Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

YILMAZ DİKBAŞ’IN “ AVRUPA BİRLİĞİ, İLKEL TÜRKLERE UYGARLIK ÖĞRETİYOR ! ” ADLI ÇALIŞMASINI SUNUYORUM. İYİ OKUMALAR DİLEĞİYLE..

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "YILMAZ DİKBAŞ’IN “ AVRUPA BİRLİĞİ, İLKEL TÜRKLERE UYGARLIK ÖĞRETİYOR ! ” ADLI ÇALIŞMASINI SUNUYORUM. İYİ OKUMALAR DİLEĞİYLE.."— Sunum transkripti:

1 YILMAZ DİKBAŞ’IN “ AVRUPA BİRLİĞİ, İLKEL TÜRKLERE UYGARLIK ÖĞRETİYOR ! ” ADLI ÇALIŞMASINI SUNUYORUM. İYİ OKUMALAR DİLEĞİYLE.. suaykaraman@hotmail.com suaykaraman@hotmail.com

2 Ulusalcı Türk aydınları, ABD ve Batı Avrupa ülkelerini, haklı gerekçelerle, ‘Emperyalist’ yani ‘Yayılmacı-Sömürgeci’ olarak nitelerler. Bu ülkeler yüzyıllar boyunca askeri ve ekonomik güçlerini kullanarak, kendi sınırları dışına taşıp; Asya, Afrika ve Güney Amerika’ya yayılmışlar, buraların yeraltı ve yer üstü zenginliklerini ele geçirerek, bu topraklar üzerinde yaşayan insanları boğaz tokluğuna, çoğu zaman da yarı aç, yarı tok çalıştırıp köle gibi kullanmışlardır. Peki, ABD ve Batı Avrupa’nın kendi aydınları da kendi ülkelerine hangi gözle bakmaktadırlar? Onlar da kendi ülkelerini sömürgeci olarak mı görüyorlar? Sömürgeci bir ülkenin aydını olmaktan dolayı utanç duyuyorlar mı? Yüzyıllar boyunca milyonlarca insanı sömürmüş olmaktan dolayı özür diliyorlar mı? Bu soruların çok açık ve net yanıtını, 20 Eylül 1988 tarihinde, dönemin İngiltere Başbakanı Margaret Thatcher, Belçika’nın Bruges kentinde yapmış olduğu konuşmada vermişti. O konuşma, diğer yönleriyle de gerçekten tarihi bir konuşmaydı. O güne kadar AB’den yana olan Margaret Thatcher, o konuşmayla tavrını değiştirdiğini tüm Avrupa’ya ilân etmişti. İşte, o tarihi konuşmada Margaret Thatcher’in sömürgecilik hakkında söyledikleri:

3 “ Avrupalılar dünyanın büyük bir bölümünü keşfetmişler ve evet, hiç özür dilemeden söylüyorum, sömürgeleştirmişlerdir. Böylece üstün bir yetenek, beceri ve cesaret göstererek gittikleri yerleri uygarlaştırmışlardır.” Bu sözlerden çıkarmamız gereken ders şudur: Emperyalistler, hiçbir zaman ‘biz gittik Afrika’yı, Asya’yı sömürdük, oranın halklarını köle gibi kullandık, haksızlık yaptık ve şimdi özür diliyoruz’, demezler! Ya ne derler? ‘Biz, sömürgeleştirdiğimiz yerlere uygarlık götürdük!’, derler. Burada anahtar sözcük, ‘uygarlık’, yani ‘medeniyet’tir.

4 ABD ve Avrupa, Emperyalist geleneğini 21. yüzyılda da acımasızca sürdürmektedir. Avrupa’nın desteği ile Irak’ı işgal eden, en az 100 bin Iraklıyı öldüren ABD, ‘Biz, Irak’a demokrasi götürdük’ demektedir. Son elli yılda geliştirilmiş olan bir diğer Emperyalist proje de, Avrupa Birliği’dir. Türkiye’ye dönük uygulamasında, AB’nin amacı Türkiye’yi bölüp parçalamak ve Türk milletini köleleştirmektir. Elbette yine bunu böyle açıkça söylememekte, ‘Biz, Türkiye’ye uygarlık götürüyoruz!’ demektedirler. İşte, Avrupa Birliği verdiği hibelerle, Türklere uygarlığı adım adım şöyle öğretmektedir:  Siirt’in Eruh ilçesinde yaşayan köylülere, ağaç aşılamasını ve budamasını öğretmişlerdir. Bunu yaparken, ‘Eruh Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’na yaklaşık 85 bin Avro hibe etmişlerdir.  Kayserililere, fidan üretimi eğitimi vermişlerdir. Bunun için yaklaşık 54 bin Avro hibe etmişlerdir.  Kastamonululara, ağaç oyma ve el örgü eğitimi vermişlerdir. Bunun için, ‘Kastamonu Yöresel El Sanatları Kültür ve Turizm Derneği’ne yaklaşık 191 bin Avro hibe etmişlerdir.  İzmirlilere, hayvan yetiştirme eğitimi vermişlerdir. Bunun için ‘İzmir Ziraat Odası’na yaklaşık 131 bin Avro vermişlerdir.  Muğlalılara, arıcılığı öğretmişlerdir. Bunun için, ‘Muğla İli Arı Yetiştiriciliği Birliği’ne yaklaşık 157 bin Avro hibe etmişlerdir.

5  Kırıkhanlılara, balık tutmasını öğretmişlerdir. Bunun için, ‘Kırıkhan İlçesi Köylere Hizmet Götürme Birliği’ne yaklaşık 68 bin Avro hibe etmişlerdir.  Çorumlulara, peynir, yağ ve kaymak üretiminin nasıl yapılacağının eğitimini vermişlerdir. Bunun için, ‘Çorum Sungurlu Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü’ne yaklaşık 145 bin Avro hibe etmişlerdir.  Artvinlilere, arıcılık ve bal üretimini öğretmişlerdir. Bunun için, TEMA, ‘Türkiye Erozyonla Mücadele, Ağaçlandırma ve Doğal Varlıkları Koruma Vakfı’na yaklaşık 104 bin Avro hibe etmişlerdir.  Kayserililere, kafes balıkçılığını öğretmişlerdir. Bunun için, ‘Kayseri Genç Sanayici ve İşadamları Derneği’ne yaklaşık 13 bin Avro hibe etmişlerdir.  Şirvanlılara, halı dokumasını öğretmişlerdir. Bunun için, ‘Şirvan Köylere Hizmet Götürme Birliği’ ne yaklaşık 158 bin Avro hibe etmişlerdir.  Ispartalılara, kilim dokumasını öğretmişlerdir. Bunun için, ‘Isparta Ticaret ve Sanayi Odası’na yaklaşık 158 bin Avro hibe etmişlerdir.  Ceyhanlılara, çorap örmesini öğretmişlerdir. Bunun için, ‘Ceyhan Ticaret Odası’na yaklaşık 67 bin Avro hibe etmişlerdir.  Gazianteplilere, kilim dokumasını öğretmişlerdir. Bunun için, ‘Gaziantep Sanayi Odası’na yaklaşık 126 bin Avro hibe etmişlerdir.

6  İzmirlilere, ayakkabı üretimini öğretmişlerdir. Bunun için, ‘İzmir Ayakkabıcılar Odası’na yaklaşık 72 bin Avro hibe etmişlerdir.  Niğdelilere, kilim dokumasını öğretmişlerdir. Bunun için, ‘Niğde Mahalli İdareler Halıcılık ve El Sanatları Geliştirme ve Yayma Birliği’ne yaklaşık 65 bin Avro hibe etmişlerdir.  Antalyalılara, oto tamirciliği öğretmişlerdir. Bunun için, ‘Antalya Esnaf ve Sanatkârlar Odası Birliği’ne yaklaşık 103 bin Avro hibe etmişlerdir.  Trabzonlulara, ayakkabı üretmesini öğretmişlerdir. Bunun için, ‘Trabzon Sanayici ve İşadamları Derneği’ne yaklaşık 184 bin Avro hibe etmişlerdir.  Türklere, ağır vasıta sürücülüğünü öğretmişlerdir. Bunun için, ‘Türkiye Turing ve Otomobil Kurumu’na yaklaşık 98 bin Avro hibe edilmiştir.  Mersinlilere, bambudan mobilya üretmesini öğretmişlerdir. Bunun için, ‘Mersin Ticaret ve Sanayi Odası’na yaklaşık 64 bin Avro hibe edilmiştir.  Vanlılara, insanların nasıl ürediklerini ve cinsel sağlığın ne olduğunu öğretmişlerdir. Bunun için, ‘Tıp Araştırmalar Derneği’ne yaklaşık 138 bin Avro hibe etmişlerdir.  Türklere, sakat ve yaşlılara nasıl bakılacağını öğretmişlerdir. Bunun için, ‘Milli Eğitim Sağlık Eğitimi Vakfı’na yaklaşık 146 bin Avro hibe edilmiştir.

7 •Türk gençlerine, cinsel sağlık eğitimi vermişlerdir. Bunun için, ‘Türkiye Aile Planlaması Vakfı’na yaklaşık 248 bin Avro hibe etmişlerdir. •1,500 Türk kadınına, pazarlamacılık dersi vermişlerdir. Bunun için, TESK, ‘Türkiye Esnaf ve Sanatkârlar Konfederasyonu’na yaklaşık 1 milyon 40 bin Avro hibe etmişlerdir. •Türk işçilerine, insan haklarına saygılı olmayı öğretmişlerdir. Bunun için DİSK’e, 550 bin Avro hibe etmişlerdir. Avrupa Birliği’nden hibe alan vakıflar, işçi ve işveren sendikaları, meslek odaları, sanayi ve ticaret odaları, dernekler ve belediyeler; AB’nin ilkel Türklere uygarlık öğretmesinde görev alan, birer Truva Atı’ dır. Türk halkı bu gerçeği, her geçen gün biraz daha anlamakta ve AB yanlısı kurum, kuruluş ve kişilere karşı kararlı bir savaşıma hazırlanmaktadır.

8 Yılmaz Dikbaş, Y.Müh. Araştırmacı-Yazar 03.04.2006, Antalya Tel: 0242–243 43 01 Belgegeçer: 0242–243 11 75 Cep: 0532 233 31 52 E-Posta: dikbas@kalinka.com.trdikbas@kalinka.com.tr Web Sitesi: www.kalinka.com.trwww.kalinka.com.tr (Daha önceki yazılarımı okumak için lütfen sitemi ziyaret ediniz.) suaykaraman@hotmail.com suaykaraman@hotmail.com


"YILMAZ DİKBAŞ’IN “ AVRUPA BİRLİĞİ, İLKEL TÜRKLERE UYGARLIK ÖĞRETİYOR ! ” ADLI ÇALIŞMASINI SUNUYORUM. İYİ OKUMALAR DİLEĞİYLE.." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları