Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

EVRİM BİLGİSAYAR LOGO BRİEF. Logo brief 1-Logoda yer alacak isim “Evrim”. Şirketimizin ismi Evrim Bilgisayar Yazılım Danışmanlık Tic. Ltd. Şti olarak.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "EVRİM BİLGİSAYAR LOGO BRİEF. Logo brief 1-Logoda yer alacak isim “Evrim”. Şirketimizin ismi Evrim Bilgisayar Yazılım Danışmanlık Tic. Ltd. Şti olarak."— Sunum transkripti:

1 EVRİM BİLGİSAYAR LOGO BRİEF

2 Logo brief 1-Logoda yer alacak isim “Evrim”. Şirketimizin ismi Evrim Bilgisayar Yazılım Danışmanlık Tic. Ltd. Şti olarak geçmektedir. Evrim Bilgisayar logo için fazlasıyla uzundur. 2-“Yazılım ve Danışmanlık alt yazı olarak kullanılabilir. 3- Yazılım & Danışmanlık kullanmadığımız zamanlar da ‘’ithalat, ihracat, muhasebe, antrepo, serbest bölge ‘’gibi programlarımızı da ikincil yan yazı olarak kullanabiliriz. 4-Bütün alt ve yan yazılar için ortak bir font kullanabiliriz.

3 Beğendiklerim Vol 1 genel olarak hepsi çok açık ve temiz logolar. 2 en fazla 3 renk kullanılmış. Siyah & kırmızı, koyu gri & bebek mavisi, mavi & beyaz renkleri başarılı. 1-Güçlü ve sağlam duruş. 2-Sadelik. 3-Renk uyumu 1-Renk uyumu; siyah ve kırmızı 2-Logo sade ve şık ( lambda) 3-Wordmark da güsel 1-Gri renk wordmark için güsel olmuş. 2-Logo sade ve güsel. 3-Alt yazı da güsel. 1-Renkler çok güsel. 2-Logo ve wordmark birbirini tamamlamış. Software yazısı güzel. Logo wordmark uyumu güsel. 1-Logo ve wordmark çok sade ve güsel. 2-alt yazıda sade ve başarılı

4 Beğendiklerim (vol 2) 1-Wordmark başarılı 1-Wordmark rengi ve logo uyumu 2-Logo sade ve ikisinin büyüklüğü aynı. 1-Wordmark rengi ve logo rengi başarılı 2-Wordmark font olarak güzel. 1-Wordmark rengi ve logo rengi başarılı 2-Wordmark font olarak güzel. 3-logo tasarım olarak sade ve şık. 1-Wordmark başarılı 2-Mavi beyaz renk uyumu 1-Wordmark başarılı 2-Wordmark rengi güzel 1-Logo ( saat) ve wordmark çok başarılı 1-Logo wordmarka temasta olmasına rağmen renk seçimi ve font güzel.

5 Yan yazılar veya alt yazılar Adobe markası farklı programları için aynı fontu farklı renklerde kullanmış. Kolay olmuş ama başarılı. Alttaki yazılar güzel ve tasarımları iyi yapılmış. 1-Logonun yanında services alt başlık basit ve güzel durmuş.

6 Aklımıza gelen fikirler Bunların aynısını istemiyoruz ama üstünde oynayabileceğiniz yada yaratabileceğiniz malzemeyi sağlamak adına. 1- EB varyasyonları logoda kullanılabilir; EB, 8, dna sarmalı(evrimleşme), vs. 2-Font rengi koyu tonlar(siyah gri vs.) 3-Logo rengi (bebek mavisi, kırmızı, sarı gibi renkler) Önemli olan, sade ve şık ve premium gözükmeli.

7 Beğenmediklerim Daha önce yapılan bir logo çalışması. 6 numaralı logo içlerinde en iyisi, ama istedi ğ imiz standartlarda de ğ il. Logo^’nuın kendisi, bizi yansıtmıyor. Renk uyumu ba ş arılı. İ lerleyen 3 sayfada, logolar bulunmakta. Bu logolar bir yazıdan ve logodan olu ş makta. Yazı ile logo nerdeyse aynı büyüklükte. Ve birbirlerine temas etmiyorlar. 2,3 7, 8, 10 daki logoların hepsinde logo, wordmark’a temas etmekte. Ciddi gözükmesi açısından bu ikisinin ayrı olması lazım. Font olarakta ço ğ u küçük harfle ve ince yazılmı ş. E harfi küçük olunca çok sa ğ lam gözülmüyor. Küçük harfle yazılan fontların hepsi birbirine benziyor. Benim için font çok önemli. Font’un güçlü gözükmesi lazım. Bu gerideki 3 slaytta, her bir logonun kendine has bir wordmark duru ş u var. Hepsi sa ğ lam ama bir okadar da yenilikçi gözüküyor. Bizim logomuzunda bu ş ekilde olmasını rica ediyoruz.

8 Beğenmediklerim vol 2 Bu briefin aynısını gönderdiğimde elde ettiğim logolar bunlar oldu. Hepsi belirttiiğim gibi sade fontlar ve 2 renk ama istediğim logoların yanına yaklaşamamış. Hepsi wordmark olarak çok karaktersiz kalmışlar. Renk olarakda mavi tonlarındalar ama çok kilişe duruyorlar. Font ince ve genel olarak küçük harfle yazılmış. Özellikle 2, 3,4. Logoların bizimle bir alakası yok. 1, 3,4,5 deki logolar hiçbir şekilde bizim istediklerimizi yansıtmıyor.


"EVRİM BİLGİSAYAR LOGO BRİEF. Logo brief 1-Logoda yer alacak isim “Evrim”. Şirketimizin ismi Evrim Bilgisayar Yazılım Danışmanlık Tic. Ltd. Şti olarak." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları