Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

EMİN CELİLOĞLU - IT Eğitmeni SAMSUNG AKADEMİ Emin CELİLOĞLU IT Eğitmeni Çok Fonksiyonlu Yazıcı Bileşenleri.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "EMİN CELİLOĞLU - IT Eğitmeni SAMSUNG AKADEMİ Emin CELİLOĞLU IT Eğitmeni Çok Fonksiyonlu Yazıcı Bileşenleri."— Sunum transkripti:

1 EMİN CELİLOĞLU - IT Eğitmeni SAMSUNG AKADEMİ Emin CELİLOĞLU IT Eğitmeni Çok Fonksiyonlu Yazıcı Bileşenleri

2 Ön Görünüm EMİN CELİLOĞLU - IT Eğitmeni 1 Belge besleyici kapağı (a) 7 işlemek 13 Toner kartuşu 2 Belge besleyici genişliği kılavuzları(a) 8 Tepsi 1 14 El ile besleme tepsisi kağıt genişliği kılavuzları 3 Belge besleyici giriş tepsisi(a) 9 Manuel tepsi 4 Belge besleyici çıkış tepsisi(a) 10 ön kapı 15 Tarayıcı kapağı 5 Çıktı destek 11 Belge çıkış tepsisi 16 Tarayıcı camı 6 Ön kapı kolu 12 Kontrol paneli 17 ahize(b)

3 Arka Görünüm EMİN CELİLOĞLU - IT Eğitmeni 1 Ağ bağlantı noktası (a) 5 Güç prizi 2 USB bağlantı noktası 6 Arka kapı 3 Telefon hattı soketi (b) 7 Arka kapı kolu 4 Uzatma telefon girişi (EXT) (b)

4 Sistem Düzeni EMİN CELİLOĞLU - IT Eğitmeni

5 Kağıt Yolu ve Sensörler EMİN CELİLOĞLU - IT Eğitmeni

6 Yazıcı Bileşenleri EMİN CELİLOĞLU - IT Eğitmeni 1)Kağıt Tepsisi Değişik boyutlarda ayarlanabilen, kağıt seviyesi göstergesi vardır. 250 sayfa kapasiteli, kağıt düzenleme işlevi vardır. Bir kağıt varlığı algılama fonksiyonu vardır.

7 2- El ile besleme tepsisi EMİN CELİLOĞLU - IT Eğitmeni Bu bölüm, 1 sayfa veya 1 zarf ile yazıcıyı elle ile besleme için kullanır.

8 3- Pick-Up Silindiri EMİN CELİLOĞLU - IT Eğitmeni Kağıt tepsisinden kağıt alma işlemini gerçekleştirir. Bu işlemi harekete geçirmek için Selenoid kullanılır. Pick up Roller Selenoid

9 4- Transfer Silindiri EMİN CELİLOĞLU - IT Eğitmeni Transfer silindiri, OPC Drumdaki görüntünün kağıt üzerine çıkmasını sağlar. Toner parçaçıkları drum dan kağıt üzerine geçer.

10 5- Çıkış Silindiri EMİN CELİLOĞLU - IT Eğitmeni Yazıcıda işlemi tamamlanan kağıdın yazıcıdan çıkmasını sağlar.

11 6- Sürücü Ünitesi EMİN CELİLOĞLU - IT Eğitmeni Bu dişliler bir güç dağıtım ünitesidir. Silindirlerin birbirleri ile etkileşimini sağlar. İçerisindeki çarkları döndürmek için bir adet motoru vardır.

12 7- Fuser Ünitesi EMİN CELİLOĞLU - IT Eğitmeni Bu bir halojen lamba, ısı silindiri, basınç silindiri, termistör ve termostat oluşmaktadır. Bu ısı ve baskı işini tamamlamak için basınç ile kağıt üzerine toner verilir.

13 Fuser Bileşenleri EMİN CELİLOĞLU - IT Eğitmeni Halogen Lamp (Halojen lâmba) Fuser ısı silindirini ısıtmak ile görevli parçadır. Thermostat (Termostat) Isınan lambanın yeterli sıcaklığa geldikten sonra elektriğin kesilmesi için kullanılır. Anahtar görevi görür. Enerjisini SMPS kartından alır. Thermistor (Termistör) Bu sıcaklık algılama sensörüdür. Isı silindirinin üzerinde durmaktadır. Heat roller (Isı silindiri) Isı silindirinin görevi, kağıt üzerinde bir ısı uygulamak için lambanın ısını aktarmaktır. Bu ısı silindirinin yüzeyi teflon ile kaplanır ve böylece toner yüzeye yapışmaz. Pressure roller (Basınç silindiri) Bir kağıt ısı silindiri ve bir baskı silindiri arasından geçerken, toner kağıt yüzeyine yapışır ve kalıcı olarak birleşir.

14 8- LSU (Lazer Tarama Ünitesi) EMİN CELİLOĞLU - IT Eğitmeni Lazer ile OPC Drum üzerine görüntüyü oluşturan birimdir.

15 9- Toner Kartuşu EMİN CELİLOĞLU - IT Eğitmeni Toner kartuşu, OPC Drum üzerinde oluşan görüntüye içerisindeki yardımcı yapılar sayesinde toner verir. Böylece OPC Drum üzerindeki görüntü oluşur. Toner kartuşunun yardımcı yapıları, OPC drum, şarj silindiri, geliştirme silindiri, besleme silindiri ve temizleme ile inceltme bıçakları ile toner ve atık toner bölümleridir.

16 10- Main PBA (Ana Kart) EMİN CELİLOĞLU - IT Eğitmeni Motor ve yazıcı kontrol fonksiyonu Main PBA diye adlandırılan bir Main Board içine yerleştirilmiştir. CPU, I / O işleme, sürücüler ve PC arabirimi, hat kontrol olarak görev almaktadır. Ana kart, LSU’ya video verilerini gönderir ve Main PBA üzerindeki CPU motorları için devreleri yönetir. Kağıt besleme, kağıt yolu, debriyaj, transfer öncesi lambası, sürücü bileşenleri, akım kontrolü ve fan sürüş, kağıt besleme sıkışması sensörü ve kağıt boş sensöründen gelen sinyalleri doğrudan ana karta gelir.

17 11- HVPS ve SMPS Board EMİN CELİLOĞLU - IT Eğitmeni Bu tüm sistemin güç kaynağıdır. Bu bağımsız bir modül tarafından meydana getirildiği, bu yüzden genel kullanım için kullanmak mümkündür. Bu, makinenin yan kenarına monte edilir. SMPS sisteminin sürüş için DC güç kaynakları bölümü ve AC güç Kaynaştırıcı Biriminden oluşmaktadır. SMPS +5V ve +24V iki çıkış kanalı vardır.

18 12- OPE Board (Tuş Takımı ve Ledler) EMİN CELİLOĞLU - IT Eğitmeni Açma / kapama anahtarı, kontrol tuşları ve LED leri kontrol eden karttır. Ana kartta konnektör ile bağlantısı vardır.

19 13-ADF Ünitesi EMİN CELİLOĞLU - IT Eğitmeni Tarama ve copyalama sırasında kağıdın üst tepsiden alınmasını ve işlem tamamlandıktan sonra yine üst tepsiden dışarı çıkması için kullanılır.

20 14-Tarayıcı Ünitesi ve Bileşenleri EMİN CELİLOĞLU - IT Eğitmeni Kağıt tarama işlemini yapan bölümdür. İçerisinde CCD Kablosu, veri aktarmayı sağlar. Tarayıcı Modülü, tarama işlemini gerçekleştirir. CCD Şaft, tarayıcı modülünün haraket edeceği yolunu sağlar. Kayış, tarayıcı modülünü hareket ettirir. Motor ve dişliler ise kayışın dönmesini sağlar.

21 EMİN CELİLOĞLU - IT Eğitmeni Emin CELİLOĞLU SAMSUNG AKADEMİ IT Eğitmeni Kaynaklar: Samsung Akademi Eğitim Grubu Kaynaklara Ulaşmak İçin www.eminceliloglu.comwww.eminceliloglu.com /samsung akademi


"EMİN CELİLOĞLU - IT Eğitmeni SAMSUNG AKADEMİ Emin CELİLOĞLU IT Eğitmeni Çok Fonksiyonlu Yazıcı Bileşenleri." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları