Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

B ir Hayat İnşa E tmek B ir Hayat İnşa E tmek -- ANONIM -- ANONIM.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "B ir Hayat İnşa E tmek B ir Hayat İnşa E tmek -- ANONIM -- ANONIM."— Sunum transkripti:

1 B ir Hayat İnşa E tmek B ir Hayat İnşa E tmek -- ANONIM -- ANONIM

2 Yeterince yaşlanmış olan marangoz artık emekli olmaya hazırdı, artık ayrılmak ve karısıyla birlikte, kendisine daha çok zaman ayıracağı bir hayat sürmek istiyordu, bu düşüncelerini patronunada açtı. Maaşının eksikliğini belki hissedecekti ama emekli olmaya da ihtiyacı vardı. İdare edebilirlerdi.

3 Müteahhit, böyle iyi bir çalışanının işten ayrılmasına üzülmüştü, ondan işi bırakmadan evvel tek bir ev daha yapmasını rica etti. Marangoz bunu kabul etti, fakat bir müddet sonra çok ta istekli olmadığı açıkça farkedilmeye başladı. Kalitesiz malzemeler kullanarak gelişigüzel bir iş çıkardı. Böylesi iyi bir kariyerin bu şekilde noktalanması üzüntü vericiydi doğrusu.

4 Marangoz işini bitirdiğinde, patron geldi, evi gezip gördü, anahtarları marangoza uzattı ve “Al burası senin evin, bu benim sana hediyem,” dedi. Marangoz işini bitirdiğinde, patron geldi, evi gezip gördü, anahtarları marangoza uzattı ve “Al burası senin evin, bu benim sana hediyem,” dedi. Marangoz çok şaşırmıştı! Şaşırmak ne kelime şoke olmuştu! Ne yazık! Eğer kendi evi olacağını bilseydi, herşeyi bambaşka yapardı.

5 Eğer geriye dönüp baştan başlayabilseydik herşeyi çok daha farklı yapardık. Fakat ne var ki geriye dönemeyiz. Bizim içinde bu böyledir. Bizde günden güne kendi hayatlarımızı inşa ederiz, genellikle en iyi malzemeyi kulanmaz ve en iyi işi çıkarmaya çalışmayız. Sonra da inşa ettiğimiz bu evde yaşamak zorunda olduğumuzu farkederek hayretler içinde kalırız.

6 Siz hayatınızın inşaat ustasısınız. Hergün bir çivi çakar, bir tahta yerleştirirsiniz veya bir duvar örersiniz. Bugün kü davranışlarınız ve yaptığınız seçimler, yarın ki “evinizi” inşa e der … Bugün kü davranışlarınız ve yaptığınız seçimler, yarın ki “evinizi” inşa e der … Akıllıca inşa edin!

7 O size hayatınızı sağlam bir temel üzerine inşa etmeniz için yardımcı olacaktır. Hayatınızı inşa ederken, Tanrı'dan Usta Başınız olmasını isteyin! LÜTFEN DOSTLARINIZA İLETİNİZ! LÜTFEN DOSTLARINIZA İLETİNİZ! www.98.to/powerpoints/


"B ir Hayat İnşa E tmek B ir Hayat İnşa E tmek -- ANONIM -- ANONIM." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları