Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Performans Değerlendirmesi Burak Kırcalı Cur-ex & Company.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "Performans Değerlendirmesi Burak Kırcalı Cur-ex & Company."— Sunum transkripti:

1 Performans Değerlendirmesi Burak Kırcalı Cur-ex & Company

2 Performans Değerlendirmesi Ölçülemeyen hiçbir şey yönetilemez.

3 Neden ? Kısıtlı Kaynaklar Daha Az Kaynak ile Daha Fazla İş Etkinlik ve Verimlilik İhtiyacı Kişisel ve Profesyonel Gelişim Hataları En Aza İndirgeme Süreklilik ve Uzun Ömür

4 Nedir ? İstenen sonuçlara kısa sürede ulaşılmasını sağlayan yönetim araçlarından bir tanesidir. –Performans Değerlendirme –Aktivite Bazlı Maliyetlendirme –Toplam Kalite Yönetimi –Süreç Yönetimi

5 Kültür Değişimi Herkes eşit değildir. İyiler kalır, iyi olmayan gider. Ödül sistemi yeterli mi? Beklentiler karşılanıyor mu? Kimin sorumluluğunda? Adil olarak algılanabiliyor mu?

6 Amaç ? Kurumun hedeflerine ulaşmasını sağlamak için kurum içinde görev yapan bireylerin kendi hedeflerine ulaşmasını sağlayan ortamları yaratmaktır.

7 İlişkilendirme ? Kurum Hedefleri ile Birey Hedefleri Varsayım Kurum hedeflerine bireyler ile ulaşılacağı varsayılmaktadır.

8 Hedef Belirleme ? Kurumun hedefleri nelerdir? Hedef belirleme kimin görevidir? Hedefler nasıl dağıtılır? Hedefler nasıl birleştirilir?

9 Hedef Belirleme ? 1 23 İş Hedefleri Mesleki Bilgi ve Beceri Hedefleri Yetkinlik (Davranış) Hedefleri

10 Hedef Belirleme ? İş Hedefleriİş Hedefleri –Kurum olarak neyi hedefliyorsunuz? –Yönetsel ve Finansal (Sayısal) Mesleki Bilgi ve Beceri HedefleriMesleki Bilgi ve Beceri Hedefleri –Neyi ne kadar bilmeniz gerekiyor? –Meslek ile ilgili Davranış HedefleriDavranış Hedefleri –Nasıl davranmam gerekiyor? –Kişilik ve karakter ile ilgili

11 Performans – Potansiyel ? Performans –İş Hedefleri –Mesleki Bilgi ve Beceri Hedefleri Potansiyel –Davranış Hedefleri

12 Performans – Potansiyel ? Performans Potansiyel Yakın Takip Doğru Bölüm Yanlış Bölüm Yakın Takip Doğru Bölüm Yanlış Bölüm Yakın Takip YüksekYeterliSınırlı Yüksek Orta Düşük ???

13 Performans – Potansiyel ? Performans = Motivasyon X Potansiyel X Fırsat

14 Hedef Belirleme ? İş Hedefleri –Arama Konferansları –Yönetim Toplantıları Mesleki Bilgi ve Beceri Hedefleri –Uzmanlarla Görüşmeler Davranış Hedefleri –Sevilen, başarılı ve örnek gösterilen kişiler ile Görüşmeler

15 Değerlendirme ? Kim değerlendirecek? Nasıl değerlendirecek? Ne zaman değerlendirecek? Nerede değerlendirecek? 360 Derece ?

16 Sistemi Değerlendirme Kurumun Öncelikleri Değişebilir, Bilgi ve Beceriler Değişebilir, Yeni Davranışlar Gerekebilir, KURUMUN GELİŞMESİ VE İLERLEMESİNE BAĞLI OLARAK SİSTEM DE SÜREKLİ DEĞERLENDİRİLMELİDİR.

17 Sistemin Özü ? Daha iyi bir kurum için bireyleri yarıştırmak, Başarılı ve yüksek performanslı çalışanlar elde etmek, Bir bakıma çalışan klonlamaya benzemektedir.

18 Yüksek Performans Kültürü ? Performans Değerlendirme Yapın Sorumluluğu Çalışanlara Devredin Çalışanları Kuruma Ortak Yapın Ticari Düşünmeyi Öğretin Çalışanlarla Birlikte Yönetin Kendi Yerinize Kişi Yetiştirin Siz Yaratıcı ve Yönlendirici Olun

19 Öneriler Yapmış olmak için yapmayın ! Mükemmeli ve ideali aramayın ! Basit ve anlaşılır yapın ! Fazla zaman harcamayın ! İlkel başlayın sonra iyileştirin ! Yönetim olarak zorlamayın ! Kişisel gelişimi desteklesin !

20 Sağlık Sektörü - Üniversite Bakım Bilgi Finansman

21 AMAÇ Daha düşük masraflı ve daha etkin tedavi yöntemlerini uygulayarak en iyi koruyucu bakım hizmetini vermek

22 Kurum Hedefleri Yılda 7,200 yeni hasta kabul etmek, Tedavi masraflarında en az 20% tasarruf sağlamak, Tedavi sürelerini en az 20% kısaltmak, Yeniden hastalanma riskini 50%’nin altına çekmek.

23 Bireysel Hedefler Prostat kanseri tedavisinde 20% tasarruf sağlayabilecek 5 yeni tedavi yöntemi üzerinde çalışmaya başlamak. (%)BaşarıPuan Yöntem125%50%??? Yöntem220%80%???............. Toplam ???

24 Bilgi ve Beceri Hedefleri Düşük Orta İleri Uzman Anatomi Laboratuvar Tıp Bilgisi Kimya Bilgisi Toplam ??? X X X Olması Gereken Düzeyler Olan Düzeyler X X

25 Davranış Hedefleri Sınırlı Yeterli Yüksek Şeffaflık Analitik Olmak İleri Görüşlülük Yaratıcılık Toplam ??? X Olması Gereken Düzeyler Olan Düzeyler X X X X

26 Toplam Puan Bireysel Hedefler Puanı = 60 60 x (40%) = 24 Bilgi ve Beceri Hedefleri Puanı = 90 90 x (60%) = 54 Performans = 24 + 54 = 78 (100%) Potansiyel = 80 (100%)

27 Puanlama PERFORMANS 0 ile 49 arası DÜŞÜK 49 ile 89 arası ORTA 90 ile 100 arası YÜKSEK POTANSİYEL 0 ile 49 arası SINIRLI 49 ile 89 arası YETERLİ 90 ile 100 arası YÜKSEK

28 SONUÇ? Performans Potansiyel YüksekYeterliSınırlı Yüksek Orta Düşük ???

29 Performans Değerlendirmesi Burak Kırcalı Cur-ex & Company TEŞEKKÜR EDERİM


"Performans Değerlendirmesi Burak Kırcalı Cur-ex & Company." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları