Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Bu şiirin bir kopyası duvarında asılı olduğundan, çoğu zaman Kalküta'lı Rahibe Teresa'ya ait olduğu söylenir, esasen Kent M. Keith tarafından 19 yaşındayken.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "Bu şiirin bir kopyası duvarında asılı olduğundan, çoğu zaman Kalküta'lı Rahibe Teresa'ya ait olduğu söylenir, esasen Kent M. Keith tarafından 19 yaşındayken."— Sunum transkripti:

1

2 Bu şiirin bir kopyası duvarında asılı olduğundan, çoğu zaman Kalküta'lı Rahibe Teresa'ya ait olduğu söylenir, esasen Kent M. Keith tarafından 19 yaşındayken yazılmıştır ve ilk kez 1968 yılında Harvard Öğrenci Ajansı tarafından yayımlanmıştır. İLERLEMEK İÇİN LÜTFEN TIKLAYINIZ ♫ Sesi açınız ! ♫ Sesi açınız ! Aklın Yolu … Aklın Yolu … Aykırı Tavsiyeler

3 İnsanlar çoğu kez akılsız, mantıksız ve ben merkezli davranırlar; İnsanlar çoğu kez akılsız, mantıksız ve ben merkezli davranırlar; Sen yine de onları affet. Sen yine de onları affet.

4 Eğer iyi niyetliysen ve insanlar seni bencillik ve gizli amaçlar gütmekle suçluyorsa; Eğer iyi niyetliysen ve insanlar seni bencillik ve gizli amaçlar gütmekle suçluyorsa; Sen yine de iyi niyetli ol. Sen yine de iyi niyetli ol.

5 Eğer başarılıysan, sahte arkadaşlar ve gerçek düşmanlar kazanırsın; Eğer başarılıysan, sahte arkadaşlar ve gerçek düşmanlar kazanırsın; Sen yine de başarmaya devam et. Sen yine de başarmaya devam et.

6 Eğer dürüst ve açık yürekliysen, insanlar seni aldatabilir; Eğer dürüst ve açık yürekliysen, insanlar seni aldatabilir; Sen yine de dürüst ve açık yürekli ol. Sen yine de dürüst ve açık yürekli ol.

7 Senin yıllarca uğraşarak yaptığını, Bir başkası bir gecede yok edebilir; Senin yıllarca uğraşarak yaptığını, Bir başkası bir gecede yok edebilir; Sen yine de yapmaya devam et. Sen yine de yapmaya devam et.

8 Eğer huzuru bulmuşsan ve mutluysan, seni kıskananlar olabilir; Eğer huzuru bulmuşsan ve mutluysan, seni kıskananlar olabilir; Sen yine de mutlu ol. Sen yine de mutlu ol.

9 Bugün yaptığın iyilikler, yarın genellikle unutulur; Bugün yaptığın iyilikler, yarın genellikle unutulur; Sen yine de iyilik yap. Sen yine de iyilik yap.

10 Dünya için elinden geleni yap, bu belki asla yeterli olmayabilir; Dünya için elinden geleni yap, bu belki asla yeterli olmayabilir; Ama sen yine de elinden geleni yap. Ama sen yine de elinden geleni yap. Photo by Francesco Maldovian

11 Hiç bir zaman onlarla senin aranda olmamıştı zaten. Hiç bir zaman onlarla senin aranda olmamıştı zaten. sonuçta, herşey Tanrı’yla senin aranda; sonuçta, herşey Tanrı’yla senin aranda; LÜTFEN BU MESAJI DOSTLARINIZLA PAYLAŞIN ! LÜTFEN BU MESAJI DOSTLARINIZLA PAYLAŞIN ! Gördün mü, Gördün mü,


"Bu şiirin bir kopyası duvarında asılı olduğundan, çoğu zaman Kalküta'lı Rahibe Teresa'ya ait olduğu söylenir, esasen Kent M. Keith tarafından 19 yaşındayken." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları