Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Asama 1 • Bazı uyarlamak için ses gerekir. Neyse ki, bu ses ekli iki ses- sadece formatları ve video formatları ile çalışır. Burada transkripsiyonları.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "Asama 1 • Bazı uyarlamak için ses gerekir. Neyse ki, bu ses ekli iki ses- sadece formatları ve video formatları ile çalışır. Burada transkripsiyonları."— Sunum transkripti:

1

2 Asama 1 • Bazı uyarlamak için ses gerekir. Neyse ki, bu ses ekli iki ses- sadece formatları ve video formatları ile çalışır. Burada transkripsiyonları doğruluğunu artırmak için birkaç kural vardır: • Yogun bir sekilde sıkıstırılmıs MP3 gibi kayıplı dosya biçimlerinden kaçının. • (Süreçleri> beraberliği Ses Düzeyi) kullanarak Soundbooth'ta bir klip hacmi normale dondurebilinir. • Arka planda çok gürültü olmasın temiz çalışın. Gerekirse Soundbooth gürültü azaltma araçları sunar.

3

4 Asama 2 • Meta panel konuşma transkripsiyon için başlangıç ​​noktasıdır. panelini açmak için Pencere> Metadata seçin. Meta panel başka bir panel arkasında gizli ise, öne getirmek için onun sekmesini tıklatın. Konuşma Arama fonksiyonunu kullanarak klipleri için tüm meta Meta Veriler panelini aranamayacaktır, bitmiş, ama ne zaman kurmak için bir süre geçmesi gerekiyor. Neyse ki, süreç hala düzenleyebilir veya diğer görevleri yapmak demektir arka planda çalıştırabilirsiniz. Meta panel herhangi bir kelime veya kelime klip içinde arama sağlar.

5 Asama 3 Eğer uyarlamak istediğiniz klibi belirtmeniz gerekir. Prömiyeri, yalnızca bir seferde bir klip seçebilirsiniz. Proje panelinde istediğiniz klibi seçin. Sonra Meta panel, Transcribe düğmesine tıklayın. Yeni bir iletişim kutusu açılır ve klip hakkında daha fazla bilgi ister.

6

7 Asama 4 • Transkripsiyon doğruluğunu geliştirmek amacıyla, Premiere sizden ek bilgi ihtiyacı var. Production Premium uygulamalar şu anda, ancak 12 farklı dil arşivlerine ulaşabilir bu listede büyümesi bekleniyor. Konuşma Transkripsiyon Seçenekleri iletişim kutusunda Dil açılır menüsünü tıklayın ve dilinizi seçin. En yakın konuşmacı eşleşen bir seçim emin olun. Bölgeye göre Fransızca İspanyolca, ve İngilizce için benzersiz seçenekler vardır unutmayın.

8

9 Asama 5 • Adobe transkripsiyon için iki kalite seçeneği sunuyor. Varsayılan seçim Yüksek (yavaş), hangi dosyaları işlemek için uzun sürer ama önemli ölçüde daha iyi bir çeviri sunuyor. ikinci seçenek, Orta (hızlı), sadece çok zaman sıkı olduğunda kullanılmalıdır. sonuçlar, daha az doğru ama daha hızlı işlem yapmak.

10

11 Asama 6 • Transkripsiyon seçeneği bir klip farklı konuşmacılar tanımlamak için deneyebilirsiniz. Konuşma Transkripsiyon Seçenekleri iletişim kutusunda, tanımlayın Konuşmacılar seçebilirsiniz. Bu ancak, süreç uzun sürer her kişi için ayrı transkript oluşturmaya çalışacak. Bu yöntem daha çok, birden fazla sesleri ile uzun bir klip varsa veya görmek için başkaları için transkript vermek istediğiniz kadar sadece kullanmak yanlış olabilir. Klibinizi göndermek için hazır olduğunuzda, Tamam'ı tıklatın.

12

13 Asama 7 • Gerçek transkripsiyon otomatik Konuşma Transkripsiyon Seçenekleri iletişim kutusunda Tamam'ı tıklattığınızda başlatacağını Adobe Media Encoder CS4 uygulaması tarafından desteklenmektedir. Bu güçlü araç DVD yazma ve Web dağıtımı gibi işler için kullanılan pek çok farklı biçimleri, ses ve video dosyalarını dönüştürme sağlar. Eğer Premiere Pro seçilen klip listesinin üst kısmında yer almalıdır ve yazıya hazır olun. Eğer uyarlamak için birden fazla klip varsa, bir toplu iş kurabilirsiniz.

14

15 Asama 8/1 • Eğer, Premiere Pro düzenlenen birden fazla klip varsa bu uygulamayı geri dönün. Eğer işlem için sonraki İstediğiniz klibi seçebilirsiniz. Sadece tekrar size uyarlamak istediğiniz her klip için bu derste 3-6 Adımlar. Bu yöntemi seçmek için birkaç klip varsa iyi çalışıyor. Transkripsiyon için tüm kliplerin kurma yarar düzenleme veya grafik üzerinde çalışırken arka planda görev çalıştırmak olabilir.

16

17 Asama 8/2 • Eğer elinizde birkac klipleri varsa, tüm bir klasör secmeyi daha kolay bulabilirsiniz. Adobe Media Encoder CS4 uygulamasında, ana penceresinde Ekle düğmesini tıklatın. Eğer bir klasöre gidin ve çoklu klipleri seçin (birden fazla klibi seçmek için Shift tuşunu basılı tutun). Gelecek, Biçim düğmesini Konuşma Transkripsiyon belirtin. Eğer (Shift-tıklama ile tüm Özel tıklayarak önce onları seçmek için aynı anda birden çok klip ayarlamak istiyorsanız) kelimesi Özel tıklayarak seçenekleri belirtmeniz gerekir. Konuşma Parametreler sekmesini seçin ve söz konusu tavsiye kullanarak Dil, Kalite ve Hoparlör seçeneklerini ayarlayın.

18

19 Asama 9 • Sadece Start Queue transkripsiyon sürecini başlatmak için düğmesini tıklatın. Eğer transkripsiyon için birden fazla klip yüklü varsa, Encoder Sıra yukarıdan onları işleyecek. Bilgisayarınızı bırakmak (ve herhangi bir yazılım size RAM boşaltmak için kullanmıyorsanız çıkmak) ön plan uygulaması olarak Adobe Media Encoder yazılım terk planlıyoruz. Sadece Premiere dönmek, çalışmaya devam etmek istiyorum.

20

21 Asama 10 • Transkripsiyon her klip için tamamlandığında, metin otomatik olarak kullanılabilir hale gelir. Prömiyeri Eğer Proje panelinde arama Meta panelde tıklayın istediğiniz klibi seçin Pro olarak. Daha kolay görüntülemek için yapmak Konuşma Transkript alanının üzerinde yer tıklatın ve pencereyi yeniden boyutlandırmak için yukarı doğru sürükleyin. Klip Dosya özellikleri daha fazla yer açmak için açıklama üçgenler kapatabilirsiniz.

22

23 Asama 11 • Belirli bir ses parçası bulmak için sadece onun sözcüğü tıklatın. transkripsiyon doğruluğu (Adobe Konuşma Arama geliştirmek için güncellemeler devam ediyor) değişecektir. Okuma Biraz olsa da, çoğu zaman bir kelime bulmanıza yardımcı olur. Aslında bir kelime veya kelime tıklatın arama alanına Meta panelinin üst kısmında büyüteç yanındaki aramak için. Bir kelime yazın veya tümcecik ses dosyası bulmak istiyorum. kelime veya kelime oluşursa o Konuşma Transkript alanında vurgulanır. kelime ve alanında Timecode görünecektir kendi kodunda yer tıklayın. Oynatma kafası otomatik olarak seçilen meta cued ve düzenlemek için hazır


"Asama 1 • Bazı uyarlamak için ses gerekir. Neyse ki, bu ses ekli iki ses- sadece formatları ve video formatları ile çalışır. Burada transkripsiyonları." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları