri tabanı oluşturulmuş, ihtiyaçlarımız tespit edilerek peyderpey tamamlama yoluna gidilmektedir.

6 ALTYAPI ÇALIŞMALARIMIZ Bölge Müdürlüğümüz merkezinde BİT birimi ile ilgili bir oda ayrılmış, donanım eksikleri tamamlanmıştır.

7 ALTYAPI ÇALIŞMALARIMIZ Bilgi ve İletişim Teknolojileri Şefliği kurularak faaliyete başlamıştır.

8 ALTYAPI ÇALIŞMALARIMIZ Yeni yürürlüğe giren İnternet Toplu Kullanım Sağlayıcıları Yönetmeliği Bölge ve İşletme Müdürlüklerine yasal bazı sorumluluklar yüklemektedir.

9 ALTYAPI ÇALIŞMALARIMIZ Genel Müdürlüğümüzce hazırlanan intranet sistemi kuruluncaya kadar, ağ sistemlerimizin kontrol ve denetimi konularında sorunlarımız vardır. Bu konuda yapılabilecekler araştırılmaktadır.

10 ALTYAPI ÇALIŞMALARIMIZ İşletmelerimize ait muhasebe servislerinde, Yavuz Bilişim firmasına ait program kullanılmaktadır.

11 ALTYAPI ÇALIŞMALARIMIZ Amenajman ofisimizde gerekli tüm yazılım ve donanımlar tamamlanmış, yeterli sayıda personel görevlendirilmiştir.

12 C.B.S. ÇALIŞMALARIMIZ ArcGis firmasına ait ArcMap programından 15 adet lisans alınarak İşletmelerimize dağıtılmış, 2 grup halinde 45 personelimiz eğitime tabi tutularak ilgili firmadan sertifikalarını almıştır. 3. Grup eğitimi programa alınmıştır.

13 C.B.S. ÇALIŞMALARIMIZ ArcGis firmasına ait ArcMap programından 15 adet lisans alınarak İşletmelerimize dağıtılmış, 2 grup halinde 45 personelimiz eğitime tabi tutularak ilgili firmadan sertifikalarını almıştır. 3. Grup eğitimi programa alınmıştır.

14 C.B.S. ÇALIŞMALARIMIZ Meşcere haritalarının tamamı sayısallaştırılmış olup, yangınla mücadele ile ilgili tüm katmanlar ve mesire yerleri hazırlanarak Genel Müdürlüğümüze gönderilmiştir.

15 C.B.S. ÇALIŞMALARIMIZ Yol şebeke ağımızın ve Silvikültür faaliyet alanlarımızın sayısallaştırma çalışmaları devam etmektedir.

16 C.B.S. ÇALIŞMALARIMIZ Orman Kadastro Komisyonlarımızda 1 adet NETCAD v.4.32, 3 adet NETCAD v.5.23 lisanslı program mevcuttur.

17 WEB SİTEMİZ Bölge Müdürlüğümüz Web Sitesi 2005 yılında hizmete girmiş olup, tasarım ve güncellemesi tarafımdan yapılmaktadır.

18 WEB SİTEMİZ Henüz tamamı bitirilememiş web sitemizde; ■ Bölge Müdürlüğümüzün Tanıtımı, ■ Bölge Müdürlüğümüzün görevleri, ■ Yöneticilerimiz,

19 WEB SİTEMİZ ■ Orman ürünü satışları, ■ Mal ve hizmet alımı ihale ilanları, ■ Kurumumuzdan haberler, ■ Bilgi Edinme,

20 WEB SİTEMİZ ■ Fotoğraf galerisi, ■ Dosya arşivi, ■ Meteorolojik tahminler mevcut olup,

21 WEB SİTEMİZ ■ Şubelerimiz, İşletmelerimiz, Diğer hizmet birimlerimiz ve E-Servisler yapım aşamasındadır.

22 WEB SİTEMİZ Sitemizin yapımında kullanılan programlarla ilgili lisans sorunlarımız mevcuttur.

23 WEB SİTEMİZ Genel Müdürlüğümüzce Bölge Müdürlüklerinin hazırladığı web siteleri asgari standartlara bağlanmalı, ancak yöresel ihtiyaçlara göre verilecek ek hizmetlerle ilgili Bölge Müdürlükleri serbest bırakılmalıdır.

24 KURUMSAL ELEKTRONİK POSTA Tüm İşletmelerimize, Şubelerimize, Şefliklerimize ogm.gov.tr uzantılı elektronik posta adresi alınmış olup, kullanılmaktadır. Personelimize verilecek hizmet için duyuru yapılmıştır.

25 Sıkıntımız, Bu konularla ilgili yeterli bilgi ve deneyime sahip personel bulunamamasıdır.

26 Sıkıntımız, Bu konularla ilgili yeterli bilgi ve deneyime sahip personel bulunamamasıdır.

27 Yapılacak eğitim çalışmaları ile, h em donanım, hem de yazılım konusunda standartlar oluşturuldukça, d aha verimli hizmet verebileceğimizi ümit ediyorum.

28 SAYGILARIMIZLA… ÇANAKKALE ORMAN BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜ


"BİLGİ VE İLETİŞİM ÇALIŞMALARIMIZ Sunum : Şaban EKCAN Orman Mühendisi." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları