Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

1 AVRUPA BİRLİĞİ HAYAT BOYU ÖĞRENME PROGRAMI (ÖĞRENCİ STAJ HAREKETLİLİĞİ) (ÖĞRENCİ STAJ HAREKETLİLİĞİ)

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "1 AVRUPA BİRLİĞİ HAYAT BOYU ÖĞRENME PROGRAMI (ÖĞRENCİ STAJ HAREKETLİLİĞİ) (ÖĞRENCİ STAJ HAREKETLİLİĞİ)"— Sunum transkripti:

1 1 AVRUPA BİRLİĞİ HAYAT BOYU ÖĞRENME PROGRAMI (ÖĞRENCİ STAJ HAREKETLİLİĞİ) (ÖĞRENCİ STAJ HAREKETLİLİĞİ)

2 2  Öğrenci Staj Hareketliliği programı nedir ?  Hangi kuruluşlara başvuru yapılabilir ?  Kimler başvuru yapabilir ve Staj süresi nedir ?  Ön hazırlıklar / Gerekli belgeler ?  Değerlendirme Süreci nedir ?  Avrupa Birliği nasıl destekler ?  Hibe Miktarları Nasıl Yapılır ? ÖĞRENCİ STAJ HAREKETLİLİĞİ (Student Placement)

3 3 Öğrencilerin; AB ve aday ülkelerde mesleki olarak kendilerini geliştirmek ve çalışma deneyimi kazanmak amacıyla başvurdukları bir uluslararası staj programıdır. Öğrenci Staj Hareketliliği Programı Nedir ?

4 4  Tüm İşletmeler  Tüm Eğitim Merkezleri  Tüm Araştırma Merkezleri  Diğer Kuruluşlar Ancak; Avrupa Topluluğu Kurumları, AB programlarını yürüten kuruluşlar ve misafir olunan ülkedeki ulusal diplomatik temsilcilikler bu faaliyet kapsamında evsahipliği yapamazlar. Hangi Kuruluşlara Başvuru Yapılabilir ?

5 5  Evsahibi kurumdan 3 aylık kabul belgesi alan,  Gerekli not ortalamasını sağlayan; (Lisans için en az: 2.0 / L.üstü için en az: 2.5) Kimler Başvuru yapabilir ve Staj Süresi Nedir?

6 6  Staj konusunu belirleyerek, ilgili kuruluşlarla irtibata geçilmesi,  Staj ayları için (Haziran,Temmuz, Ağustos, Eylül) evsahibi kurumdan 3 aylık staj kabul belgesinin alınması,  Transcript ve  CV’lerin hazırlanması, Ön Hazırlık / Gerekli Belgeler ?

7 7  Başvuruların belgelerle birlikte “staj ofisine” yapılması, Son Başvuru Tarihi: 05 Nisan 2011  Diller Okulu tarafından düzenlenecek İngilizce dil sınavı,  Seçim Komitesinin belirlenmesi ve ön değerlendirme,  Uygun adaylarla mülakatların yapılması,  Sonuçların tüm adaylara yazılı olarak bildirilmesi. Değerlendirme Süreci ?

8 8 Erasmus Öğrencisine Staj hareketliliği için verilecek hibe rakamları, öğrencinin gittiği ülkeye bağlı olarak belirlenmiştir. Avrupa Birliği Nasıl Destekler ?

9 9 Hibe Ödemeleri Nasıl Yapılır ? Seçilmiş öğrencilere hibe tutarının max. % 80’ini teşkil edecek şekilde ön ödeme yapılır. Kalan bakiye öğrenciler gerekli tüm belgeleri teslim ettikten sonra 45 gün içerisinde ödenir.

10 10 Daha Fazla Bilgi için: Staj Ofisi, Kurumsal Gelişme İrtibat: Aslı Kiper Sucuğ: 9692 aslikiper@sabanciuniv.edu intern@sabanciuniv.edu


"1 AVRUPA BİRLİĞİ HAYAT BOYU ÖĞRENME PROGRAMI (ÖĞRENCİ STAJ HAREKETLİLİĞİ) (ÖĞRENCİ STAJ HAREKETLİLİĞİ)" indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları