Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Bu bölüme yazı yazılmaz. Kırmızı çizgi solda olacak. Cümle yazarken kırmızı çizginin yanından başlanır. Bu bölüme de yazı yazılmaz.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "Bu bölüme yazı yazılmaz. Kırmızı çizgi solda olacak. Cümle yazarken kırmızı çizginin yanından başlanır. Bu bölüme de yazı yazılmaz."— Sunum transkripti:

1 Bu bölüme yazı yazılmaz. Kırmızı çizgi solda olacak. Cümle yazarken kırmızı çizginin yanından başlanır. Bu bölüme de yazı yazılmaz.

2 Buraların her birine SATIR denir. Burayada satır boyu denir ve her satırda aynıdır.

3 A nnem b ize ço k k ız d ı. Yanlış yazımlara örnekler. Yanlış Küçük harflerin boyu satırın yarısı kadar olmalı. Örneğin b ile z aynı boyda olmamalı. Annem bize çok kızdı. Büyük ve saplı harfler(b,d,f,h,k,l) satır boyunda olmalı. Annem bize çok kızdı. Doğru A,b,k ve d harfleri satır boyunda, n,e,m,i,z,e,ç,o,ı harfleri satırın yarısı boyunda.

4 Kuyruklu harflerin ( g,ğ,p,y ) yazılışı. g, ğ, p, y Yanlış Başları satır çizgisine oturmalı. g, ğ, p, y Doğru Saplı harflerin (b,d,h,h,k,l) yazılışı. b, d, h, k, l b, d, h, k, l Yanlış b, d, h, k, l

5 Büyük harflerin yazılışı A, B,C, Ç, D, E, F, G, Ğ, H, I, Ş. T, U, Ü, V, Y, Z. İ, J,K, L M, N, O, Ö, P, R,S,

6 KİTAPLARIM Kitaplarımı çok severim. Kıvrılıp. Bu boşluğa paragraf başı denir. Bir parmak boşluk bırakılır. bükülmesine dayanamam. Hani kimsenin gülmeyeceğini bilsem hepsini, tek tek pa- muğa sarar öyle kaldırırım. Kitaba değer vermesini ilk annem öğ- retti bana. Daha ufacıkken beni kucağına oturtur, güzel güzel masallar okur, ba- na da resimlerini gösterirdi. S onra da titizlikle kaldırırdı. Kitabın sayfalarını okşar gibi açma- mı, y ıpratmamamı söylerdi. K ısa ç i zgi Başlık yazarken satır ortalanır.İster hepsi büyük harf yazılır ister sadece ilk harfi yada harfleri büyük yazılır.


"Bu bölüme yazı yazılmaz. Kırmızı çizgi solda olacak. Cümle yazarken kırmızı çizginin yanından başlanır. Bu bölüme de yazı yazılmaz." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları